E-katalogi

AKTUALNOŚCI


Auto Partner SA: dwa oblicza Rajdu Dolnośląskiego

2017-09-12 10:39:02   Autor: Adrian Januszkiewicz


Auto Partner SA: dwa oblicza Rajdu Dolnośląskiego Mimo dobrego początku załoga Auto Partner Rally Team nie wywiozła punktów z Kotliny Kłodzkiej.

Rozgrywany w Kotlinie Kłodzkiej 51. Rajd Dolnośląski był dla Auto Partner Rally Team prawdziwą huśtawką nastrojów. Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius od początku plasowali się w ścisłej czołówce, wygrali odcinek specjalny i prowadzili w rajdzie, ale po nieukończeniu piątkowego etapu i powrocie na trasy w sobotę, wyjechali z Zieleńca bez punktów.


Trasa tegorocznej edycji Rajdu Dolnośląskiego, klasycznej i jednej z najstarszych rund w polskim czempionacie, składała się z 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 130 km. Dwudniowe zmagania rozpoczęły się we wczesny piątkowy poranek od odcinka testowego, rozgrywanego na asfaltowej części dusznickiej „Areny”. Reprezentanci Auto Partner Rally Team, Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, uzyskali na nim najlepszy czas. Swoich najgroźniejszych rywali pokonali o prawie 2 sekundy i w dobrych nastrojach przystępowali do właściwej rywalizacji. 


Na pierwszym odcinku etapu, zapętlonej próbie poprowadzonej wąskimi alejkami toru biathlonowego, zajęli 2. miejsce z zamiarem ataku na kolejnym, najdłuższym w rajdzie 22-kilometrowym „Jaworku”. Plan powiódł się i Dominykas wraz z Renatasem wygrali swój pierwszy odcinek w RSMP, stając się jednocześnie liderami Rajdu Dolnośląskiego. Podczas popołudniowego serwisu dokonano korekt w ustawieniach, które miały poprawić i tak już bardzo dobre wyczucie samochodu. Niestety na otwierającym drugą pętlę ponownym przejeździe oesu „Duszniki Arena”, załoga popełniła błąd, a urwane koło uniemożliwiło kontynuowanie piątkowych zmagań. Dzięki wytężonej pracy mechaników, Skodzie Fabii R5 udało przywrócić się pełną sprawność i załoga Auto Partner Rally Team stanęła na starcie sobotniej części rywalizacji. Wszystkie cztery rozegrane odcinki specjalne Dominykas i Renatas ukończyli w pierwszej piątce, jednak po przygodzie podczas piątkowego etapu zakończyli oni 51. Rajd Dolnośląski bez punktów.


"Dolnośląski był dla nas rajdem skrajnych uczuć. Zaczął się bardzo pozytywnie, od wygranego odcinka testowego, co upewniło mnie, że przygotowania przebiegły pomyślnie. Przekonanie to potwierdziła pierwsza piątkowa pętla. Na odcinku „Duszniki Arena” zajęliśmy 2. miejsce, bardziej koncentrując się na kolejnym, który był klasyczną i wymagającą próbą o długości ponad 22 km. Choć nie byłem do końca zadowolony ze swojej jazdy, to wygraliśmy ten odcinek i wyszliśmy na prowadzenie w całym rajdzie. Pamiętajmy, że działo się to podczas pierwszego sezonu Auto Partner Rally Team w samochodzie R5. Niestety, na otwierającym drugą pętlę odcinku popełniłem błąd i urwaliśmy koło. Byłem bardzo rozczarowany, bo czułem, że na tym rajdzie mogliśmy zdobyć wysokie miejsce. Oczywiście postanowiliśmy się nie poddawać i wróciliśmy podczas sobotniej części rywalizacji, a mam nadzieję, że przejechane kilometry zaowocują podczas startu w Kotlinie Kłodzkiej w 2018 roku. Po przymusowym wycofaniu w piątek spotkałem wielu polskich kibiców, których smucił fakt, że odpadliśmy, ale jednocześnie doceniali oni osiągane przez nas czasy. Ja sam, choć po raz kolejny wyjeżdżamy z rundy RSMP bez punktów, absolutnie się nie załamuję. Mimo najmniejszego doświadczenia spośród wszystkich czołowych załóg, nasza walka z nimi i osiągane czasy pokazują, że idziemy we właściwym kierunku." - powiedział po rajdzie Dominykas Butvilas.Źródło: Auto Partner S.A.

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  Finał AP EXPERT 2016 - relacja Motofaktor.pl
  A.Górecki: Idziemy własną drogą i nie wzorujemy się na konkurencji
  Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl
  Sachs Race Challenge 2014: znamy już plan akcji!

AKTUALNOŚCI

  Auto Partner SA: obiecujące pierwsze półrocze 2017
  Auto Partner SA: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w sierpniu 2017
  Auto Partner SA: finał AP EXPERT 2017 już w ten weekend
  Auto Partner SA: Summer Cars Party 2017
  Auto Partner SA: nowy adres filii w Nowym Targu

PRODUKTY

  Auto Partner SA: linki sprzęgła Triscan z samoregulatorem
  Auto Partner SA: linki hamulca ręcznego Triscan
  Auto Partner SA: nowości Triscan


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Goodyear: Wrangler DuraTrac triumfuje po raz kolejny

  W tegorocznym głosowaniu czytelników czasopisma Off Road, opona Wrangler DuraTrac po raz piąty z rzędu została uznana za najlepsze ogumienie terenowe.
 • Auto Land: nowy punkt sprzedaży w Radomiu

  Filia położona jest przy głównym wjeździe do Radomia od Warszawy.
 • To był tydzień (38)

  Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 18 - 24 września 2017 roku.
 • Targi Inter Cars: konferencja zarządu - relacja filmowa

  Piątek 22 września był dniem prasowym na 16. Targach Inter Cars. Jednym z wydarzeń była konferencja prasowa zarządu spółki.
 • Goodyear: przejęcie Ventech Systems od Grenzebach Maschinenbau

  Goodyear Tire & Rubber Company przejmie od spółki Grenzebach Maschinenbau GmbH firmę Ventech Systems GmbH, lidera w dziedzinie technologii zautomatyzowanej kontroli stanu opon.
 • Exact Systems: 'Ambasador Jakości' na uczelniach technicznych

  Exact Systems uruchamia program ambasadorski skierowany do studentów największych uczelni technicznych w Polsce.
 • Schaeffler: dwa stoiska na 16. targach Inter Cars

  Firma Schaeffler przygotowała szereg atrakcji na swoich stoiskach, które będą dostępne w strefie ciężarowej i w strefie ogólnej.
 • Ruszają 16. Targi Inter Cars

  W piątek 22 września 2017 r. rozpoczyna się kolejna edycja Targów Inter Cars. Jak dojechać? Gdzie zaparkować? Kto będzie wśród wystawców? Motofaktor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
 • ZF Friedrichshafen AG: show ZF Services proTech podczas targów IC

  Podczas tegorocznej 16. edycji targów Inter Cars, eksperci ZF Services pro[Tech] przedstawią specjalny show poświęcony właściwemu smarowaniu profilu piasty sprzęgła.
 • Michelin: najnowsze opony i auta Macieja Dreszera na targach IC 2017

  Marka Michelin zaprasza gości 16. Targów Inter Cars na swoje stoisko.
 • ProfiAuto: odcinek specjalny Projektu Warsztat już w sobotę

  Adam Klimek na dobre dołącza do ekipy ProfiAuto i rozpoczyna tajemniczy projekt, którego szczegóły poznamy w sobotę w TVN Turbo.
 • Hutchinson: najnowszy katalog na Targach IC

  Podczas zbliżających się 16. Targów Inter Cars firma Hutchinson zaprezentuje m.in. swój najnowszy katalog rozrządu i akcesoriów.
 • Valeo: znamy finalistów Valeo Innovation Challenge 2017

  Firma Valeo przedstawiła siedem drużyn, które zmierzą się w finale IV edycji konkursu Valeo Innovation Challenge.
 • Goodyear: opony do Land Rovera Discovery SVX

  Goodyear zaprojektował opony koncepcyjne dla nowego modelu Land Rovera Discovery SVX.
 • Auto Partner SA: dokonania spółki w wersji filmowej

  Spółka Auto Partner podsumowuje swoje sukcesy z ostatnich kilku lat w nowym filmie korporacyjnym.
 • MANN-FILTER: filtry kabinowe na stoisku targowym producenta

  Na zbliżających się 16. Targach Inter Cars, MANN-FILTER zaprezentuje swoje filtry kabinowe, stanowiące skuteczną ochronę przed tlenkami azotu i drobnym pyłem.
 • Dayco: elementy układu rozrządu na Targach IC

  Podczas 16. Targów Inter Cars firma Dayco zaznajomi gości swojego stoiska ze swoją pełną ofertą produktową.
 • Filmowa zapowiedź 16. Targów Inter Cars

  Inter Cars przygotował wideo zapowiedź 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.
 • Magneti Marelli: październikowe szkolenia techniczne

  Firma Magneti Marelli zaprasza na szkolenia techniczne, które odbędą się w październiku 2017.
 • Osram: nowe trendy i aktualności z oferty na Targach IC 2017

  Nowości produktowe oraz nowoczesne rozwiązania oświetleniowe - to zaprezentuje firma Osram podczas 16. Targów Inter Cars.KOMENTARZE: