E-katalogi

AKTUALNOŚCI


To był tydzień! (15)

2018-04-15 09:52:57   Autor: Joanna Piszcz


To był tydzień! (15) Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 9 - 15 kwietnia 2018 roku.

Bez wątpienia wiadomością minionego tygodnia była informacja o przejęciu przez Tenneco firmy Federa-Mogul, a w dalszej perspektywie utworzenie dwóch samodzielnych spółek. Z kolei Grupa ZF pochwaliła się rekordowymi wynikami finansowymi za 2017 rok i zapowiedziała zwiększenie nakładów na badania i rozwój.

Z okazji jubileuszu 10-lecia na polskim rynku Europart opublikował film prezentujący historię firmy. Dystrybutor części do pojazdów ciężarowych poinformował także o zmianie na stanowisku dyrektora generalnego.

I jeszcze chwila wspomnień z Poznań Motor Show 2018 - należąca do firmy Moto-Profil sieć warsztatów ProfiAuto Serwis, a także Inter Cars, ExxonMobil i Fundacja Cooperatio otrzymały nagrody Międzynarodowych Targów Poznańskich. Natomiast do Valeo trafiły aż dwa
"motoryzacyjne Oscary" - PACE Awards 2018. Z kolei czytelnicy "Auto Bild", "auto motor und sport" i "Auto Zeitung" po raz kolejny uznali Webasto za najsilniejszą markę w kategorii ogrzewania postojowego.

Konkurs Supermechanik AD wraca w nowej odsłonie - w tym roku mechanicy będą rywalizować o zwycięstwo pod szyldem ELIT Polska.

Dostępne są już nowe katalogi - nowości DT Spare Parts do autobusów marki Volvo Bus oraz firmy Auto Partner S.A. - "Wybrany asortyment całosezonowy".

Firma Tedgum zapwiedziała, że od 1 czerwca 2018 zamyka swój dział sprzedaży stacjonarnej, a jej produkty będą dostępne u dystrybutorów.
Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • To był tydzień! (16)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 16 - 22 kwietnia 2018 roku.
 • Złącze OBD zostaje - decyzja Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski zdecydował 19 kwietnia, że złącze OBD pozostanie obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów.
 • Magneti Marelli: majowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w maju 2018 roku.
 • Inter Cars: szersza oferta części karoseryjnych BLIC

  Oferta Inter Cars dotycząca części karoseryjnych BLIC jest dostępna do coraz większej liczby pojazdów.
 • ZF Aftermarket: Tech Adventure 2018

  Wiedza techniczna, praktyka warsztatowa, zmagania na torze wyścigowym oraz przygoda off-road - to czeka uczestników ZF Aftermarket Tech Adventure 2018.
 • Dunlop: opony Sport Maxx Race 2 w nowym Porsche 911 GT3 RS

  Dunlop poinformował, że nowa opona Sport Maxx Race 2 została zaaprobowana przez Porsche jako oryginalne wyposażenie najnowszego modelu 911 GT3 RS.
 • Valeo: oddychaj swobodnie i wyraź siebie

  Trwa promocja filtrów kabinowych Valeo - do każdego pudełka z filtrem dołączona jest 1 z 5 atrakcyjnych naklejek na szybę samochodu.
 • ProfiAuto: jubileuszowa edycja ProfiAuto Show 2018 z rozmachem

  Hybrydy, elektryki, najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne i 3D - to będzie można zobaczyć na kolejnej edycji ProfiAuto Show pod koniec czerwca.
 • PE: nowe zasady homologacji pojazdów i nadzoru nad rynkiem moto

  Dziś posłowie PE przyjęli nowe przepisy dające lepszy nadzór nad sektorem automotive, przez ściślejsze wymogi testowania aut i surowsze sankcje.
 • Magneti Marelli: promocja na aktualizacje testerów diagnostycznych

  Do końca maja 2018 firma Magneti Marelli prowadzi promocję na abonamenty do urządzeń diagnostycznych Logic/Vision/Smart/Flex.
 • D. Bukowski: moją drogę życia wyznaczyły motocykle

  Dunlop przeprowadził wywiad z Danielem Bukowskim, który powalczy o podium w 24-godzinnym wyścigu motocyklowym na Le Mans.
 • Woop Automotive: brak nowych partnerów bolączką warsztatów

  Jak wynika z badania Woop Automotive, na 200 warsztatów z całej Polski 71 proc. nie mogło w ciągu ostatniego roku znaleźć nowego partnera handlowego.
 • Inter Cars: katalog Klimatyzacja 2018

  Najnowsza publikacja Inter Cars zawiera informacje o urządzeniach i narzędziach m.in. do obsługi klimatyzacji samochodowych.
 • NIK: CEPiK nie działa poprawnie

  System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) 2.0 nie działa poprawnie - to wnioski Najwyższej Izby Kontroli.
 • Exact Systems: rekord sprzedaży nowych aut osobowych

  Sprzedaż nowych aut osobowych w marcu 2018 osiągnęła najlepszy miesięczny wynik w Polsce w ciągu ostatnich lat.
 • Dunlop: motocyklowy wyścig w Le Mans

  Już w najbliższy weekend (21 i 22 kwietnia) na torze Le Mans Bugatti odbędzie się 24h wyścig motocyklowy, w którym 30 zespołów pojedzie na oponach Dunlop.
 • Inter Cars: wzrost przychodów i spadek zysku netto w 2017 r.

  W 2017 r. Grupa Inter Cars odnotowała prawie 16 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku.
 • Najpiękniejsze polskie ciężarówki ponownie na Motor Show Truck

  Podczas Motor Show Truck 2018 poznańska publiczność miała okazję podziwiać znane już najpiękniejsze tuningowane pojazdy ciężarowe. Nie brakowało premier.
 • ELIT Polska: klub ELIT Tropikana

  Rusza specjalna promocja dla uczestników Klubu ELIT, w której nagrodą główną jest ponad tygodniowe szkolenie na Teneryfie.
 • Lumag: rozbudowa fabryki w Budzyniu

  Za sprawą nowej linii produkcyjnej aplikującej warstwę green coat firma Lumag zacznie wytwarzać klocki hamulcowe skracające drogę hamowania nawet o 3 m.KOMENTARZE: