3 dni do Kongresu Nowej Mobilności! | MOTOFAKTOR

Parę dni dzieli nas od Kongresu Nowej Mobilności 2021 w Łodzi - trzydniowej konferencji, w całości poświęconej elektromobilności.

Kongres Nowej Mobilności 2021 odbędzie się w dniach 7-8 października br. w łódzkim EC1. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź. Gospodarze spodziewają się rekordowej liczby 1000 uczestników, w tym kilkuset ekspertów i praktyków rynku oraz kilkudziesięciu wystawców. Dla gości przygotowano ponad 50 merytorycznych spotkań w formule debat, sesji okrągłego stołu i warsztatów, a także szereg wydarzeń towarzyszących, tj. premiery, wystawy i pokazy.

KNM 2021 to najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane elektromobilności w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Po sukcesie pierwszej edycji, naszą ambicją jest, by kolejne odsłony były jeszcze doskonalsze pod każdym względem. Dzięki zaangażowaniu władz miasta Łodzi, wsparciu wyjątkowych partnerów PSPA oraz prelegentów z całej Europy, tworzymy konferencję, która jest punktem odniesienia dla innych imprez w kraju i zagranicą. Maciej Mazur Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA)

 

PSPA i włodarze Łodzi podkreślają, że największą zaletą wydarzenia jest jego otwarta formuła, gwarantująca dostęp do wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie oraz integrację pomiędzy uczestnikami. Bogaty w treść program, wydarzenia specjalne, takie jak np. Polish Battery Day – w całości poświęcony roli Polski w światowym i europejskim łańcuchu dostaw akumulatorów do pojazdów elektrycznych czy specjalna sesja „COP26” – będąca wstępem do nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow w Wielkiej Brytanii – to tylko z niektóre z mocnych akcentów wydarzenia.

Panele eksperckie związane z unijnym pakietem „Fit for 55” i Inicjatywą na rzecz Zielonego Transportu CEE GTI (z ang. Green Transport Initiative), powołaną przez PSPA i słowacką organizację SEVA, także wpisują się w aktywną politykę Europy na rzecz zdynamizowania rozwoju zeroemisyjnego transportu. Aleksander Rajch Dyrektor relacji zewnętrznych PSPA

 

Podczas KNM rozmawiać będą także samorządy, m.in. w ramach Panelu Prezydenckiego z udziałem włodarzy polskich miast. Debata dotyczyć będzie m.in. deklaracji na rzecz rozwoju Stref Czystego Transportu (SCT), inspirowanej przez PSPA i Unię Metropolii Polskich.

W ramach Koalicji, PSPA oraz samorządy połączyły siły na rzecz ograniczenia zanieczyszczeń oraz hałasu w polskich miastach. Strefy są skutecznym narzędziem prowadzącym do tego celu, co udowadniają liczne przykłady zagraniczne. W Europie funkcjonuje już ponad 250 takich obszarów. Polska pozostaje w tym zakresie białą plamą na mapie Starego Kontynentu. Maciej Mazur

 

Inauguracja KNM zbiega się w czasie z kwartałem funkcjonowania rządowego programu dopłat „Mój elektryk”, a łódzkie wydarzenie to niepowtarzalna okazja, by po trzech miesiącach od uruchomienia programu, pokusić się o jego wstępne podsumowanie oraz dyskusję na temat pomocy także dla rozwoju infrastruktury ładowania – zapowiadają przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, realizujący przedsięwzięcie, które stymuluje rynek zeroemisyjnego transportu.

 

Zwieńczeniem Kongresu będzie, specjalnie przygotowana na tę okazję, Manufaktura Elektromobilności, która rozpocznie się 8 października i potrwa dwa dni. Dziedziniec, przed jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi zamieni się w strefę, którą zdominują pojazdy elektryczne oraz wystawcy prezentujący infrastrukturę współistniejącą. Także w ramach tego wydarzenia przygotowano szereg atrakcji, z pokazami i premierami włącznie. Gorącą atrakcją będzie m.in. premiera Vosco EV II, czyli najnowszego samochodu elektrycznego VOSCO Automotive z Kutna czy topowej, elektrycznej limuzyny od Mercedesa.

Finalną częścią Manufaktury Elektromobilności będzie zlot samochodów elektrycznych organizowany przez EV Klub Polska, czyli pierwszy w kraju klub właścicieli i użytkowników e-samochodów). Łukasz Lewandowski koordynator EV klub Polska

 

Mnogość wysokojakościowych debat, warsztatów i prezentacji, premier i wieloformatowych atrakcji, nie byłyby możliwe bez zaangażowania znamienitych partnerów przedsięwzięcia. Kongres Nowej Mobilności wspierają merytorycznie: GreenWay Polska, PKN Orlen, Ambasada Wielkiej Brytanii, Bussines Finland Volkswagen, Volkswagen – Samochody dostawcze, Skoda, Audi, Porsche, Toyota, EC1, PWC, PKO Leasing i ARVAL. W gronie partnerów znalazły się firmy: Daimler, BMW Polska, Hyundai, GLS, Otomoto, Air Products, BNP Paribas, InPost, Rossmann, Go+eAuto, Veolia, BOŚ Bank, EFL Grupa Credit Agricole oraz Fundacja Kierunkowskaz. Logistyczne wsparcie w ramach Kongresu zapewnia Uber. Wśród wystawców wydarzenia znajdują się firmy aktywne na gruncie zeroemisyjnego transportu: Jaszpol, Nissan, Mazda, Technitel, Vosco Auto, EvMotors, ABB, Enelion oraz Mitsubishi.

 

Patronatu honorowego Kongresowi udzieliły: Ministerstwo Infrastruktury, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Unia Metropolii Polskich. Wśród miast patronackich znalazły się: Łódź, Lublin, Poznań i Gdynia.

 

Patroni branżowi KNM to: Instytut Transportu Samochodowego, Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki, Forum Energii, Urząd Dozoru Technicznego, IBRM Samar, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Związek Polskiego Leasingu, Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Zamiennych, Bosmal, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Krajowa Izba Klastrów Energii, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Wydział Energetyki i Paliw oraz Press Service.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl.

 

Rejestracja na Kongres Nowej Mobilności 2021 odbywa się poprzez stronę www.kongresnowejmoblinosc.pl. Po jej włączeniu należy wybrać przycisk „Rejestracja” i podać swoje dane oraz odpowiednią kategorię. Na stronie dostępny jest także program wydarzenia.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).