E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Exact Systems: nowe kontrakty w Rosji i Czechach

2018-06-11 10:00:51   Autor: Adrian Januszkiewicz


Exact Systems: nowe kontrakty w Rosji i Czechach Exact Systems został wybrany na dostawcę usług kontroli jakości w rosyjskim GAZ-ie oraz czeskiej Tatrze.

GAZ to wiodący rosyjski koncern motoryzacyjny z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie (Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod - Gorkowska Fabryka Samochodów), który obejmuje 18 zakładów produkcyjnych w całej Rosji. Pod marką GAZ produkowane są samochody osobowe, dostawcze (ok. 50 proc. udziałów w rosyjskim rynku), pojazdy ciężarowe (33 proc. udziałów w rosyjskim rynku) i autobusy (65 proc. udziałów w rosyjskim rynku) oraz komponenty samochodowe. W zakładach GAZ zatrudnienie znajduje ponad 73 tys. pracowników. W 2017 roku sprzedaż lekkich samochodów dostawczych produkowanych przez GAZ wyniosła 58 617 sztuk (+5 proc. r/r). GAZ jest również oficjalnym partnerem motoryzacyjnym kluczowych projektów krajowych, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku i Mistrzostw Świata FIFA w 2018 roku.


"Jestem bardzo dumny z rosyjskiego zespołu Exact Systems, który z sukcesem zakończył bardzo długi i trudny okres audytowania i zatwierdzania, co w przypadku zakładów OEM jest standardem. GAZ to największy rosyjski producent samochodów i kolejny OEM w portfolio naszych klientów. Jesteśmy jedną z największych firm w Europie kontrolujących jakość, co powoduje, że możemy zapewnić rosyjskiej fabryce znakomitą jakość usług, gwarantowaną przez zespół młodych pracowników odpowiednio przygotowanych do wykonywanych kontroli" - mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems.


Rosyjska spółka Exact Systems odpowiada za kontrolę jakości w Auto plant GAZ w Niżnym Nowogrodzie, największym zakładzie motoryzacyjnym w Rosji, z którego pojazdy wyjeżdżają aż do 46 krajów na całym świecie. W fabryce obecnie produkowane są 3 modele vanów, 4 modele samochodów dostawczych oraz 2 modele pojazdów ciężarowych. Dodatkowo, w zakładzie montowane są samochody z Grupy Volkswagen oraz Daimler


Umowa z zakładem Auto plant GAZ obowiązuje od czerwca br. przez 12 miesięcy. Do prac związanych z kontrolą jakości produkowanych przez GAZ pojazdów, Exact Systems codziennie wydeleguje kilkanaście osób.


"Zostanie autoryzowanym dostawcą usług kontroli jakości GAZ to ogromna szansa do dalszego rozwoju sieci naszych klientów w Rosji. Producent na co dzień współpracuje z ponad 560 dostawcami części i podzespołów motoryzacyjnych z całego świata, co stanowi bardzo atrakcyjną bazę potencjalnych klientów. Z częścią z nich już współpracujemy, z pozostałymi mam nadzieję, że nawiążemy relację w przyszłości" - podkreśla Jarosław Kochański, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych.


Rosyjska spółka Exact Systems jest jedną z trzech pozaunijnych w Grupie Exact Systems. Spółka w 2017 roku skontrolowała ponad 8 mln części, co oznacza aż 46 proc. wzrost w porównaniu do 2016 roku. Exact Systems codziennie w Rosji deleguje prawie 100 osób do pracy w ponad 30 zakładach produkcyjnych, m.in. Mercedes-Benz Russia, Toyota Tsusho Rus, Faurecia Automotive Seating Togliatti, Tenneco Automotive Volga oraz Magna Automotive Rus.


Polak, Czech - dwa bratanki … w motoryzacji


GAZ to kolejny producent samochodów, który w ciągu ostatnich miesięcy zdecydował się na współpracę z Exact Systems. Ostatnio czeska spółka z Grupy zaczęła świadczyć usługi kontroli jakości dla czeskiej fabryki pojazdów ciężarowych Tatra Trucks w Kopřivnicach. Co ciekawe, Tatra jest trzecią najstarszą firmą motoryzacyjną na świecie - została założona w XIX wieku przez Ignáca Šustala. W portfolio fabryki znajdują się cztery główne modele: ciężarówki Phoenix i Tactic, pojazd wojskowy Force oraz pojazd do zadań specjalnych Terra. Tatra Trucks zatrudnia ponad 1300 osób, a kolejne 600 pracuje w spółce zależnej Tatra Metalurgie, wiodącym czeskim producencie odlewów i odkuwek. W 2016 roku firma wyprodukowała 1326 pojazdów, co stanowi wzrost o ponad 50 proc. rok do roku.


Ponadto, od stycznia br. turecka spółka Exact Systems zajmuje się kontrolą jakości pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz produkowanych w fabryce Aksaray Truck w Turcji.


Grupa Exact Systems jest również autoryzowanym dostawcą m.in. dla Dacii w Rumunii, Renault i Ford w Turcji, Fiata w Polsce, Volkswagena i Daimlera w Niemczech czy też Audi i Volvo w Belgii.


Źródło: Exact Systems

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Valeo: znamy finalistów Valeo Innovation Challenge 2018

  Valeo ogłosiło listę 9 drużyn, które dotarły do rundy finałowej Valeo Innovation Challenge 2018. Finał odbędzie się 11 października w Paryżu.
 • Axalta: spółka świętuje sprzedaż 50 tysięcy spektrofotometrów

  Axalta od wprowadzenia pierwszego mobilnego urządzenia w 2005 roku sprzedała na całym świecie 50 000 spektrofotometrów.
 • Fota: wyprzedaż wyposażenia i urządzeń

  Fota, która od wielu miesięcy znajduje się w upadłości likwidacyjnej, rozpoczęła wyprzedaż wyposażenia i urządzeń.
 • Philips: oświetlenie aut i lampy robocze na ProfiAuto Show 2018

  Na odwiedzających stoisko nr 31 należące do marki Philips będzie czekać wiele niespodzianek.
 • Inter Cars: awans w rankingu 'Rzeczpospolitej'

  Inter Cars znalazł się w gronie pięciuset największych polskich przedsiębiorstw, notując w zestawieniu bardzo wysoki awans.
 • Osram: premiery na ProfiAuto Show 2018

  Tegoroczna edycja ProfiAuto Show będzie dla marki Osram okazją do premiery najnowszych produktów motoryzacyjnych.
 • Valeo: nowości na targach ProfiAuto Show 2018

  Czerwcowe targi ProfiAuto Show będą okazją do zaprezentowania kompletnej oferty produktów Valeo w mobilnym centrum wystawienniczym - Valeo On Tour.
 • Axalta: wyróżnienie na gali Ford World Excellence Awards

  Firma Axalta Coating Systems została wyróżniona nagrodą Green Pillar World Excellence Awards przyznawaną przez Ford Motor Company.
 • Inter Cars: pełna gama żarówek Neolux w ofercie dystrybutora

  Inter Cars wprowadził do swojego katalogu nową markę, specjalizującą się w produkcji żarówek i pozostałych elementów oświetlania pojazdów.
 • Goodyear: koncepcyjne opony przyszłości pierwszy raz w Polsce

  Koncepcyjne opony Goodyear odpowiadają na wyzwania stojące przed mobilnością przyszłości.
 • Tip-Topol: promocja na wózek do kół ciężarowych

  Tip-Topol z okazji swojego jubileuszu 30-lecia na rynku objął specjalną promocją wózek do transportu kół ciężarowych i autobusowych.
 • ProfiAuto Show 2018 już w najbliższy weekend! - rozdajemy wejściówki

  Tegoroczna edycja targów ProfiAuto Show, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w dniach 23-24 czerwca 2018 roku.
 • Konkurs Magneti Marelli dla Czytelników Motofaktor.pl!

  Odpowiedz na pytanie i zdobądź torbę sportową oraz zestaw gadżetów od Magneti Marelli.
 • Auto Partner SA: dodatkowe punkty w AP EXPERT za zakupy Castrol i Bilstein

  W okresie od 18 do 30 czerwca 2018 roku Auto Partner zwiększył przelicznik punktów na wybranych markach.
 • Inter Cars: otwarto 250. placówkę spółki w Polsce

  W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność kolejna filia Inter Cars. Jest to placówka stricte motocyklowa i jednocześnie 250. filia dystrybutora.
 • Auto Land: Diament Forbesa 2018

  W tegorocznej edycji rankingu Forbesa Auto Land zajął III miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł.
 • Elring: firma wyróżniona przez Temot International

  Na uroczystości Temot "International Annual Executive Suppliers" Elring otrzymał tytuł "Dostawcy Roku 2017" w kategorii "Sprzedaż i marketing".
 • Bilstein: ważny sprawdzian przyczepności kół do drogi

  Po raz kolejny Bilstein zapewnia polskim kierowcom bezpłatną kontrolę amortyzatorów przed wakacjami za pomocą mobilnego testera zawieszenia.
 • Tomex: Polscy Producenci na ProfiAuto Show 2018

  W najbliższy weekend odbędzie się już XV edycja targów ProfiAuto Show 2018.
 • ZF Aftermarket: koncept ZF proTech i program ZF pro Points już w Polsce

  W Polsce zadebiutował nowy koncept warsztatowy zorientowany na produkty marek koncernu ZF.KOMENTARZE: