E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Bizol: od wizji po globalną markę

2017-08-11 12:06:08   Autor: Adrian Januszkiewicz


Bizol: od wizji po globalną markę Bizol to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek wśród producentów olejów silnikowych i środków smarnych, która właśnie wchodzi na polski rynek.

Bizol powstał w 1998 roku w Berlinie, za sprawą zaangażowania i ambicji Borisa Tatievskiego, absolwenta fizyki Uniwersytetu Moskiewskiego oraz Uniwersytetu Freie w Berlinie. Dzięki pracy dla największych producentów oleju poznał specyfikę i zapotrzebowanie europejskich i azjatyckich rynków motoryzacyjnych. Dostrzegł na tych rynkach zapotrzebowanie na niezawodne produkty, gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo w akceptowalnej cenie. Tak powstała idea, która doprowadziła do stworzenia marki Bizol.


Dzięki pasji i pracy najlepszych specjalistów, inżynierów z dziedziny chemii i fizyki oraz stworzenia innowacyjnych laboratoriów badawczych Bizol opracowywał swoje produkty i z sukcesem zdobywał nowe rynki. W 2011 roku oleje Bizol dostępne były w 48 państwach świata. Jednak najdynamiczniejszy rozwój marki przypada na ostatnie kilka lat. W 2016 produkty sygnowane logo Bizol można było kupić w ponad 70 krajach, do końca 2018 roku firma będzie obecna w 100 państwach na 5 kontynentach. 


Dziś Bizol dostarcza swoje produkty dla 6 kluczowych segmentów rynku motoryzacyjnego, takich jak: samochody osobowe, autobusy i ciężarówki, motocykle, łodzie, sprzęt rolniczy oraz aplikacje przemysłowe. Gamę produktów tworzą oleje silnikowe do samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów; dodatki do paliw, olejów, układów chłodzenia oraz chemia samochodowa. 


"Naszym celem jest stanie się rzetelnym, godnym zaufania partnerem miłośników motoryzacji, dla których wybór i  zakup, np. oleju nie jest dziełem przypadku, a świadomą decyzją, podyktowaną najwyższą jakości, dbałością o pojazd oraz środowisko naturalne. Obecnie intensywnie pracujemy nad rozwijaniem naszej sieci dystrybucji, tak by zapewnić łatwą dostępność naszych produktów. Przy tym wszystkim mamy jeszcze jedno ważne zadanie - pragniemy dzielić się z codziennymi użytkownikami samochodów naszą wiedzą, doświadczeniem i pomagać im w rozwiązywaniu problemów, poprzez profesjonalnych doradców, obecność na imprezach motoryzacyjnych oraz naszą stronę internetową. W Bizolu bardzo ważne są dla nas opinie, sugestie i potrzeby klientów, dzięki czemu współtworzą oni markę oraz wspierają nieustanne udoskonalanie naszych produktów" - mówi Bartłomiej Nakwaski, prezes zarządu Bizol Polska.Źródło: Bizol

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Magneti Marelli: wrześniowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się we wrześniu 2017.
 • Mercedes-Benz: jest zgoda na budowę fabryki silników w Jaworze

  Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland otrzymała pozwolenie na budowę fabryki silników w Jaworze.
 • SKF: trzylitrowy potwór w roli pomocy naukowej

  Sześć cylindrów, 211 KM mocy oraz jeden pasek rozrządu długości trzech metrów. Właśnie dlatego eksperci firmy SKF silnik V6 ESL wybrali do roli demonstratora układu rozrządu.
 • Nokian: kierowcy uważają opony premium za bardziej bezpieczne

  Badanie przeprowadzone przez Nokian Tyres pokazuje, że 58 proc. kierowców z Polski uznało opony klasy premium za bardziej bezpieczne.
 • KYB: nowa odsłona strony internetowej

  KYB Europe wprowadza nową wersję strony internetowej.
 • ExxonMobil: ulepszone formulacje olejów Mobil Delvac MX ESP

  ExxonMobil zmienił formulacje dwóch olejów Mobil DelvacTM do pojazdów ciężarowych.
 • Magneti Marelli: patronat nad warsztatami Formuły Student

  Firma Magneti Marelli objęła patronatem technicznym tegoroczne II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student 2017, które odbędą się 17 września. 
 • Bosch: cyberpokolenie za kółkiem

  Bosch zbadał, jaką rolę odgrywają nowe technologie w życiu polskich 25-latków. Producent obchodzi właśnie 25. rocznicę rozpoczęcia działalności w Polsce.
 • bilstein group: zmiana szaty graficznej KM Auto Technik

  KM Auto Technik oferuje sprzęgła do prawie wszystkich modeli samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.
 • ProfiAuto: kierowcy bardziej dbają o wygląd niż o stan techniczny aut

  Raczej nie dbamy o ustawienie świateł i nie sprawdzamy stanu opon, ale za to bardzo często myjemy karoserię - to wnioski z sondażu przeprowadzonego wśród właścicieli używanych samochodów.
 • Meyle: nowy film instruktażowy mechaników Meyle

  Najnowszy materiał wideo "Mechaników Meyle" dotyczy diagnozowania uszkodzonych amortyzatorów.
 • To był tydzień (32)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 7-13 sierpnia 2017 roku. 
 • Bizol: od wizji po globalną markę

  Bizol to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek wśród producentów olejów silnikowych i środków smarnych, która właśnie wchodzi na polski rynek.
 • Solaris: elektryczne autobusy spółki na rumuńskich drogach

  Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała kolejny kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych, tym razem z rumuńskim miastem Kluż-Napoka.
 • Oponeo.pl: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w H1 2017

  Grupa Kapitałowa Oponeo.pl w I półroczu roku 2017 utrzymała dwucyfrowy wzrost sprzedaży, który wyniósł 1,2 mln opon czyli o 28 proc. więcej niż rok temu.
 • BPW: bezpłatne szkolenia Infomobil 2017

  W dniach 28.08-7.09.2017 r. firma BPW będzie organizować cykl bezpłatnych szkoleń Infomobil 2017 dla branży pojazdów ciężarowych.
 • Auto Partner SA: nowa marka w ofercie dystrybutora

  Auto Partner SA wprowadził do swojej oferty produkty marki Beru.
 • Goodyear: opony dla nowego VW Arteona

  Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 klasy Ultra-High Performance, wyposażone w najnowszą technologię SealTech, zostały wybrane przez VW jako oryginalne wyposażenie nowego Arteona.
 • DT Spare Parts: Katalog części do pojazdów Volvo

  Nowy katalog DT Spare Parts to ponad 200 nowych produktów dla pojazdów Volvo F/FL/N 10/12/16.
 • Nexus: warsztaty Nexus Auto już w Polsce

  Nexus Automotive Central Europe (N!ACE) informuje o uruchomieniu pierwszych warsztatów sieci NexusAuto w Polsce.KOMENTARZE: