E-katalogi

AKTUALNOŚCI


II międzynarodowy finał Young Car Mechanic rozstrzygnięty

2018-05-15 15:20:16   Autor: Adrian Januszkiewicz


II międzynarodowy finał Young Car Mechanic rozstrzygnięty 15 uczniów reprezentujących 5 państw wzięło udział w II międzynarodowym finale Young Car Mechanic. Wygrał Bartłomiej Januszewski z ZSM w Białymstoku.

II międzynarodowy finał Young Car Mechanic dobiegł końca. 14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars 15 uczniów z pięciu krajów wzięło udział konkursie, mierząc się ze sobą o tytuł najlepszego młodego mechanika w 2018 roku. Punktualnie o godz. 8:30 wszystkich zgromadzonych gości przywitali przedstawiciele Zarządu Grupy Inter Cars, Robert Kierzek i Tomasz Piluch. Obaj podkreślali ogromne znaczenie zarówno samego konkursu, jak i programu Młode Kadry, w ramach którego zorganizowany został finał.


"Program Młode Kadry jest bardzo ważną inicjatywą dla całego rynku aftermarket. Ma on na celu pokazanie młodym ludziom, jak fajny jest zawód mechanika. Formuła konkursu cały czas ewoluuje i wierzę, że z biegiem czasu kolejne kraje będą dołączały do tego przedsięwzięcia, zwiększając jego prestiż i rangę" - powiedział Robert Kierzek, Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA.


"Zwycięstwo w takim konkursie daje ogromną motywację, nie tylko w kwestii finansowej, która również jest istotna, ale także jeśli chodzi o rozwój przyszłej kariery tych młodych ludzi. Wychodzimy z założenia, że Inter Cars jest tak mocny, jak mocny jest rynek, na którym pracujemy. Wspierając młodych ludzi, którzy za moment będą w nim uczestniczyć, sprawiamy, że ten rynek staje się lepszy i silniejszy" - dodał Tomasz Piluch, Dyrektor Grupy Inter Cars Północ.


Młodzi adepci sztuki naprawy samochodów musieli zmierzyć się z zadaniami, które organizatorzy przygotowali dla nich wspólnie z partnerami inicjatywy - firmami Elring, Bosch, Hella, ZF Aftermarket oraz Lauber. Przedstawiciele każdej z firm zaaranżowali dla uczestników awarie i usterki, z którymi musieli poradzić sobie w wyznaczonym czasie.Wsparcie merytoryczne tegorocznej edycji konkursu zapewniła Wojskowa Akademia Techniczna, której przedstawiciele byli również obecni podczas wydarzenia i bacznie przyglądali się młodym mechanikom.


"Poziom przygotowanych zadań jest bardzo różnorodny i jest to bardzo dobre. Zadania powinny być zróżnicowane. Nie oznacza to jednak, że dla wszystkich występujących tutaj są jednakowo trudne lub jednakowo łatwe. Bardzo dobrze łączą ze sobą teorię z praktyką. Wspaniała inicjatywa, jaką jest Young Car Mechanic, doskonale wpisuje się w potrzeby rynku i uważam, że należy ją powielać. Brakuje tego typu przedsięwzięć, które promują specyficzną i interdyscyplinarną wiedzę związaną z techniką motoryzacyjną" - mówił dr hab. inż. Jerzy Jackowski, Dyrektor Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu Wojskowej Akademii Technicznej.Niekończące się emocje


Aby całość mogła zostać sprawnie zorganizowana, rywalizacja została podzielona na dwie tury. W czasie, kiedy pierwszych ośmiu zawodników rozwiązywało zadania, ich pozostali koledzy pojechali na krótką wycieczkę obejrzeć najnowszą inwestycję Inter Cars - Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, jedyny taki magazyn w branży motoryzacyjnej w Europie. Dla większego komfortu i spokoju finalistów, wydarzenie prowadzone było w rodzimym języku uczestników - dzięki obecności tłumaczy, każdy z nich mógł upewnić się, że właściwie zrozumiał i zinterpretował polecenie wskazane przez oceniającego.


Podczas konkursu nie brakowało emocji, bowiem łączna pula nagród dla trzech pierwszych miejsc wynosiła aż 100 tysięcy zł. Dodatkową atrakcją, którą organizatorzy przewidzieli dla wszystkich finalistów jest zaproszenie na wycieczkę do Stuttgartu, podczas której odwiedzą fabrykę Elringa, a także udadzą się do muzeum Mercedesa i Porsche.


Na wydarzenie zostali zaproszeni również uczniowie z Niemiec, reprezentujący szkołę partnerską Elringa, którzy co prawda nie brali udziału w rywalizacji, ale mogli zapoznać się z zadaniami i ocenić ich poziom. Podczas wspomnianej wycieczki do fabryki Elringa będą cały czas towarzyszyć swoim kolegom zza granicy i opowiadać o specyfice nauki w tego typu szkole oraz ich spostrzeżeniach związanych z konkursem.Wieczorna Gala


Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie konkursu i uhonorować starania zawodników, organizatorzy zaprosili uczniów, ich opiekunów, a także przedstawicieli partnerów zawodów na uroczystą galę, która została zorganizowana w hotelu Holiday Park w Warszawie. To tam odbyła się oficjalna ceremonia, na której zostały wręczone nagrody i upominki.


"To, że młodzi ludzie interesują się taką profesją, jak mechanik samochodowy, to dla Inter Cars bardzo dobry sygnał, ponieważ daje nam nadzieje, że nasza branża będzie istnieć. Z tego powodu wspieramy wszelkie inicjatywy promujące ten zawód i jest to dla nas jeden ze strategicznych celów. Nam potrzebna jest pasja tych ludzi i na tym nam zależy" - mówił podczas rozpoczęcia oficjalnej ceremonii Krzysztof Soszyński, Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA.


"Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Widać było bardzo dobre przygotowanie młodych mechaników, a także zaangażowanie ich nauczycieli. To potwierdza, że po pierwszej edycji konkursu udało nam się sprawnie powtórzyć ten sukces, dzięki czemu z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Tworzymy ten konkurs, aby pokazać młodym ludziom czym jest zawód mechanika i jak ich zaangażowanie możemy przełożyć na ich sukces" - podsumowała Marta Ciesielska, koordynator projektu Młode Kadry.


Wtórował jej Radosław Sujka, Menadżer ds. Szkoleń Inter Cars: "Tegoroczna edycja pokazała znacząco wyższy poziom w porównaniu do zeszłego roku. Dużo więcej techniki oraz technologii. Widzimy, że uczniowie cały czas zwiększają swój poziom wiedzy, dążąc do tego, aby być jak najlepszymi specjalistami w swoim zawodzie".


Young Car Mechanic 2018


Najlepszym młodym mechanikiem w 2018 roku został Bartłomiej Januszewski, reprezentujący Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku.


"Wygrana w tym konkursie to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jestem niezwykle szczęśliwy, bo wierzę, że będzie to bardzo silny impuls do rozwoju mojej kariery jako mechanika samochodowego. Poziom przygotowanych zadań był naprawdę bardzo wysoki, ale wydaje mi się, że dobrze oddawał realia z jakimi można spotkać podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym" – mówił tuż po ogłoszeniu wyników Bartłomiej Januszewski.


II miejsce w oficjalnej rywalizacji zajął Paweł Smolaga z Polski, a trzeci Arturs Rjabcenkovs z Litwy.


Źródło: Inter Cars

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  Rynek dystrybucji 2017 - podsumowanie
  Kongres SDCM: zmiany na rynku warsztatowym - relacja Motofaktor.pl
  16. Targi Inter Cars - części zamienne - relacja Motofaktor.pl
  16. Targi Inter Cars - Strefa Ciężka - relacja Motofaktor.pl
  16. Targi Inter Cars - wyposażenie warsztatów - relacja Motofaktor.pl

AKTUALNOŚCI

  Inter Cars: laureaci Young Car Mechanic odwiedzili kolebkę motoryzacji
  Inter Cars: klamki wewnętrzne i zewnętrzne Blic
  Inter Cars: 76. wydanie Wiadomości IC
  Inter Cars: SAP Innovation Award 2018
  Inter Cars: wzrost przychodów w Q1 2018, ale niższy od oczekiwań

WARSZTAT 24/7

  Recykling opon
  Audyt w warsztacie samochodowym
  Przedwczesne uszkodzenie piast kół
  Awaria przekładni kierowniczej
  Felga w Motorsporcie

PRODUKTY

  Inter Cars: zestaw do naprawy gwintów Hazet
  Meyle: stabilizator i drążki połączeniowe Meyle-HD
  Optibelt: paski napędowe do agregatów chłodniczych
  Meyle: świece żarowe Meyle-Original
  Power Truck: debiut alternatorów i rozruszników marki na polskim rynku


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Auto Land: filia w Grajewie

  Najnowsza filia Auto Land została otwarta 23 maja 2018 w Grajewie.
 • Tomala: nowa marka w ofercie dystrybutora

  Tomala poszerza swoją ofertę o oleje marki Eneos.
 • PISKP: kolejne zmiany w projekcie ustawy dotyczącej badań technicznych pojazdów

  Jest gotowa najnowsza wersja projektu zmiany ustawy - Prawo o ruchu drogowym dotyczący badań technicznych pojazdów.
 • To był tydzień! (21)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 21 - 27 maja 2018 roku.
 • Nokian Tyres: centrum technologiczne w Hiszpanii

  Nokian Tyres rozpoczął właśnie budowę centrum technologicznego i testowego w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii.
 • Continental: wyróżnienie Superbrands 2018

  Continental zdobył statuetkę Superbrands 2018 w kategorii "Motoryzacja - opony i części samochodowe".
 • Luna: majowa wyprzedaż

  Luna Polska prowadzi akcję wyprzedaży wybranych produktów ze swojej oferty.
 • Magneti Marelli: promocja na aktualizacje testerów diagnostycznych

  Pozostało kilka dni do zakończenia promocji Magneti Marelli na abonamenty do urządzeń diagnostycznych Logic/Vision/Smart/Flex.
 • Ferdinand Bilstein: firma udziałowcem TecAlliance

  Od maja 2018 r. Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG stał się udziałowcem w firmie TecAlliance.
 • Denckermann: debiut marki na Automechanice w Dubaju

  XVI edycja międzynarodowych targów Automechanika 2018 w Dubaju była pierwszą, na której pojawiła się marka Denckermann.
 • KYB: przejęcie fabryki KMB Brazylii

  Firma KYB przejęła fabrykę amortyzatorów KMB w Brazylii po wykupieniu udziałów od spółki Mando.
 • Webasto: centrum badawczo - rozwojowe w Stockdorfie

  Firma Webasto otworzyła nowe centrum administracyjne i badawczo-rozwojowe w miejscowości Stockdorf koło Monachium.
 • Auto Partner SA: produkty KYB w ofercie dystrybutora

  W drugiej połowie maja 2018 roku do sprzedaży Auto Partner SA wprowadzone zostały produkty japońskiego producenta KYB.
 • Inter Cars: obsługa RODO w programie eSOWA

  Inter Cars informuje, że program eSOWA został dostosowany do wymogów rozporządzenia RODO, które wchodzi w życie 25.05.2018 r.
 • Bosch: Krystyna Boczkowska z Orderem Zasługi RFN

  Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce, otrzymała Order Zasługi RFN w uznaniu wieloletnich zasług dla polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.
 • Motogama: cena specjalna Denso

  Wybrany skraplacz Denso w promocyjnej cenie.
 • Moto-Profil: nowe referencje Hella w ofercie dystrybutora

  Moto-Profil rozszerzył swoją ofertę o ponad 1300 nowych referencji firmy Hella.
 • Varta: promocja 'Mistrzowskie pakiety'

  Kupuj akumulatory i odbieraj nagrody.
 • SKV: odświeżona strona internetowa

  Firma SKV zmodernizowała swoją stronę internetową.
 • ProfiAuto: mechanicy przetestowali opony

  Sieć ProfiAuto powiedziała "sprawdzam" i podczas strategicznego projektu wewnętrznego postanowiła przetestować opony, które dołączyła do swojej oferty.KOMENTARZE: