E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Mistrzostwa Mechaników w Ratownictwie Drogowym

2018-04-12 13:07:28   Autor: Joanna Piszcz


Mistrzostwa Mechaników w Ratownictwie Drogowym Podczas Poznań Motor Show 2018 zostały rozegrane Mistrzostwa  Mechaników w Ratownictwie Drogowym.

Mimo, że każdego roku liczba ofiar wypadków komunikacyjnych spada, to wciąż statystyki policyjne nie napawają optymizmem. W 2017 roku na polskich drogach zginęło ponad 2,8 tys. osób, a około 39 tys. zostało rannych. Średnio co kilka minut gdzieś w Polsce dochodzi do wypadku, w którym ktoś doznaje urazu lub traci życie. To argument za tym, by jak największą liczbę kierowców wyposażyć w wiedzę dotyczącą właściwego zachowania w takich sytuacjach oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

W Polsce edukacja w tym zakresie kończy się na etapie podstawowych zajęć podczas kursu na prawo jazdy. Odpowiedzią na ten problem są Mistrzostwa Mechaników w Ratownictwie Drogowym - jeden z projektów Fundacji Cooperatio, realizowany wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy - Akademią Kierowcy w Międzychodzie, która każdego roku szkoli kilka tysięcy osób oraz podejmuje szereg inicjatyw wpływających na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mistrzostwa Mechaników w Ratownictwie Drogowym to zawody skierowane do uczniów szkół mechanicznych, którzy od 7 lat startują w Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników oraz do uczniów szkół rolniczych kształcących się na kierunkach mechanicznych."Naszym celem jest wdrożenie specjalistycznych szkoleń i objęcie programem większości szkół o profilu mechanicznym w Polsce. Uczniowie tych szkół jako przyszli mechanicy ściśle związani z rynkiem motoryzacyjnym mogą być świadkami sytuacji, w której niezbędne będzie szybkie i prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku. Poprzez organizację zawodów w ratownictwie chcemy dodatkowo wpłynąć na rozwój ich osobowości i wrażliwości" - komentuje Natalia Kaczmarek, prezes ODTJ - Akademia Kierowcy.

"To dobry moment na edukację w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Konkurs zwiększy wartość społeczności mechaników wskazując, że jest to grupa nie tylko doskonale przygotowana do zawodu, ale także świadoma, odpowiedzialna i gotowa do udzielenia pierwszej pomocy" - dodaje Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio.

Zdjęcia: Bartosz Pniewski

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • To był tydzień! (16)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 16 - 22 kwietnia 2018 roku.
 • Złącze OBD zostaje - decyzja Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski zdecydował 19 kwietnia, że złącze OBD pozostanie obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów.
 • Magneti Marelli: majowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w maju 2018 roku.
 • Inter Cars: szersza oferta części karoseryjnych BLIC

  Oferta Inter Cars dotycząca części karoseryjnych BLIC jest dostępna do coraz większej liczby pojazdów.
 • ZF Aftermarket: Tech Adventure 2018

  Wiedza techniczna, praktyka warsztatowa, zmagania na torze wyścigowym oraz przygoda off-road - to czeka uczestników ZF Aftermarket Tech Adventure 2018.
 • Dunlop: opony Sport Maxx Race 2 w nowym Porsche 911 GT3 RS

  Dunlop poinformował, że nowa opona Sport Maxx Race 2 została zaaprobowana przez Porsche jako oryginalne wyposażenie najnowszego modelu 911 GT3 RS.
 • Valeo: oddychaj swobodnie i wyraź siebie

  Trwa promocja filtrów kabinowych Valeo - do każdego pudełka z filtrem dołączona jest 1 z 5 atrakcyjnych naklejek na szybę samochodu.
 • ProfiAuto: jubileuszowa edycja ProfiAuto Show 2018 z rozmachem

  Hybrydy, elektryki, najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne i 3D - to będzie można zobaczyć na kolejnej edycji ProfiAuto Show pod koniec czerwca.
 • PE: nowe zasady homologacji pojazdów i nadzoru nad rynkiem moto

  Dziś posłowie PE przyjęli nowe przepisy dające lepszy nadzór nad sektorem automotive, przez ściślejsze wymogi testowania aut i surowsze sankcje.
 • Magneti Marelli: promocja na aktualizacje testerów diagnostycznych

  Do końca maja 2018 firma Magneti Marelli prowadzi promocję na abonamenty do urządzeń diagnostycznych Logic/Vision/Smart/Flex.
 • D. Bukowski: moją drogę życia wyznaczyły motocykle

  Dunlop przeprowadził wywiad z Danielem Bukowskim, który powalczy o podium w 24-godzinnym wyścigu motocyklowym na Le Mans.
 • Woop Automotive: brak nowych partnerów bolączką warsztatów

  Jak wynika z badania Woop Automotive, na 200 warsztatów z całej Polski 71 proc. nie mogło w ciągu ostatniego roku znaleźć nowego partnera handlowego.
 • Inter Cars: katalog Klimatyzacja 2018

  Najnowsza publikacja Inter Cars zawiera informacje o urządzeniach i narzędziach m.in. do obsługi klimatyzacji samochodowych.
 • NIK: CEPiK nie działa poprawnie

  System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) 2.0 nie działa poprawnie - to wnioski Najwyższej Izby Kontroli.
 • Exact Systems: rekord sprzedaży nowych aut osobowych

  Sprzedaż nowych aut osobowych w marcu 2018 osiągnęła najlepszy miesięczny wynik w Polsce w ciągu ostatnich lat.
 • Dunlop: motocyklowy wyścig w Le Mans

  Już w najbliższy weekend (21 i 22 kwietnia) na torze Le Mans Bugatti odbędzie się 24h wyścig motocyklowy, w którym 30 zespołów pojedzie na oponach Dunlop.
 • Inter Cars: wzrost przychodów i spadek zysku netto w 2017 r.

  W 2017 r. Grupa Inter Cars odnotowała prawie 16 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku.
 • Najpiękniejsze polskie ciężarówki ponownie na Motor Show Truck

  Podczas Motor Show Truck 2018 poznańska publiczność miała okazję podziwiać znane już najpiękniejsze tuningowane pojazdy ciężarowe. Nie brakowało premier.
 • ELIT Polska: klub ELIT Tropikana

  Rusza specjalna promocja dla uczestników Klubu ELIT, w której nagrodą główną jest ponad tygodniowe szkolenie na Teneryfie.
 • Lumag: rozbudowa fabryki w Budzyniu

  Za sprawą nowej linii produkcyjnej aplikującej warstwę green coat firma Lumag zacznie wytwarzać klocki hamulcowe skracające drogę hamowania nawet o 3 m.KOMENTARZE: