ABB wybuduje centrum rozwojowe w Holandii | MOTOFAKTOR

ABB wybuduje centrum rozwojowe w Holandii

person Adrian Januszkiewicz 21/11/2018

ABB buduje nową globalną siedzibę główną i centrum badawczo-rozwojowe dla umocnienia pozycji lidera w dziedzinie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

Warty 10 milionów dolarów obiekt o powierzchni 3600 m2, którego ukończenie zaplanowano na czerwiec 2019 roku, podkreśla zaangażowanie ABB w rozwój zrównoważonej mobilności. W ostatnim czasie ważnym dowodem uznania dla ABB w skali globalnej było sklasyfikowanie firmy przez magazyn Fortune na 8. miejscu wśród przedsiębiorstw, które „zmieniają świat” — za rozwój poczyniony w dziedzinie elektromobilności i ładowania pojazdów elektrycznych.

Inwestycja w nową siedzibę i centrum badawczo-rozwojowe wpisuje się w zaangażowanie firmy w przywództwo technologiczne i wyznaczanie standardów w zakresie zrównoważonej mobilności. Obiekt pozwoli nam przyspieszyć tempo badania i rozwijania produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej wprowadzać na rynek nasze innowacyjne rozwiązania. Frank Muehlon dyrektor biznesu ładowania pojazdów elektrycznych w ABB

 

Budynek usytuowany w południowej części kampusu Uniwersytetu Technicznego w Delft pomieści do 120 osób. ABB sygnalizuje w ten sposób powrót swojego biznesu ładowania pojazdów elektrycznych do źródeł. Założyciele firmy Epyon (startupu zajmującego się ładowaniem pojazdów elektrycznych, zakupionego przez ABB w 2011 r.) to byli absolwentami Uniwersytetu Technicznego w Delft.

 

W pracach nad stacjami ładowania ABB stawia przede wszystkim na interoperacyjność. Dlatego też budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające kompatybilność ładowarek ABB ze wszystkimi rodzajami pojazdów. Właśnie w tym celu zbudowano specjalne symulatory, a 95% prób będzie przeprowadzanych na cyfrowej kopii pojazdu wgranej do takiego urządzenia.

 

Symulator nie pozwala jednak na badanie samochodów i ładowarek w warunkach upalnej lub mroźnej pogody, dlatego ABB opracowuje specjalne komory klimatyczne, w których instalacje zostaną wystawione na działanie skrajnych warunków, w tym temperatury od -40 do +40 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności.

 

W obiekcie będą również prowadzone prace nad systemami ładowania dla szybko rozwijającego się segmentu autobusów elektrycznych. Pomieszczenia testowe będą na tyle duże, aby umożliwić wjazd autobusu miejskiego.

 

W ramach zaangażowania firmy ABB na rzecz życia bez zużywania zasobów Ziemi, kluczową kwestią było nie tylko zaprojektowanie budynku, w którym można by pracować nad zrównoważoną mobilnością, ale również takiego, który sam byłby w stu procentach zgodny ze standardami zrównoważonego rozwoju.

 

Ogrzewanie i chłodzenie kompleksu ABB będzie zapewnione dzięki połączeniu z elektrociepłownią geotermalną Uniwersytetu Technicznego w Delft. Na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne z falownikami ABB, przekształcającymi prąd stały uzyskany w ogniwach na prąd zmienny, który można wykorzystać do zasilania obiektu.

 

ABB wykorzysta w całym budynku również własne rozwiązania, w tym transformatory, rozdzielnice, produkty dla inteligentnych budynków i elementy zabezpieczeń, w tym wyłączniki instalacyjne, wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć oraz akcesoria sterujące, sygnalizacyjne i pomiarowe.

Nowy budynek stanowi istotny krok w ciągłym rozwoju naszego biznesu ładowania pojazdów elektrycznych. Najważniejszym czynnikiem napędzającym rozwój technologiczny są utalentowane kadry. Nie moglibyśmy marzyć o bardziej inspirującej lokalizacji niż kampus Uniwersytetu Technicznego w Delft, gdzie będzie nas otaczało przyszłe pokolenie inżynierów elektryków i specjalistów w dziedzinie inżynierii przemysłowej. Frank Muehlon

 

W ramach współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft nowy obiekt ABB zaoferuje praktyki jego studentom kształcącym się na poziomie magisterskim i doktoranckim.

 

Źródło: ABB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).