E-katalogi

AKTUALNOŚCI


ProfiAuto: rusza IV edycja akcji PitStop

2018-04-13 14:29:51   Autor: Adrian Januszkiewicz


ProfiAuto: rusza IV edycja akcji PitStop ProfiAuto po raz kolejny sprawdzi stan techniczny samochodów w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach akcji PitStop.

ProfiAuto PitStop to cykl imprez motoryzacyjnych, które mają na celu edukować kierowców w zakresie systematycznych badań technicznych ich pojazdów. Mobilne centrum diagnostyczne pojawi się w wybranych miastach Polski, Czech i Słowacji. Kontrole techniczne odbędą się między innymi na parkingach przy centrach handlowych, czyli w lokalizacjach, które kierowcy odwiedzają najczęściej. 


W każdym miejscu powstanie miasteczko PitStopowe. Jego centralnym elementem będzie samochód podzielony na część serwisową i biurową, w której uczestnicy akcji będą mogli porozmawiać z mechanikami i ekspertami ProfiAuto. Przy samochodzie serwisowym zainstalowany zostanie namiot, w którym odbywać się będą badania techniczne. Specjaliści skontrolują zawieszenie, układ kierowniczy, stan oświetlenia, wycieraczek i akumulatora oraz stan i ciśnienie ogumienia. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. 


"Chodzi o to, aby uświadamiać kierowcom, że regularne przeglądy samochodu to ważna sprawa, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Brak systematycznych kontroli i powstałe w jego wyniku niewielkie usterki mogą skutkować koniecznością wykonania skomplikowanych, a co za tym idzie drogich napraw. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do powstania zagrożenia na drodze. Regularne sprawdzanie stanu technicznego minimalizuje ryzyko wystąpienia takich sytuacji" – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii marki ProfiAuto.


Tegorocznej edycji ProfiAuto PitStop po raz pierwszy towarzyszą także akcje prospołeczne w wybranych szkołach. Będą to cykle tematycznych lekcji dla młodzieży związane z szeroko pojętym zagadnieniem bezpieczeństwa na drodze. Część zajęć będzie bezpośrednio odnosić się do stanu technicznego pojazdów i tego, jak przekłada się on na bezpieczeństwo i komfort jazdy. 


"To bardzo ważne, aby o temacie kontroli technicznych, przede wszystkim w aspekcie bezpieczeństwa na drogach, uczyć już w szkołach. Bardzo często młodzi ludzie sami zwracają uwagę swoim rodzicom na usterki techniczne. Nie zapominajmy też, że ci młodzi ludzie też kiedyś zrobią prawo jazdy i sami zasiądą za kierownicą. Dlatego warto poruszać te kwestie jak najwcześniej i budować także świadomość przyszłych kierowców" – dodaje Michał Tochowicz.


Partnerami akcji ProfiAuto PitStop 2018 są marki ATE, MANN-FILTER, Osram i Varta. Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej marki oraz w mediach społecznościowych.


Źródło: ProfiAuto

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  ProfiAuto Show 2017 - relacja Motofaktor.pl
  ProfiAuto Show 2016 już w ten weekend!
  ProfiAuto Show - już w najbliższy weekend!

AKTUALNOŚCI

  ProfiAuto: sukces na targach w Poznaniu
  ProfiAuto: atrakcje na Poznań Motor Show 2018
  Moto-Profil: wyjątkowe atrakcje na 25-lecie firmy
  ProfiAuto: podsumowanie akcji PitStop 2017

WARSZTAT 24/7

  Czy teraz 'anglik' się opłaca?


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • To był tydzień! (16)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 16 - 22 kwietnia 2018 roku.
 • Złącze OBD zostaje - decyzja Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski zdecydował 19 kwietnia, że złącze OBD pozostanie obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów.
 • Magneti Marelli: majowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w maju 2018 roku.
 • Inter Cars: szersza oferta części karoseryjnych BLIC

  Oferta Inter Cars dotycząca części karoseryjnych BLIC jest dostępna do coraz większej liczby pojazdów.
 • ZF Aftermarket: Tech Adventure 2018

  Wiedza techniczna, praktyka warsztatowa, zmagania na torze wyścigowym oraz przygoda off-road - to czeka uczestników ZF Aftermarket Tech Adventure 2018.
 • Dunlop: opony Sport Maxx Race 2 w nowym Porsche 911 GT3 RS

  Dunlop poinformował, że nowa opona Sport Maxx Race 2 została zaaprobowana przez Porsche jako oryginalne wyposażenie najnowszego modelu 911 GT3 RS.
 • Valeo: oddychaj swobodnie i wyraź siebie

  Trwa promocja filtrów kabinowych Valeo - do każdego pudełka z filtrem dołączona jest 1 z 5 atrakcyjnych naklejek na szybę samochodu.
 • ProfiAuto: jubileuszowa edycja ProfiAuto Show 2018 z rozmachem

  Hybrydy, elektryki, najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne i 3D - to będzie można zobaczyć na kolejnej edycji ProfiAuto Show pod koniec czerwca.
 • PE: nowe zasady homologacji pojazdów i nadzoru nad rynkiem moto

  Dziś posłowie PE przyjęli nowe przepisy dające lepszy nadzór nad sektorem automotive, przez ściślejsze wymogi testowania aut i surowsze sankcje.
 • Magneti Marelli: promocja na aktualizacje testerów diagnostycznych

  Do końca maja 2018 firma Magneti Marelli prowadzi promocję na abonamenty do urządzeń diagnostycznych Logic/Vision/Smart/Flex.
 • D. Bukowski: moją drogę życia wyznaczyły motocykle

  Dunlop przeprowadził wywiad z Danielem Bukowskim, który powalczy o podium w 24-godzinnym wyścigu motocyklowym na Le Mans.
 • Woop Automotive: brak nowych partnerów bolączką warsztatów

  Jak wynika z badania Woop Automotive, na 200 warsztatów z całej Polski 71 proc. nie mogło w ciągu ostatniego roku znaleźć nowego partnera handlowego.
 • Inter Cars: katalog Klimatyzacja 2018

  Najnowsza publikacja Inter Cars zawiera informacje o urządzeniach i narzędziach m.in. do obsługi klimatyzacji samochodowych.
 • NIK: CEPiK nie działa poprawnie

  System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) 2.0 nie działa poprawnie - to wnioski Najwyższej Izby Kontroli.
 • Exact Systems: rekord sprzedaży nowych aut osobowych

  Sprzedaż nowych aut osobowych w marcu 2018 osiągnęła najlepszy miesięczny wynik w Polsce w ciągu ostatnich lat.
 • Dunlop: motocyklowy wyścig w Le Mans

  Już w najbliższy weekend (21 i 22 kwietnia) na torze Le Mans Bugatti odbędzie się 24h wyścig motocyklowy, w którym 30 zespołów pojedzie na oponach Dunlop.
 • Inter Cars: wzrost przychodów i spadek zysku netto w 2017 r.

  W 2017 r. Grupa Inter Cars odnotowała prawie 16 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku.
 • Najpiękniejsze polskie ciężarówki ponownie na Motor Show Truck

  Podczas Motor Show Truck 2018 poznańska publiczność miała okazję podziwiać znane już najpiękniejsze tuningowane pojazdy ciężarowe. Nie brakowało premier.
 • ELIT Polska: klub ELIT Tropikana

  Rusza specjalna promocja dla uczestników Klubu ELIT, w której nagrodą główną jest ponad tygodniowe szkolenie na Teneryfie.
 • Lumag: rozbudowa fabryki w Budzyniu

  Za sprawą nowej linii produkcyjnej aplikującej warstwę green coat firma Lumag zacznie wytwarzać klocki hamulcowe skracające drogę hamowania nawet o 3 m.KOMENTARZE: