8 ton towarów niebezpiecznych na naczepie bez jednego z kół | MOTOFAKTOR

8 ton towarów niebezpiecznych na naczepie bez jednego z kół

person Adrian Januszkiewicz 18/07/2022

Niesprawne technicznie pojazdy, w tym jeden pełen towarów niebezpiecznych, wycofali z dalszej jazdy inspektorzy warmińsko-mazurskiej ITD.

 

W sobotę (16 lipca), na krajowej „szesnastce” w miejscowości Ruszajny koło Olsztyna, patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli zestaw należący do polskiej firmy. Ciężarówka przewoziła blisko 8 t towarów niebezpiecznych (ADR). Już w momencie zatrzymywania zespołu pojazdów, inspektorzy zauważyli, że przy prawym kole, na trzeciej osi naczepy, brakuje koła. Oś pojazdu była podwieszona na pasie transportowym.

 

Tego samego dnia, na odcinku krajowej „szesnastki” w miejscowości Kudypy koło Olsztyna, inny patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw przewożący mleko. Stan techniczny ciężarówki należącej do polskiej firmy również pozostawiał wiele do życzenia. W ciągniku siodłowym stwierdzono braki w oświetleniu i niesprawny sygnał dźwiękowy. Z kolei w naczepie był niesprawny układ ABS, oświetlenie oraz uszkodzona opona i nadmiernie zużyta tarcza hamulcowa przy kole.

 

Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów i wydaniem zakazu ich dalszej jazdy. Za uchybienia w stanie technicznym pojazdów odpowiedzialność finansowa grozi przewoźnikom oraz osobom zarządzającym transportem w firmach. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).