ABB: ładowarka do ładowania 4 pojazdów jednocześnie | MOTOFAKTOR

ABB: ładowarka do ładowania 4 pojazdów jednocześnie

person Redakcja 7/10/2021

ABB wprowadza stację ładowania pojazdów elektrycznych typu „all-in-one” - dla stacji paliw, punktów ładowania, parkingów sklepowych i flot samochodowych.

Model Terra 360 o mocy maksymalnej 360 kW umożliwia pełne naładowanie praktycznie każdego samochodu elektrycznego w czasie do 15 minut. To stacja modułowa, z której – dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem – może korzystać do czterech pojazdów jednocześnie. Oznacza to, że kierowca nie będzie musiał czekać na swoją kolej, jeśli już ktoś korzysta z ładowarki. Wystarczy, że podepnie się do innej wtyczki.

Urządzenie zajmuje mniej miejsca przy znacznie większej mocy i posiada szereg funkcjonalności ułatwiających obsługę. To duży, technologiczny skok. Pełne naładowanie baterii w ciągu kwadransa lub doładowanie w ciągu kilku minut to argument, który powinien przekonać sceptyków. To świetne rozwiązanie m.in. dla stacji paliw, pozwalające w łatwy sposób zaadoptować ładowarkę bez uszczerbku dla funkcjonalności obiektu, czy też dla miejsc obsługi podróżnych (MOP), gdzie będziemy mogli szybko doładować baterie i po chwili kontynuować podróż. Stacja wyróżnia się przy tym atrakcyjnym wyglądem. Może stanowić element nowoczesnej przestrzeni bez zaburzania układu architektonicznego. Krzysztof Marat odpowiedzialny za rozwój biznesu elektromobilności ABB w Polsce

 

Innowacyjny system świetlny Terra 360 użytkownika przez proces ładowania i pokazuje stan naładowania (SoC) baterii pojazdu oraz czas pozostały do zakończenia sesji. Ładowarka jest również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada ergonomiczny system obsługi kabli, który pomaga kierowcom w szybkim podłączeniu się do urządzenia.

 

Co więcej, stację można personalizować. Klienci mogą nadać jej indywidualny charakter poprzez foliowanie lub zmianę koloru pasków świetlnych LED. Istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania filmów i zdjęć.

Rządy na całym świecie tworzą programy promujące pojazdy elektryczne i sieci ładowania, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Zapotrzebowanie na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, a w szczególności na stacje ładowania, które są szybkie, wygodne i łatwe w obsłudze, jest przez to większe niż kiedykolwiek. Terra 360, z jej opcjami ładowania dopasowanymi do różnych potrzeb, jest kluczem do zaspokojenia tego popytu i przyspieszenia popularyzacji elektromobilności na całym świecie. Frank Muehlon dyrektor globalnego biznesu elektromobilności ABB

 

Ładowarki Terra 360 przeznaczone są nie tylko dla stacji paliw i obiektów handlowych, gdzie korzystać z nich mogą użytkownicy aut osobowych. To również optymalne rozwiązanie dla samochodów flotowych, dostawczych i ciężarowych, które właścicielom dają elastyczność (ładowanie w nocy lub szybkie uzupełnienie energii w ciągu dnia). Ponieważ urządzenia zajmują niewielką powierzchnię, można je instalować na małych zajezdniach lub na parkingach, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

 

Terra 360 będzie dostępna w sprzedaży na rynku europejskim od końca 2021 roku, a w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej oraz regionach Azji i Pacyfiku − od 2022 roku.

 

Źródło: ABB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).