1,5 mln sprzedanych opon w I półroczu 2019 na Oponeo.pl | MOTOFAKTOR

1,5 mln sprzedanych opon w I półroczu 2019 na Oponeo.pl

person Redakcja 16/08/2019

W I półroczu 2019 roku Grupa Oponeo.pl uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 398 mln zł, wyższe o 13% od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Przychody z zamówień krajowych wyniosły 306,3 mln zł i wzrosły o 12% w relacji do sześciu pierwszych miesięcy 2018 roku. Ich udział w przychodach ogółem wyniósł 77%. Przychody ze sprzedaży zagranicznej przychody wzrosły o 16,3% i wyniosły 91,7 mln zł i stanowiły 23% przychodów ogółem.

 

Głównym elementem przychodów były przychody ze sprzedaży opon, które wzrosły o 12,7% w stosunku do I półrocza 2018 roku. Wyniosły one 359,8 mln zł i przedstawiały 90,4% całości przychodów ze sprzedaży Grupy. W I półroczu 2019 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 1,5 mln opon, tj. o 9,2% więcej niż rok wcześniej.

Wzrost ten został zrealizowany mimo 3,7% spadku sprzedaży na całym rynku opon osobowych w Europie. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Odnotowano także wzrost w zakresie sprzedaży felg. W I półroczu 2019 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 0,5 mln felg (zarówno aluminiowych jak i stalowych), czyli o 16,2% więcej niż w I półroczu 2018 roku.

 

W I półroczu 2019 roku skonsolidowany wynik netto w wysokości 8,9 mln zł i był o 22,5% wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku
Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 82,8 mln zł, czyli wzrósł o 13,2% w relacji do I półrocza 2018 roku. Tym samym wskaźnik rentowności sprzedaży brutto ukształtował się na poziomie 20,8% w I półroczu 2019 roku. Od 01 stycznia do 30 czerwca 2019 roku Grupa Kapitałowa Oponeo.pl wypracowała zysk brutto w wysokości 13 mln zł wobec 9,3 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

Dynamiczny wzrost sprzedaży krajowej jest efektem m.in. znaczącej pozycji rynkowej oraz szybkiego wzrostu udziału handlu e-commerce w sprzedaży ogólnobranżowej. Analitycy rokują, że w 2019 roku wartość handlu internetowego w Polsce wyniesie około 50 mld zł. W ostatnich latach jego wartość przyrastała w tempie kilkunastu procent rocznie.

 

W 2019 roku Grupa Oponeo.pl zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, tj. umacnianie pozycji lidera internetowej sprzedaży opon w kraju oraz optymalizację sprzedaży na rynkach zagranicznych za pośrednictwem funkcjonujących sklepów internetowych.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).