E-katalogi

AKTUALNOŚCI


ELIT Polska: części General Ricambi w ofercie dystrybutora

2018-06-08 14:54:54   Autor: Redakcja


ELIT Polska: części General Ricambi w ofercie dystrybutora Do katalogu ELIT Polska dołączył kolejny renomowany producent części zamiennych do samochodów osobowych - General Ricambi.

Firma General Ricambi powstała ponad 30 lat temu w Mediolanie. Dziś dysponuje fabryką o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, w którym produkowane są między innymi przekładnie kierownicze, półosie napędowe oraz pompy wspomagania. Poszczególne referencje trafiają na pierwszy montaż oraz aftermarket.


"Nasza sieć stawia na różnorodność dostawców, co pozwala współpracującym z nami warsztatom wybrać optymalną ofertę dla swoich Klientów. Stąd wprowadzamy do dystrybucji kolejnego producenta elementów układu przeniesienia napędu" - mówi Dawid Cieśla z ELIT Polska. "General Ricambi proponuje bardzo szeroki katalog referencji na aftermarket przeznaczonych do marek samochodów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Przekłada się to na pokrycie niemal całego parku pojazdów osobowych zarejestrowanych w naszym kraju".


General Ricambi oferuje także półosie wału napędowego po rekonstrukcji. Proces ten znacząco różni się od elementów naprawianych czy regenerowanych. W tym przypadku każda zdemontowana półoś rozkładana jest na pojedyncze elementy, których stan podlega wnikliwej analizie i ocenie. W przypadku dużego stopnia zużycia dana część zostaje zezłomowana, a nowa - wyprodukowana z zachowaniem oryginalnych parametrów. Następnie kompletna półoś trafia do lakierni, ostatnią nakładaną warstwą jest powłoka antykorozyjna. W tym zakresie włoska fabryka spełnia standardy ISO 9001:2008.


Co więcej, firma General Ricambi systematycznie gromadzi i magazynuje odzyskane elementy, zaś nowoczesny park maszyn pozwala na wytworzenie nowego wału niezależnie od stopnia przygotowania całości do rekonstrukcji. W praktyce znacznie upraszcza i przyspiesza to proces dystrybucji półosi na linii fabryka - dystrybutor - warsztat."Rekonstrukcja półosi wału napędowego to bardzo ciekawa i zarazem konkurencyjna pozycja w ofercie General Ricambi. Unikalny sposób przywracania jej sprawności technicznej ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze" - dodaje Dawid Cieśla. "To także niemal stuprocentowa szansa na nowy element do starszych konstrukcji samochodów, do których producent nie zapewnia już oryginalnych części. Jeśli zważymy, że średnia wieku pojazdu w Polsce to prawie 15 lat, mamy w tej ofercie duży potencjał rozwoju i korzyści".


Źródło: ELIT Polska

Więcej na ten temat:

AKTUALNOŚCI

  LKQ Corporation: grupa sfinalizowała proces przejęcia Stahlgruber GmbH
  ELIT Polska: elementy zawieszenia FRAP
  ELIT Polska: klub ELIT Tropikana
  ELIT Polska: trzecia szansa na tytuł Supermechanik
  ELIT Polska: to będzie ważny rok


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Valeo: znamy finalistów Valeo Innovation Challenge 2018

  Valeo ogłosiło listę 9 drużyn, które dotarły do rundy finałowej Valeo Innovation Challenge 2018. Finał odbędzie się 11 października w Paryżu.
 • Axalta: spółka świętuje sprzedaż 50 tysięcy spektrofotometrów

  Axalta od wprowadzenia pierwszego mobilnego urządzenia w 2005 roku sprzedała na całym świecie 50 000 spektrofotometrów.
 • Fota: wyprzedaż wyposażenia i urządzeń

  Fota, która od wielu miesięcy znajduje się w upadłości likwidacyjnej, rozpoczęła wyprzedaż wyposażenia i urządzeń.
 • Philips: oświetlenie aut i lampy robocze na ProfiAuto Show 2018

  Na odwiedzających stoisko nr 31 należące do marki Philips będzie czekać wiele niespodzianek.
 • Inter Cars: awans w rankingu 'Rzeczpospolitej'

  Inter Cars znalazł się w gronie pięciuset największych polskich przedsiębiorstw, notując w zestawieniu bardzo wysoki awans.
 • Osram: premiery na ProfiAuto Show 2018

  Tegoroczna edycja ProfiAuto Show będzie dla marki Osram okazją do premiery najnowszych produktów motoryzacyjnych.
 • Valeo: nowości na targach ProfiAuto Show 2018

  Czerwcowe targi ProfiAuto Show będą okazją do zaprezentowania kompletnej oferty produktów Valeo w mobilnym centrum wystawienniczym - Valeo On Tour.
 • Axalta: wyróżnienie na gali Ford World Excellence Awards

  Firma Axalta Coating Systems została wyróżniona nagrodą Green Pillar World Excellence Awards przyznawaną przez Ford Motor Company.
 • Inter Cars: pełna gama żarówek Neolux w ofercie dystrybutora

  Inter Cars wprowadził do swojego katalogu nową markę, specjalizującą się w produkcji żarówek i pozostałych elementów oświetlania pojazdów.
 • Goodyear: koncepcyjne opony przyszłości pierwszy raz w Polsce

  Koncepcyjne opony Goodyear odpowiadają na wyzwania stojące przed mobilnością przyszłości.
 • Tip-Topol: promocja na wózek do kół ciężarowych

  Tip-Topol z okazji swojego jubileuszu 30-lecia na rynku objął specjalną promocją wózek do transportu kół ciężarowych i autobusowych.
 • ProfiAuto Show 2018 już w najbliższy weekend! - rozdajemy wejściówki

  Tegoroczna edycja targów ProfiAuto Show, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w dniach 23-24 czerwca 2018 roku.
 • Konkurs Magneti Marelli dla Czytelników Motofaktor.pl!

  Odpowiedz na pytanie i zdobądź torbę sportową oraz zestaw gadżetów od Magneti Marelli.
 • Auto Partner SA: dodatkowe punkty w AP EXPERT za zakupy Castrol i Bilstein

  W okresie od 18 do 30 czerwca 2018 roku Auto Partner zwiększył przelicznik punktów na wybranych markach.
 • Inter Cars: otwarto 250. placówkę spółki w Polsce

  W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność kolejna filia Inter Cars. Jest to placówka stricte motocyklowa i jednocześnie 250. filia dystrybutora.
 • Auto Land: Diament Forbesa 2018

  W tegorocznej edycji rankingu Forbesa Auto Land zajął III miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł.
 • Elring: firma wyróżniona przez Temot International

  Na uroczystości Temot "International Annual Executive Suppliers" Elring otrzymał tytuł "Dostawcy Roku 2017" w kategorii "Sprzedaż i marketing".
 • Bilstein: ważny sprawdzian przyczepności kół do drogi

  Po raz kolejny Bilstein zapewnia polskim kierowcom bezpłatną kontrolę amortyzatorów przed wakacjami za pomocą mobilnego testera zawieszenia.
 • Tomex: Polscy Producenci na ProfiAuto Show 2018

  W najbliższy weekend odbędzie się już XV edycja targów ProfiAuto Show 2018.
 • ZF Aftermarket: koncept ZF proTech i program ZF pro Points już w Polsce

  W Polsce zadebiutował nowy koncept warsztatowy zorientowany na produkty marek koncernu ZF.KOMENTARZE: