ABB buduje nowy zakład we Włoszech | MOTOFAKTOR

ABB buduje nowy zakład we Włoszech

person Adrian Januszkiewicz 12/08/2020

ABB realizuje inwestycję we Włoszech, w ramach której powstanie nowoczesna fabryka i globalne centrum kompetencyjne w zakresie infrastruktury ładowania EV.

Zakład w San Giovanni Valdarno będzie produkował szereg modeli stacji ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym (DC), w tym urządzenia do użytku domowego, systemy instalowane w przestrzeni publicznej oraz systemy obsługujące pojazdy transportu zbiorowego.

ABB od ponad dekady jest inicjatorem postępu w sektorze elektromobilności. Nowy obiekt będzie miał znaczący udział w procesie przechodzenia na zeroemisyjną mobilność w skali globalnej. Giampiero Frisio szef działu obszaru inteligentnego zasilania w ABB

 

Włoski zakład ma być zintegrowany z platformą cyfrowych rozwiązań ABB Ability. Umożliwić mają one pełny podgląd i optymalizację wytwarzania każdego z produktów oraz połączyć systemy zarządzania magazynem z poszczególnymi wydziałami w fabryce. Zautomatyzowany montaż płytek drukowanych oraz systemy monitoringu i testowania mają być podłączone do zakładowego systemu informatycznego.

 

Działalność badawczo-rozwojowa, na potrzeby której wyznaczono strefę o powierzchni 3200 m2, ma koncentrować się na opracowywaniu prototypów, wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, nowego oprogramowania i narzędzi do zarządzania cyklem życia produktów. Jak informuje ABB, pozwoli to na pełną integrację badań i rozwoju z działalnością produkcyjną – zarówno wewnętrzną, jak i realizowaną przez kooperantów.

 

Z kolei wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (panele słoneczne na dachu), zoptymalizowany system ogrzewania i chłodzenia oraz wprowadzenie floty elektrycznych pojazdów dla pracowników oraz zespołów logistyki, sprzedaży i serwisu, ma zminimalizować negatywny wpływ obiektu na środowisko.

Nowa fabryka pozwoli ABB zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania zrównoważonego transportu i utrzymać pozycję preferowanego dostawcy. Frank Muehlon dyrektor biznesu elektromobilności ABB

 

Obiekt o powierzchni 16 tys. m2 ma zostać otwarty pod koniec 2021 r. Wartość inwestycji wyniesie 30 mln dolarów.

 

ABB przeznaczyła również 10 mln dolarów na budowę nowego centrum swojego biznesu e-mobility w Holandii, które pełni jednocześnie rolę ośrodka badawczo-rozwojowego. Oficjalne otwarcie obiektu położonego na terenie kampusu Uniwersytetu Technicznego w Delft nastąpi jeszcze w 2020 r.

 

Od momentu wejścia na rynek ładowania pojazdów elektrycznych dziesięć lat temu, ABB sprzedała ponad 14 tys. stacji szybkiego ładowania prądem stałym w ponad 80 krajach. W listopadzie ubiegłego roku firma otrzymała przyznaną przez PSPA oraz PwC nagrodę Global E‑mobility Leader 2019 za swoją rolę w popularyzacji rozwiązań dla zrównoważonego transportu w skali globalnej.

 

Źródło: orpa.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).