E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Axalta: rozwiązania dla warsztatu i dla Formuły 1

2018-06-12 08:22:23   Autor: Adrian Januszkiewicz


Axalta: rozwiązania dla warsztatu i dla Formuły 1 Pracownicy zespołu F1 Mercedes-AMG Petronas Motorsport już ponad cztery lata korzystają z lakierów Axalta do malowania bolidów z Brackley.

Obecność Axalta w Formule 1 - najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych na świecie - stanowi podstawę współpracy Axalty z partnerami z branży wyścigów w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, w którą firma angażuje się od kilkudziesięciu lat. To umożliwia marce prezentowanie technologii oraz innowacyjnych produktów, a także ugruntowuje jej pozycję w świecie sportów motorowych - od Formuły 1, NASCAR, WEC po wyścigi z serii Formuła Student.


W przypadku bolidu Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+ kluczem do sukcesu jest innowacyjność, z której znane są systemy i produkty marki Spies Hecker. Ze względu na trudne warunki panujące na torach podczas wyścigów, niezwykle ważną rolę odgrywają masa, jakość i trwałość powłoki lakierniczej. I choć dział lakierniczy zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport w angielskim Brackley działa nieco odmiennie od zwykłego warsztatu, technologia i innowacyjne rozwiązania stosowane przez tę markę doskonale sprawdzają się także do renowacji zwykłych samochodów.


"W przeciwieństwie do standardowych warsztatów dokładnie wiemy, z jakimi kolorami będziemy pracować przez cały sezon" - mówi Andrew Moody, Head of Paint and Graphics for Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Poza czarnym lakierem oraz srebrnym lakierem bazowym Permahyd Hi-TEC 480 o wysokim połysku - opracowanym przez zespół i specjalistów Spies Hecker w 2013 roku i nazwanym Stirling Silver, na cześć Sir Stirlinga Mossa, kierowcy zespołu Mercedes-Benz w 1955 r - paleta zespołu obejmuje dodatkowo cztery srebrne odcienie, określane cyframi od 1 do 4. Żaden z nich nie jest jednak dostępny w sprzedaży.

 

"W ramach każdego cyklu lakierujemy około 100 różnych elementów oraz wszystkie części zapasowe zabierane na każdy wyścig. Jak widać, jest to nie lada wyzwanie. Kolor Stirling Silver mieszamy w partiach po 12 litrów, co w normalnym warsztacie byłoby niedorzeczne" - dodaje Andrew.


Choć ostateczny wygląd tegorocznego bolidu Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+ jest niezwykle ważny, Andrew i jego zespół muszą zawsze mieć na uwadze masę każdego podzespołu: "Dla nas wszystko obraca się wokół masy i aerodynamiki. Dopuszczalna tolerancja dla części aerodynamicznej wynosi 0,3 mm, co w przypadku większości lakierników jest wartością niemal zaniedbywalną. To, co nas jednak łączy, z całą rzeszą warsztatów lakierniczych z Europy to wiara w niezawodność, powtarzalność i szybkość aplikacji produktów marki Spies Hecker."


Źródło: Axalta

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Valeo: znamy finalistów Valeo Innovation Challenge 2018

  Valeo ogłosiło listę 9 drużyn, które dotarły do rundy finałowej Valeo Innovation Challenge 2018. Finał odbędzie się 11 października w Paryżu.
 • Axalta: spółka świętuje sprzedaż 50 tysięcy spektrofotometrów

  Axalta od wprowadzenia pierwszego mobilnego urządzenia w 2005 roku sprzedała na całym świecie 50 000 spektrofotometrów.
 • Fota: wyprzedaż wyposażenia i urządzeń

  Fota, która od wielu miesięcy znajduje się w upadłości likwidacyjnej, rozpoczęła wyprzedaż wyposażenia i urządzeń.
 • Philips: oświetlenie aut i lampy robocze na ProfiAuto Show 2018

  Na odwiedzających stoisko nr 31 należące do marki Philips będzie czekać wiele niespodzianek.
 • Inter Cars: awans w rankingu 'Rzeczpospolitej'

  Inter Cars znalazł się w gronie pięciuset największych polskich przedsiębiorstw, notując w zestawieniu bardzo wysoki awans.
 • Osram: premiery na ProfiAuto Show 2018

  Tegoroczna edycja ProfiAuto Show będzie dla marki Osram okazją do premiery najnowszych produktów motoryzacyjnych.
 • Valeo: nowości na targach ProfiAuto Show 2018

  Czerwcowe targi ProfiAuto Show będą okazją do zaprezentowania kompletnej oferty produktów Valeo w mobilnym centrum wystawienniczym - Valeo On Tour.
 • Axalta: wyróżnienie na gali Ford World Excellence Awards

  Firma Axalta Coating Systems została wyróżniona nagrodą Green Pillar World Excellence Awards przyznawaną przez Ford Motor Company.
 • Inter Cars: pełna gama żarówek Neolux w ofercie dystrybutora

  Inter Cars wprowadził do swojego katalogu nową markę, specjalizującą się w produkcji żarówek i pozostałych elementów oświetlania pojazdów.
 • Goodyear: koncepcyjne opony przyszłości pierwszy raz w Polsce

  Koncepcyjne opony Goodyear odpowiadają na wyzwania stojące przed mobilnością przyszłości.
 • Tip-Topol: promocja na wózek do kół ciężarowych

  Tip-Topol z okazji swojego jubileuszu 30-lecia na rynku objął specjalną promocją wózek do transportu kół ciężarowych i autobusowych.
 • ProfiAuto Show 2018 już w najbliższy weekend! - rozdajemy wejściówki

  Tegoroczna edycja targów ProfiAuto Show, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w dniach 23-24 czerwca 2018 roku.
 • Konkurs Magneti Marelli dla Czytelników Motofaktor.pl!

  Odpowiedz na pytanie i zdobądź torbę sportową oraz zestaw gadżetów od Magneti Marelli.
 • Auto Partner SA: dodatkowe punkty w AP EXPERT za zakupy Castrol i Bilstein

  W okresie od 18 do 30 czerwca 2018 roku Auto Partner zwiększył przelicznik punktów na wybranych markach.
 • Inter Cars: otwarto 250. placówkę spółki w Polsce

  W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność kolejna filia Inter Cars. Jest to placówka stricte motocyklowa i jednocześnie 250. filia dystrybutora.
 • Auto Land: Diament Forbesa 2018

  W tegorocznej edycji rankingu Forbesa Auto Land zajął III miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł.
 • Elring: firma wyróżniona przez Temot International

  Na uroczystości Temot "International Annual Executive Suppliers" Elring otrzymał tytuł "Dostawcy Roku 2017" w kategorii "Sprzedaż i marketing".
 • Bilstein: ważny sprawdzian przyczepności kół do drogi

  Po raz kolejny Bilstein zapewnia polskim kierowcom bezpłatną kontrolę amortyzatorów przed wakacjami za pomocą mobilnego testera zawieszenia.
 • Tomex: Polscy Producenci na ProfiAuto Show 2018

  W najbliższy weekend odbędzie się już XV edycja targów ProfiAuto Show 2018.
 • ZF Aftermarket: koncept ZF proTech i program ZF pro Points już w Polsce

  W Polsce zadebiutował nowy koncept warsztatowy zorientowany na produkty marek koncernu ZF.KOMENTARZE: