E-katalogi

AKTUALNOŚCI


To był tydzień (45)

2017-11-12 10:18:15   Autor: Joanna Piszcz


To był tydzień (45) Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 6 - 12 listopada 2017 roku.

W mijającym tygodniu sporo działo się na polskim rynku. Moto-Profil zajął 66. miejsce w rankingu "100 Największych Polskich Firm Prywatnych" magazynu "Forbes". Z kolei Inter Cars pochwalił się wynikami finansowymi za październik oraz pierwsze 10 miesięcy tego roku. Po przejęciu sieci Feu Vert firma Norauto powiększyła magazyn i rozszerzyła dostawy o nowe rynki.

Kolejna polska firma - spółka AS-PL - została członkiem międzynarodowej grupy zakupowej Nexus Automotive Central Europe (N!ACE). Natomiast firma Delphi Automotive PLC ogłosiła podpisanie porozumienia w sprawie przejęcia start-upu z sektora jazdy autonomicznej. Producent elementów układu hamulcowego, Brembo, poinformował o wynikach finansowych za Q3 2017.

W tegorocznej edycji plebiscytu "Best Brand" organizowanej przez magazyn "Sport auto" Bilstein zdobył dwa 1. miejsca w 2 kategoriach, a Mann-Filter otrzymał tytuł Dostawcy Roku 2017 podczas Konwencji Groupauto. Natomiast produkty Continental były najwyżej oceniane
w ponad 700 z 850 testów opon letnich i zimowych przeprowadzanych od 2007 r

Zgodnie z raportem KPMG od początku 2017 r. znacząco wzrosła liczba rejestracji aut z napędem alternatywnym. Idąc za tym trendem TMD Friction, właściciel marki klocków i tarcz hamulcowych Textar, zainicjował dyskusję nad przyszłością aftermarketu. Tymczasem Komisja Europejska chce, aby do 2030 r. nowe pojazdy emitowały o 30 proc. mniej zanieczyszczeń i aby taki sam procent ich produkcji stanowiły auta niskoemisyjne.Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • GAP: sieć EuroWarsztat liderem konkursu Bezpieczny Warsztat

  EuroWarsztat OSKP Rosiak uzyskał najwyższy wynik w konkursie Bezpieczny Warsztat.
 • Motogama: cena specjalna Total

  Olej silnikowy w promocyjnej cenie.
 • Ursus: protoryp elektrycznego samochodu dostawczego już gotowy

  W trakcie II edycji Kongresu 590 spółka Ursus SA zaprezentowała prototyp pierwszego w pełni polskiego elektrycznego samochodu dostawczego ELVI.
 • AD Polska: nowa marka w ofercie dystrybutora

  Firma AD Polska wzbogaciła swoją ofertę o produkty marki Starline.
 • Będą kary za cofanie licznika w autach

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić proceder "przekręcania" liczników w używanych pojazdach.
 • Magneti Marelli: grudniowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w grudniu 2017 roku.
 • Auto Partner SA: wyniki finansowe Q3 2017

  Przychody Grupy Auto Partner w III kwartale 2017 były wyższe o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
 • Motogama: cena specjalna Yato

  Zestaw narzędziowy w promocyjnej cenie.
 • Polska branża motoryzacyjna szybko rośnie w siłę

  W całym 2017 roku wartość produkcji sprzedanej przez polską branżę automotive może przekroczyć 150 mld zł, a liczba zatrudnionych w niej osób jest bliska 200 tys.
 • DT Spare Parts: katalog części do pojazdów ciężarowych Renault Serii D i Midlum

  Nowy katalog DT Spare Parts to około 1,2 tys. produktów dla ciężarówek Renault Serii D oraz Midlum.
 • Texa: firma z certyfikatem IATF 16949: 2016

  Texa jest jedną z pierwszych firm na świecie, która przeszła na nowy standard jakości IATF 16949: 2016, znacznie bardziej rygorystyczny, niż poprzedni.
 • PE: systemy wspomagające kierowcę obowiązkowe w nowych autach

  Parlament Europejski przyjął 14 listopada rezolucję nakazującą obowiązkowy montaż systemów wspomagających kierowcę w nowych autach produkowanych w UE.
 • Hella: adaptacyjne reflektory LED

  Podczas premiery nowego Mercedesa klasy E na targach w Detroit zaprezentowane zostały również jego nowoczesne reflektory adaptacyjne LED, które nagrodzono za design.
 • LS Cable: budowa fabryki w Dzierżoniowie

  Koreańska firma LS Cable & System (LSCW) uruchomi w Dzierżonioweie fabrykę podzespołów do akumulatorów.
 • Federal-Mogul: Polaku Nie Jedź Na Zderzaku - kampania społeczna

  Ruszyła kampania społeczna, która ma zwrócić uwagę kierowców na m.in. utrzymanie bezpiecznej odległości między pojazdami.
 • Inter-Team: kolejna edycja kampanii reklamowej O.K. Serwis

  Z początkiem listopada ruszyła ogólnopolska kampania reklamowa sieci O.K. Serwis Warsztaty Godne Zaufania.
 • Castrol: producent przedłuża współpracę z Volvo Car Group

  Za sprawą nowej umowy naukowcy firmy Castrol i inżynierowie Volvo podjęli współpracę mającą na celu zmniejszenie zużycia paliwa.
 • SDCM: podsumowanie XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

  Prezentacje w trzech salach równolegle w ciągu dwóch dni - XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zgromadził ponad 800 uczestników.
 • Czy polski sąd poprowadzi postępowanie związane z Dieselgate - decyzja za dwa tygodnie

  Warszawski Sąd Okręgowy 13 listopada miał rosztrygnąć czy przyjąć pozew zbiorowy złożony przez Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych Przez Spółki Grupy Volkswagen w Polsce. Decyzję poznamy 27 listopada. 
 • Texa: kalibracja Night Vision w Texa CAR 65

  Dzięki nowej funkcji w oprogramowaniu Texa CAR 65 możliwa jest diagnostyka oraz kalibracja systemu Night Vision w pojazdach marki Mercedes-Benz.KOMENTARZE: