E-katalogi

AKTUALNOŚCI

Dunlop: zespoły Dunlop wygrały wyścig ELMS na Monzy

2018-05-17 09:06:51   Autor: Adrian Januszkiewicz

Dunlop: zespoły Dunlop wygrały wyścig ELMS na Monzy Zespoły G-Drive Racing i Spirit of Race zaopartywane w opony Dunlop wygrały 4-godzinny wyścig na Monzy w klasach LMP2 i GTE.

Druga runda sezonu 2018 Europejskiej Serii Le Mans (ELMS) po raz kolejny należała do Dunlopa. Zespoły jadące w barwach brytyjskiej marki zdobyły I i II miejsce. Tym razem zawodnicy G-Drive Racing zwyciężyli w 4-godzinnym wyścigu Monza. Za nimi uplasował się Oreca #33 należący do zespołu TDS Racing. Z kolei klasę GTE zdominował team Spirit of Race.

Istotny wpływ na przebieg 4-godzinnego wyścigu wywarły 4 wyjazdy samochodów bezpieczeństwa. Zespoły musiały też często zmieniać strategie oraz wykorzystywać okazje do tankowania i zmiany opon podczas wolniejszych okrążeń. Ostateczny zwycięzca - zespół G-Drive Racing - prowadził od 39. okrążenia i, nie licząc zjazdów do boksów, przekroczył linię mety niemal 30 sekund przed TDS Racing. Do sukcesu dwóch najlepszych zespołów częściowo przyczynił się fakt, że samochody zjeżdżały do boksów tylko 4 razy, podczas gdy pozostałe musiały zjeżdżać 5 lub więcej razy. Kolejność na linii mety odzwierciedla jednocześnie pozycję zespołów w klasyfikacji ogólnej mistrzostw. G-Drive Racing prowadzi jednopunktową przewagą nad TDS Racing.

Zespoły rywalizujące w klasie LMP2 wykorzystały różne warianty dostępnych opon, od miękkich do średnich. Niektóre teamy zastosowały różnorodne mieszkanki na przednią i tylną oś. Zespoły były bardzo zadowolone z osiągów i niezmienności zachowania ogumienia Dunlop w kolejnych okrążeniach.

Spirit of Race zwyciężył w klasie LMGTE utrzymując przewagę przez cały wyścig. Wyścig w klasie, w której wszyscy zawodnicy jeżdżą na oponach Dunlop był rzadziej przerywany ze względów bezpieczeństwa i wymagał mniejszej liczby zjazdów do boksów. #55 Spirit of Racing prowadził od 9. do 116. okrążenia. Samochód Proton Competition z numerem 77 ukończył wyścig na II miejscu, a Riccardo Pera, jadący Porsche należącym do zespołu Ebimotors, wyznaczył najszybszy czas okrążenia w klasie GTE, zajmując ostatecznie III miejsce. Po wyścigu na torze Monza walka o tytuł będzie jeszcze bardziej zacięta, ponieważ 5 najlepszych zespołów dzieli tylko 11 punktów różnicy. JMW Motorsport (Ferrari F488) pozostaje liderem, za nimi plasuje się Porsche 911 RSR z numerem 88, należące do zespołu Proton Competition

"Wyścig ten znacznie różnił się od pierwszego, ale był równie emocjonujący. Osiągi opon były dobre i zapewniły zespołom elastyczność niezbędną do dostosowania strategii do przebiegu współzawodnictwa. Nie była to łatwa rywalizacja, ale uzyskaliśmy dobre rezultaty i przygotowanie do startu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który odbędzie się w przyszłym miesiącu" - powiedział Paul Bryant, International Event Manager, Dunlop Motorsport.

Kolejną rundą zaliczaną do Europejskiej Serii Le Mans jest 4-godzinny wyścig Red Bull Ring, który odbędzie się 22 lipca.

Pełna tabela wyników jest dostępna pod linkiem.

PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook

Najnowsza filia Auto Land została otwarta 23 maja 2018 w Grajewie.
  • Tomala: nowa marka w ofercie dystrybutora

Tomala poszerza swoją ofertę o oleje marki Eneos.
  • PISKP: kolejne zmiany w projekcie ustawy dotyczącej badań technicznych pojazdów

Jest gotowa najnowsza wersja projektu zmiany ustawy - Prawo o ruchu drogowym dotyczący badań technicznych pojazdów.
  • To był tydzień! (21)

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 21 - 27 maja 2018 roku.
  • Nokian Tyres: centrum technologiczne w Hiszpanii

Nokian Tyres rozpoczął właśnie budowę centrum technologicznego i testowego w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii.
  • Continental: wyróżnienie Superbrands 2018

Continental zdobył statuetkę Superbrands 2018 w kategorii "Motoryzacja - opony i części samochodowe".
  • Luna: majowa wyprzedaż

Luna Polska prowadzi akcję wyprzedaży wybranych produktów ze swojej oferty.
  • Magneti Marelli: promocja na aktualizacje testerów diagnostycznych

Pozostało kilka dni do zakończenia promocji Magneti Marelli na abonamenty do urządzeń diagnostycznych Logic/Vision/Smart/Flex.
  • Ferdinand Bilstein: firma udziałowcem TecAlliance

Od maja 2018 r. Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG stał się udziałowcem w firmie TecAlliance.
  • Denckermann: debiut marki na Automechanice w Dubaju

XVI edycja międzynarodowych targów Automechanika 2018 w Dubaju była pierwszą, na której pojawiła się marka Denckermann.
  • KYB: przejęcie fabryki KMB Brazylii

Firma KYB przejęła fabrykę amortyzatorów KMB w Brazylii po wykupieniu udziałów od spółki Mando.
  • Webasto: centrum badawczo - rozwojowe w Stockdorfie

Firma Webasto otworzyła nowe centrum administracyjne i badawczo-rozwojowe w miejscowości Stockdorf koło Monachium.
  • Auto Partner SA: produkty KYB w ofercie dystrybutora

W drugiej połowie maja 2018 roku do sprzedaży Auto Partner SA wprowadzone zostały produkty japońskiego producenta KYB.
  • Inter Cars: obsługa RODO w programie eSOWA

Inter Cars informuje, że program eSOWA został dostosowany do wymogów rozporządzenia RODO, które wchodzi w życie 25.05.2018 r.
  • Bosch: Krystyna Boczkowska z Orderem Zasługi RFN

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce, otrzymała Order Zasługi RFN w uznaniu wieloletnich zasług dla polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.
  • Motogama: cena specjalna Denso

Wybrany skraplacz Denso w promocyjnej cenie.
  • Moto-Profil: nowe referencje Hella w ofercie dystrybutora

Moto-Profil rozszerzył swoją ofertę o ponad 1300 nowych referencji firmy Hella.
  • Varta: promocja 'Mistrzowskie pakiety'