E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Oponeo.pl: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w H1 2017

2017-08-11 09:48:20   Autor: Adrian Januszkiewicz


Oponeo.pl: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w H1 2017 Grupa Kapitałowa Oponeo.pl w I półroczu roku 2017 utrzymała dwucyfrowy wzrost sprzedaży, który wyniósł 1,2 mln opon czyli o 28 proc. więcej niż rok temu.

Dynamiczny wzrost sprzedaży przełożył się pozytywnie na wyniki Grupy Kapitałowej Oponeo.pl. Przychody ze sprzedaży w ciągu I półrocza 2017 roku wyniosły 296,5 mln zł i wzrosły o 24 proc. w porównaniu z I półroczem 2016 roku.


W I półroczu 2017 roku przychody Grupy ze sprzedaży wyniosły 296,5 mln zł. Przychody w kraju ukształtowały się na poziomie 219,3 mln zł i przyrosły o 29 proc. w relacji do 6 pierwszych miesięcy 2016 roku. Wpływy z tytułu sprzedaży zagranicą zamknęły się kwotą 77,2 mln zł i wzrosły o 10 proc.


"Głównym elementem przychodów były przychody ze sprzedaży opon" - informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A. ,,Wyniosły one 277,6 mln zł i przedstawiały 94 proc. całości przychodów ze sprzedaży Grupy" - dodaje.


W I półroczu 2017 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała łącznie 1,2 mln opon, tj. o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. W Polsce sprzedaż zwiększyła się o 34 proc., natomiast za granicą o 10 proc. w relacji do I półrocza 2016 roku.


Odnotowano także wyraźny wzrost w zakresie sprzedaży felg. W I półroczu 2017 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 41 tys. felg, czyli o 34 proc. więcej niż w I półroczu 2016 roku. Z tytułu sprzedaży felg Grupa uzyskała 11,4 mln zł, tj. o 35 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.


Dynamiczny wzrost sprzedaży został uzyskany w warunkach wzrostu wskaźnika rentowności sprzedaży brutto. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 59,2 mln zł i wzrósł o 39 proc. w relacji do I półrocza 2016 roku.


W I półroczu 2017 roku Grupa Kapitałowa Oponeo.pl wypracowała zysk netto w wysokości 8,8 mln zł. Był on o 33 proc. niższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Należy jednak pamiętać, że w I półroczu 2016 roku Oponeo.pl S.A. ujęła w swoich wynikach kwotę 12,5 mln zł z tytułu raty ceny za sprzedaż (ze znacznym zyskiem) zorganizowanej części przedsiębiorstwa pod nazwą Elektroda.pl.Źródło: Oponeo.pl

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Magneti Marelli: wrześniowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się we wrześniu 2017.
 • Mercedes-Benz: jest zgoda na budowę fabryki silników w Jaworze

  Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland otrzymała pozwolenie na budowę fabryki silników w Jaworze.
 • SKF: trzylitrowy potwór w roli pomocy naukowej

  Sześć cylindrów, 211 KM mocy oraz jeden pasek rozrządu długości trzech metrów. Właśnie dlatego eksperci firmy SKF silnik V6 ESL wybrali do roli demonstratora układu rozrządu.
 • Nokian: kierowcy uważają opony premium za bardziej bezpieczne

  Badanie przeprowadzone przez Nokian Tyres pokazuje, że 58 proc. kierowców z Polski uznało opony klasy premium za bardziej bezpieczne.
 • KYB: nowa odsłona strony internetowej

  KYB Europe wprowadza nową wersję strony internetowej.
 • ExxonMobil: ulepszone formulacje olejów Mobil Delvac MX ESP

  ExxonMobil zmienił formulacje dwóch olejów Mobil DelvacTM do pojazdów ciężarowych.
 • Magneti Marelli: patronat nad warsztatami Formuły Student

  Firma Magneti Marelli objęła patronatem technicznym tegoroczne II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student 2017, które odbędą się 17 września. 
 • Bosch: cyberpokolenie za kółkiem

  Bosch zbadał, jaką rolę odgrywają nowe technologie w życiu polskich 25-latków. Producent obchodzi właśnie 25. rocznicę rozpoczęcia działalności w Polsce.
 • bilstein group: zmiana szaty graficznej KM Auto Technik

  KM Auto Technik oferuje sprzęgła do prawie wszystkich modeli samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.
 • ProfiAuto: kierowcy bardziej dbają o wygląd niż o stan techniczny aut

  Raczej nie dbamy o ustawienie świateł i nie sprawdzamy stanu opon, ale za to bardzo często myjemy karoserię - to wnioski z sondażu przeprowadzonego wśród właścicieli używanych samochodów.
 • Meyle: nowy film instruktażowy mechaników Meyle

  Najnowszy materiał wideo "Mechaników Meyle" dotyczy diagnozowania uszkodzonych amortyzatorów.
 • To był tydzień (32)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 7-13 sierpnia 2017 roku. 
 • Bizol: od wizji po globalną markę

  Bizol to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek wśród producentów olejów silnikowych i środków smarnych, która właśnie wchodzi na polski rynek.
 • Solaris: elektryczne autobusy spółki na rumuńskich drogach

  Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała kolejny kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych, tym razem z rumuńskim miastem Kluż-Napoka.
 • Oponeo.pl: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w H1 2017

  Grupa Kapitałowa Oponeo.pl w I półroczu roku 2017 utrzymała dwucyfrowy wzrost sprzedaży, który wyniósł 1,2 mln opon czyli o 28 proc. więcej niż rok temu.
 • BPW: bezpłatne szkolenia Infomobil 2017

  W dniach 28.08-7.09.2017 r. firma BPW będzie organizować cykl bezpłatnych szkoleń Infomobil 2017 dla branży pojazdów ciężarowych.
 • Auto Partner SA: nowa marka w ofercie dystrybutora

  Auto Partner SA wprowadził do swojej oferty produkty marki Beru.
 • Goodyear: opony dla nowego VW Arteona

  Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 klasy Ultra-High Performance, wyposażone w najnowszą technologię SealTech, zostały wybrane przez VW jako oryginalne wyposażenie nowego Arteona.
 • DT Spare Parts: Katalog części do pojazdów Volvo

  Nowy katalog DT Spare Parts to ponad 200 nowych produktów dla pojazdów Volvo F/FL/N 10/12/16.
 • Nexus: warsztaty Nexus Auto już w Polsce

  Nexus Automotive Central Europe (N!ACE) informuje o uruchomieniu pierwszych warsztatów sieci NexusAuto w Polsce.KOMENTARZE: