7 powodów, dla których lepiej wynająć naczepę niż kupować | MOTOFAKTOR

7 powodów, dla których lepiej wynająć naczepę niż kupować

person Redakcja 17/08/2022

Do transportu żywności najlepiej wybrać naczepę-chłodnię. Ich wynajem to rozwiązanie, które przynosi szereg konkretnych korzyści. Jakich?

1. W wynajmie naczepa może pracować dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz

Twój biznes jest sezonowy? Są okresy, w których masz znacznie więcej zadań transportowych i potrzebujesz wzmocnić swoją stałą flotę? Zatem wynajem będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

Kiedy pojazd, w tym także naczepa, stoi to nie zarabia na siebie. Nie w każdym biznesie sprzęt jest wykorzystywany przez cały rok. Dlatego w TRUCK CARE proponujemy zarówno długo-, jak i krótkoterminowy wynajem naczep-chłodni. Korzystając z takiego przedsiębiorca może ponosić koszty użytkowania pojazdu tylko wtedy, kiedy ten realnie pracuje, np. w sezonowym szczycie – wyjaśnia Janusz Rachwał, Dyrektor Handlowy TRUCK CARE.

2. Ryzyko związane z awarią i kosztami napraw?

W ramach wynajmu dostawca zapewnia nie tylko pojazd, lecz także szereg ważnych usług towarzyszących takich jak pojazd zastępczy, serwis mechaniczny, opony czy ubezpieczenie.

 

W przypadku naczepy-chłodni w klasycznym leasingu czy też kupionej na własność, to użytkownik ponosi ryzyko kosztowe związane z usterkami i naprawami. Wynajem w TRUCK CARE zdejmuje to z głowy użytkownika, ponieważ zapewnienie sprawnego narzędzia jest po naszej stronie – mówi Rachwał  Rozglądając się za naczepą-chłodnią warto mieć na uwadze, że to sprzęt bardziej skomplikowany niż zwykła „firanka”. Jest wyposażony w osprzęt, więc ewentualne naprawy i serwis są droższe. A dodatkowo – awaria chłodni, może się skończyć zmarnowaniem ładunku, który nie będzie się już nadawał do sprzedaży – dodaje.

3. Pewna opcja na niepewnym rynku

W przypadku własności lub długoterminowego leasingu pozbycie się pojazdu jest procesem, który wymaga czasu, a co za tym idzie nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty i oszczędności.

 

W przypadku wynajmu krótkoterminowego klient może zwrócić pojazd, jeśli jego plany i zapotrzebowanie właśnie się zmieniły. To proste i bezbolesne, a dodatkowo chroni przedsiębiorcę przed zamrażaniem kapitału i koniecznością finansowania sprzętu, którego już nie potrzebuje.

4. Wiek ma znaczenie

W wynajmie użytkownik otrzymuje nowe lub praktycznie nowe pojazdy.

 

W TRUCK CARE średnia wieku naczep jakie mamy we flocie to około 14 miesięcy – mówi Rachwał.

 

Są to zatem najnowocześniejsze konstrukcje na rynku, a co za tym idzie – najbardziej wydajne i niezawodne. Efektywne układy chłodnicze w połączeniu z dobrą izolacją, oponami o niskich oporach toczenia i dobrą aerodynamiką, sprawiają że eksploatacja nowoczesnej naczepy-chłodni jest tańsza.

5. Świeżość zapewniona

Transport artykułów, które muszą być przewożone w kontrolowanej temperaturze, wymaga spełnienia wielu wymogów oraz zachowania ciągłości łańcucha chłodniczego.  Jego przerwanie, spowodowane np. awarią agregatu, może być bardziej kosztowne niż sama naprawa. Dodatkowo należy brać pod uwagę koszty utraconego towaru, który zwyczajnie może się zepsuć czy stracić oczekiwaną przez klientów świeżość. Renomowani producenci naczep prześcigają się we wdrażaniu rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo transportu spożywczego. W nowoczesnej naczepie-chłodni łatwiej i pewniej zapewnimy odpowiednie warunki dla poszczególnych towarów.

6. Naczepa tu i teraz

W obecnej sytuacji na rynku nie tylko chcący kupić ciągnik siodłowy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ta wymagana jest również w przypadku naczep. No chyba, że zdecydujemy się na wynajem.

 

Flota TRUCK CARE liczy ponad 4500 pojazdów. Mamy pojazdy w różnych konfiguracjach – od najbardziej uniwersalnych po samochody czy naczepy do specjalistycznych zastosowań. Dzięki temu naszym klientom możemy proponować dostępność pojazdów praktycznie od ręki, a to dziś istotny argument – deklaruje Rachwał.

7. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Wynajem pojazdu ciężarowego to stała miesięczna rata, w której można zawrzeć wszystkie lub część powiązanych usług, w zależności od oczekiwań klienta. Niezmienny, comiesięczny koszt ułatwia zarządzanie płynnością finansową w firmie i budżetowanie oraz wycenę zleceń. Łącząc to z eliminacją ryzyka awarii i niespodziewanych kosztów, otrzymuje usługę, która zapewnia mu szereg wymiernych korzyści.

 

W TRUCK CARE oferujemy nowoczesne naczepy-chłodnie wiodących producentów już od 1090 euro netto miesięcznie. To oferta, która jednoznacznie pokazuje jak przystępny jest wynajem – podsumowuje Rachwał.

 

Źródło: EFL SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).