Newsletter   E-katalogi

AFTERMARKET


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl

2015-09-14 16:50:52   Autor: Joanna Piszcz


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl Łukasz Bogus z warsztatu Auto-Bogus w Kamieńcu Ząbkowickim uzyskał tytuł "Wybitny wśród ekspertów" i odebrał najnowszy model Volkswagena Passata. W weekend 12-13 września 2015 roku odbył się finał akcji "AP Expert 2015" , zorganizowany przez dystrybutora części samochodowych, firmę Auto Partner SA. 

W Hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej spotkała się najlepsza setka uczestników drugiej edycji „AP Expert”. Aby wziąć udział w finałach i półfinałach rywalizacji o tytuł „Wybitnego wśród ekspertów”, musieli oni spełnić kilka warunków.


Akcja trwała od 1 marca do 31 lipca 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku składała się z dwóch etapów - eliminacji i wielkiego finału. Podczas eliminacji, przy pomocy specjalnie przygotowanej platformy internetowej, klienci dystrybutora zdobywali punkty w czterech testach wiedzy. Premiowane były także zakupy produktów partnerów promocji w sieci Auto Partner SA. Minimum zakupowe przypadające na jednego uczestnika wynosiło 25 tys. zł netto (5 tys. zł netto miesięcznie), a z zakupów wyłączone były urządzenia i sprzęt warsztatowy. W akcji mogły uczestniczyć warsztaty samochodowe posiadające przynajmniej jedno stanowisko do wykonywania usług z zakresu mechaniki samochodowej oraz zatrudnionego na etacie minimum jednego mechanika.
Uczestnicy, którzy osiągnęli progi zakupowe i uzyskali najwięcej punktów w tekstach online, spotkali się w Ossie, by kontynuować rywalizację. Aby wejść do finału, musieli rozwiązać pisemny test teoretyczny składający się z 30 pytań. Klienci Auto Partner SA odpowiadali m.in. jakiej specyfikacji VW płyn chłodniczy jest stosowany w samochodzie Volkswagen Passat B8, który jest główną nagrodą w konkursie AP Expert, jaki rodzaj przeniesienia napędu jest stosowany w skrzyniach DSG oraz do czego służy nadajnik-odbiornik w magistrali CAN. 
Do finału weszło pięć osób, które uzyskały najwyższą punktację w teście pisemnym oraz poprzednich etapach konkursu. Na finalistów czekało 5 zadań praktycznych przygotowanych przez partnerów AP Expert. Na stanowisku firmy Textar należało wymienić klocki hamulcowe, a pasek wielorowkowy w układzie napędowym na stanowisku febi bilstein. Z wymianą rozrządu trzeba było sobie poradzić w namiocie  ContiTech,  na stanowisku Valeo z wymianą sprzęgła, z kolei Bosch to wykrywanie usterki w aucie testerem diagnostycznym. 

Po zakończeniu konkurencji praktycznych było już wiadomo, komu należy się tytuł „Wybitny wśród ekspertów” oraz nagroda główna ufundowana przez firmę Castrol - Volkswagen Passat (Car of the Year 2015), z 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym w technologii BlueMotion o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM. Auto zostało wyposażone m.in. w system nawigacji satelitarnej "Discover Media", reflektory LED Top, reflektory przeciwmgielne z przodu z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, zdalne otwieranie pokrywy bagażnika i wlewu paliwa, zderzaki, obudowy lusterek zewnętrznych i klamki lakierowane w kolorze nadwozia, 6-biegową skrzynię biegów oraz zegarek analogowy w środkowej części deski rozdzielczej.

Samochód trafił w ręce Łukasza Bogusa, od 10 lat pracującego w warsztacie swojego ojca. "W ubiegłym roku byłem drugi, więc do tej edycji starannie się przygotowywałem. Branża tak szybko się rozwija, że wiedzę trzeba zdobywać na bieżąco, cały czas się dokształcać, robię to czytając specjalistyczne gazety, a także takie portale jak Motofaktor.pl" - mówi Łukasz Bogus. Najtrudniejszym momentem były zadania praktyczne. "Tu już była presja, bo znalzazłem się w finałowej piątce. Poczucie, że jest się już tak blisko było trochę stesujące. Ale udało się" - podsumował Łukasz Bogus.Pozostałe cztery miejsca także były premiowane nagrodami ufundowanymi przez partnerów akcji: 
 • II miejsce - zestaw nagród Bosch (wartość 100 tys. zł)
 • III miejsce - zestaw urządzeń Magneti Marelli (wartość 30 tys. zł)
 • IV miejsce - zestaw Conti Contitech (wartość około 15 tys. zł)
 • V miejsce - zestaw MaXgear (wartość około 10 tys. zł)
 
Finałowi akcji towarzyszyła dobra zabawa. W tym roku miasteczko AP Expert zostało wzbogacone o dodatkowe atrakcje, wśród których nie zabrakło zajęć terenowych. Do dyspozycji uczestników były trzy śmigłowce Robinson, pilotowane przez członków Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Emocje za kierownicą rajdówek zapewnił sponsorowany przez Auto Partner SA zespół RMF 4RACING Team. 
„Loty śmigłowcami, jazda rajdówkami, to podobało mi się najbardziej. Test nie był zbyt trudny, aczkolwiek kilka błędów popełniłem” – mówi Mariusz Ostrowski z Auto Naprawy Bydgoszcz.


Organizatorzy zadbali też o poprawę świadomości bezpieczeństwa, udostępniając każdemu symulator dachowania oraz symulator działania pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, odbywały się pokazy wybuchu poduszki powietrznej.
„Jestem tutaj drugi raz i jest tak samo rewelacyjnie jak rok temu” – ocenia Piotr Wojkiewicz prowadzący warsztat mechaniczny w Rzgowie pod Łodzią. „Zdecydowanie najbardziej podobał mi się symulator dachowania. Nie miałem okazji doświadczyć tego we własnym samochodzie, i oby dalej tak było, a tu mogłem po raz pierwszy przeżyć dachowanie. Rewelacja, naprawdę polecam”.
Wieczorny bankiet poprowadził prezenter telewizji TVN Marcin Prokop, a gwiazdami wieczoru byli - Patrycja Markowska oraz Kabaret Młodych Panów.

 
Sponsorami tegorocznej edycji AP Expert byli: Bosch, Castrol, Continental Contitech, Delphi, febi, Japanparts, Mann Filter, NK, Ruville, Sach, Textar, Valeo, Yato, Magneti Marelli, Philips, Tedgum i Dayco.


Zdjęcia: Auto Partner SA
 

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  A.Górecki: Idziemy własną drogą i nie wzorujemy się na konkurencji
  Sachs Race Challenge 2014: znamy już plan akcji!

AKTUALNOŚCI

  Auto Partner SA: nowy dostawca w ofercie dystrybutora
  Auto Partner SA: zwycięstwo w Halls Winter Rally 2017
  Auto Partner SA: Moto Ice Show na Skałce
  Auto Partner SA: firma w półfinale Mistrza GPW 2016
  Auto Partner SA: wyniki finansowe 2016

PRODUKTY

  Auto Partner SA: klocki hamulcowe Quaro
  Meyle: szeroki asortyment dla samochodów sportowych klasy Premium
  Auto Partner: szczotki mosiężne do gniazd świec żarowych Rooks


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • A. Sikorski: kto stoi w miejscu, ten się cofa

  Z Adamem Sikorskim, Prezesem Zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej oraz Prezesem PZL Sędziszów S.A., rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Smog, kary i filtry DPF

  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów przedstawił plan działań, które mają ograniczyć poziom zanieczyszczeń pochodzących z samochodów osobowych. Niższa akcyza na auta hybrydowe i elektryczne oraz kary za jazdę samochodami przekraczającymi normę emisji spalin to tylko część propozycji.
 • P. Sarnecki: rola warsztatów w edukacji kierowców dotyczącej opon jest kluczowa

  Z Piotrem Sarneckim, Dyrektorem Generalnym Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Wzrost sprzedaży części zamiennych na rumuńskim aftermarkecie

  Czwarty kwartał 2016 w Rumunii to z jednej strony spadek produkcji samochodów, ale jednocześnie wzrost produkcji części zamiennych. Rumuński korespondent Motofaktor.pl podsumowuje ostatnie kilka miesięcy na lokalnym aftermakecie i nie tylko.
 • Dokąd zawiozą nas autonomiczne samochody

  Rewolucja nadchodzi - eksperci z branży nie mają co do tego wątpliwości. Pytanie tylko, w jakim kierunku zmierza. Czy zapanujemy nad sztuczną inteligencją pojazdów autonomicznych, kto weźmie odpowiedzialność za ewentualny wypadek? To tylko część pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć.
 • NTN-SNR: z wizytą w fabryce jednego ze światowych liderów w produkcji łożysk

  NTN-SNR wprowadza kolejną gamę produktów na aftermarket. Tym razem są to kompletne półosie napędowe, przeguby homokinetyczne oraz ich osłony. Dziennikarze z całej Europy mieli okazję zobaczyć jak powstają w fabryce NTN Europe w Le Mans we Francji.
 • To był rok 2016!

  Bez wahania można powiedzieć, że minione 12 miesięcy obfitowało w wydarzenia. Sporo zmieniło się m.in. na rynku dystrybucji części zamiennych, ale nie tylko. Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd wydarzeń.
 • Nowe marki i firmy na czeskim i słowackim aftermarkecie

  W czasie ostatnich kilku miesięcy nie brakowało ważnych wydarzeń na rynku aftermarketowym w Czechach i na Słowacji. Korespondent Motofaktor.pl podsumowuje najistotniejsze z nich.
 • Matrix, czyli jak daleko zajdzie rewolucja w oświetleniu samochodowym

  Przyszłość przed samochodami jest jasna, choć nie oślepiająco jasna. Już dziś zwykły, seryjny samochód może być wyposażony w lampy, które zapewniają kierowcy własny kawałek słonecznego dnia aż do 700 m przed autem. Dodatkowo, nowoczesne oświetlenie samochodowe zaczyna "żyć własnym życiem" i myśleć za kierowcę...
 • Amerykański dystrybutor LKQ Corporation coraz śmielej wkracza do Europy

  Amerykańska sieć dystrybucji LKQ Corporation przejmuje część udziałów Mekonomen Group, lidera dystrybucji części zamiennych w krajach skandynawskich. To kolejny zakup potentata zza Oceanu w Europie, który zdaniem ekspertów, nie pozostanie bez wpływu na europejski rynek części zamiennych.
 • Auto-Starter - nowa hala produkcyjna i niemal 25 lat na rynku

  Auto-Starter to obecnie 4,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w siedzibie firmy Gdańsku oraz 5,5 tys. metrów kwadratowych w otwartym w tym roku zakładzie produkcyjnym w Lubichowie, który mieliśmy okazję odwiedzić. I nie jest to jeszcze ostatnie słowo firmy.
 • T. Niedbała: Infolinia Techniczna Inter-Team świadczy pomoc dla mechaników

  Z Tomaszem Niedbałą, zastępcą Dyrektora Sprzedaży Inter-Team ds. Wyposażenia Serwisów Samochodowych, odpowiedzialnym za Akademię Techniczną i Infolinię Techniczną Inter-Team, rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Ożywienie na ukraińskim aftermarkecie

  Ostatnie kilka miesięcy na ukraińskim rynku aftermarketowym obfitowało w wydarzenia. Ukraiński korespondent Motofaktor.pl podsumowuje trzeci kwartał 2016 roku na lokalnym aftermarkecie.
 • G. Stekla: zaciera się różnica między jakością filtrów oryginalnych i zamienników

  Z Grzegorzem Steklą, współwłaścicielem firmy David Vasco, rozmawiała Joanna Piszcz.
 • 10 lecie marki Vasco Filters - relacja Motofaktor.pl

  W 2006 roku firma David Vasco wprowadziła nową linię ekonomicznych filtrów marki własnej - Vasco Filters. Klienci firmy świętowali jubileusz 10-lecia w hotelu Zimnik w Lipowej. Z tej okazji oddano również do użytku nową siedzibę David Vasco w Bielsku-Białej.
 • Druga młodość silnika spalinowego?

  Prób stworzenia silnika o zmiennym stopniu sprężania (zmiennej pojemności skokowej) było wiele. Infiniti upiera się, że japońskim inżynierom udało się stworzyć Św. Graala dla silnika spalania wewnętrznego. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, istnienie silników spalinowych może się przedłużyć o dobre 20 lat.
 • Targi Auto Show na 25-lecie firmy Gordon - relacja Motofaktor.pl

  Uroczysta gala, około 100 wystawców i mnóstwo atrakcji dla zwiedzających - tak minęły 25. urodziny hurtowni motoryzacyjnej Gordon. Dostawcy i goście targów spotkali się 22 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
 • P. Stopczyk: dobry rok i optymistyczne perspektywy na przyszłość

  Z Piotrem Stopczykiem, prezesem AD Polska, rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Konferencja AD Polska 2016 - relacja Motofaktor.pl

  Kilkuset klientów i dostawców firmy AD Polska wzięło udział w spotkaniu podsumowującym mijający rok, które odbyło się w dniach 8-9 października 2016. Tym razem goście zostali zaproszeni do DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.
 • Międzynarodowy Konkurs na Najlepszego Lakiernika marki R-M - relacja Motofaktor.pl

  15 finalistów z całego świata walczyło o tytuł "Najlepszego Lakiernika R-M 2016". Finał 12-stej edycji konkursu odbywał się w dniach 27-29 września 2016 w siedzibie firmy BASF w Clermont de l'Oise we Francji.KOMENTARZE: