E-katalogi

AFTERMARKET


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl

2015-09-14 16:50:52   Autor: Joanna Piszcz


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl Łukasz Bogus z warsztatu Auto-Bogus w Kamieńcu Ząbkowickim uzyskał tytuł "Wybitny wśród ekspertów" i odebrał najnowszy model Volkswagena Passata. W weekend 12-13 września 2015 roku odbył się finał akcji "AP Expert 2015" , zorganizowany przez dystrybutora części samochodowych, firmę Auto Partner SA. 

W Hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej spotkała się najlepsza setka uczestników drugiej edycji „AP Expert”. Aby wziąć udział w finałach i półfinałach rywalizacji o tytuł „Wybitnego wśród ekspertów”, musieli oni spełnić kilka warunków.
SKF 4.06.2017
REKLAMA


Akcja trwała od 1 marca do 31 lipca 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku składała się z dwóch etapów - eliminacji i wielkiego finału. Podczas eliminacji, przy pomocy specjalnie przygotowanej platformy internetowej, klienci dystrybutora zdobywali punkty w czterech testach wiedzy. Premiowane były także zakupy produktów partnerów promocji w sieci Auto Partner SA. Minimum zakupowe przypadające na jednego uczestnika wynosiło 25 tys. zł netto (5 tys. zł netto miesięcznie), a z zakupów wyłączone były urządzenia i sprzęt warsztatowy. W akcji mogły uczestniczyć warsztaty samochodowe posiadające przynajmniej jedno stanowisko do wykonywania usług z zakresu mechaniki samochodowej oraz zatrudnionego na etacie minimum jednego mechanika.
Uczestnicy, którzy osiągnęli progi zakupowe i uzyskali najwięcej punktów w tekstach online, spotkali się w Ossie, by kontynuować rywalizację. Aby wejść do finału, musieli rozwiązać pisemny test teoretyczny składający się z 30 pytań. Klienci Auto Partner SA odpowiadali m.in. jakiej specyfikacji VW płyn chłodniczy jest stosowany w samochodzie Volkswagen Passat B8, który jest główną nagrodą w konkursie AP Expert, jaki rodzaj przeniesienia napędu jest stosowany w skrzyniach DSG oraz do czego służy nadajnik-odbiornik w magistrali CAN. 
Do finału weszło pięć osób, które uzyskały najwyższą punktację w teście pisemnym oraz poprzednich etapach konkursu. Na finalistów czekało 5 zadań praktycznych przygotowanych przez partnerów AP Expert. Na stanowisku firmy Textar należało wymienić klocki hamulcowe, a pasek wielorowkowy w układzie napędowym na stanowisku febi bilstein. Z wymianą rozrządu trzeba było sobie poradzić w namiocie  ContiTech,  na stanowisku Valeo z wymianą sprzęgła, z kolei Bosch to wykrywanie usterki w aucie testerem diagnostycznym. 

Po zakończeniu konkurencji praktycznych było już wiadomo, komu należy się tytuł „Wybitny wśród ekspertów” oraz nagroda główna ufundowana przez firmę Castrol - Volkswagen Passat (Car of the Year 2015), z 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym w technologii BlueMotion o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM. Auto zostało wyposażone m.in. w system nawigacji satelitarnej "Discover Media", reflektory LED Top, reflektory przeciwmgielne z przodu z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, zdalne otwieranie pokrywy bagażnika i wlewu paliwa, zderzaki, obudowy lusterek zewnętrznych i klamki lakierowane w kolorze nadwozia, 6-biegową skrzynię biegów oraz zegarek analogowy w środkowej części deski rozdzielczej.

Samochód trafił w ręce Łukasza Bogusa, od 10 lat pracującego w warsztacie swojego ojca. "W ubiegłym roku byłem drugi, więc do tej edycji starannie się przygotowywałem. Branża tak szybko się rozwija, że wiedzę trzeba zdobywać na bieżąco, cały czas się dokształcać, robię to czytając specjalistyczne gazety, a także takie portale jak Motofaktor.pl" - mówi Łukasz Bogus. Najtrudniejszym momentem były zadania praktyczne. "Tu już była presja, bo znalzazłem się w finałowej piątce. Poczucie, że jest się już tak blisko było trochę stesujące. Ale udało się" - podsumował Łukasz Bogus.Pozostałe cztery miejsca także były premiowane nagrodami ufundowanymi przez partnerów akcji: 
 • II miejsce - zestaw nagród Bosch (wartość 100 tys. zł)
 • III miejsce - zestaw urządzeń Magneti Marelli (wartość 30 tys. zł)
 • IV miejsce - zestaw Conti Contitech (wartość około 15 tys. zł)
 • V miejsce - zestaw MaXgear (wartość około 10 tys. zł)
 
Finałowi akcji towarzyszyła dobra zabawa. W tym roku miasteczko AP Expert zostało wzbogacone o dodatkowe atrakcje, wśród których nie zabrakło zajęć terenowych. Do dyspozycji uczestników były trzy śmigłowce Robinson, pilotowane przez członków Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Emocje za kierownicą rajdówek zapewnił sponsorowany przez Auto Partner SA zespół RMF 4RACING Team. 
„Loty śmigłowcami, jazda rajdówkami, to podobało mi się najbardziej. Test nie był zbyt trudny, aczkolwiek kilka błędów popełniłem” – mówi Mariusz Ostrowski z Auto Naprawy Bydgoszcz.


Organizatorzy zadbali też o poprawę świadomości bezpieczeństwa, udostępniając każdemu symulator dachowania oraz symulator działania pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, odbywały się pokazy wybuchu poduszki powietrznej.
„Jestem tutaj drugi raz i jest tak samo rewelacyjnie jak rok temu” – ocenia Piotr Wojkiewicz prowadzący warsztat mechaniczny w Rzgowie pod Łodzią. „Zdecydowanie najbardziej podobał mi się symulator dachowania. Nie miałem okazji doświadczyć tego we własnym samochodzie, i oby dalej tak było, a tu mogłem po raz pierwszy przeżyć dachowanie. Rewelacja, naprawdę polecam”.
Wieczorny bankiet poprowadził prezenter telewizji TVN Marcin Prokop, a gwiazdami wieczoru byli - Patrycja Markowska oraz Kabaret Młodych Panów.

 
Sponsorami tegorocznej edycji AP Expert byli: Bosch, Castrol, Continental Contitech, Delphi, febi, Japanparts, Mann Filter, NK, Ruville, Sach, Textar, Valeo, Yato, Magneti Marelli, Philips, Tedgum i Dayco.


Zdjęcia: Auto Partner SA
 

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  A.Górecki: Idziemy własną drogą i nie wzorujemy się na konkurencji
  Sachs Race Challenge 2014: znamy już plan akcji!

AKTUALNOŚCI

  Auto Partner SA: spółka z nagrodą Efektywna Firma 2016
  Auto Partner SA: nowa filia w Tarnobrzegu
  Auto Partner SA: dwucyfrowy wzrost sprzedaży w kwietniu 2017 r.
  Auto Partner SA: dystrybutor powołał spółkę w Czechach

PRODUKTY

  Auto Partner SA: linki sprzęgła Triscan z samoregulatorem
  Auto Partner SA: linki hamulca ręcznego Triscan
  Auto Partner SA: nowości Triscan


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Wiosenny ruch zagościł na ukraińskim aftermarkecie

  W ostatnich kilku miesiącach zdecydowanie dało się zauważyć ożywienie na ukraińskim aftermarkecie. Dystrybutorzy poszerzyli ofertę i liczbę filii, pojawiły się nowe marki.
 • Międzynarodowy finał konkursu Young Car Mechanic - relacja Motofaktor.pl

  9. finalistów krajowych edycji konkursu Young Car Mechanic z Polski, Litwy i Łotwy walczyło o zwycięstwo w międzynarodowym finale, który odbył się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Polskim.
 • Otwarcie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu - relacja Motofaktor.pl

  40 tys. m kw. łącznej powierzchni magazynowej oraz 11 km taśmociągu w hali głównej - to liczby świadczące o skali Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, które Inter Cars otworzył oficjalnie 13 maja 2017.
 • Tłumienie wysokiej jakości

  Ponad 40-letnie doświadczenie oraz wysoka jakość produktów - to wyróżnia MTS, włoskiego lidera w produkcji układów wydechowych.
 • Czym będziemy jeździć?

  Modnym tematem są nowoczesne (czytaj - ekologiczne) środki transportu i związane z tym proroctwa, że samochód jaki znamy od ponad stu lat, to gatunek wymierający. Ale czy na pewno?
 • Nowe inwestycje i usługi na aftermarkecie w Rumunii

  Dystrybutorzy części zamiennych w Rumunii zwiększyli swoją aktywność w Internecie, a producenci rozbudowują fabryki. Korespondent Motofaktor.pl podsumowuje wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy na rumuńskim rynku aftermarketowym.
 • III Mistrzostwa Młodych Lakierników - relacja Motofaktor.pl

  20 dwuosobowych zespołów walczyło w Poznaniu o tytuł najlepszego ucznia-lakiernika w Polsce.
 • Znamy zwycięzców VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Mechanik Zawodowy

  Do finałowej rywalizacji, która odbyła się w czasie Poznań Motor Show, 8 kwietnia stanęło 30 najlepszych zawodowych mechaników.
 • VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników - relacja Motofaktor.pl

  Uczniowie z Krakowa pokonali 29 konkurujących z nimi zespołów w tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników. Na podium nie zabrakło miejsca dla uczniów z Radzynia Podlaskiego.
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników mają już wiernych uczestników

  Z niewielkiego wydarzenia stały się poważnym przedsięwzięciem obecnym na stałe w krajobrazie poznańskiego Motor Show. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników "dochowały" się już stałych, wiernych uczestników.
 • Dystrybutorzy umacniają pozycję na czeskim aftermarkecie

  Korespondent Motofaktor.pl podsumowuje wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy na rynku aftermarketowym w Czechach i na Słowacji. 
 • J. Świgoń: w grupie NexusAuto stawiamy na partnerskie relacje

  Nexus Automotive International wprowadza do Polski sieć warsztatów samochodowych NexusAuto. Pierwszy warsztat został uruchomiony w lutym 2017, następne już wkrótce. Organizator sieci w regionie, Nexus Automotive Central Europe, planuje uruchomienie kilkudziesięciu warsztatów w bieżącym roku oraz osiągnięcie liczby 150 członków do końca 2019 r. O rozwoju i filozofii sieci z Jackiem Świgoniem, Koordynatorem Projektu NexusAuto w Polsce, rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Polski samochód elektryczny - czy to realne?

  Spółka ElectroMobility Poland ogłasza konkurs na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Ministerstwo Energii chce, aby to polscy przedsiębiorcy zainwestowali w stworzenie projektu i prototypu pojazdu, a także uruchomili jego produkcję. 
 • Samko - specjalista w produkcji elementów układu hamulcowego - odkrywa swoje tajemnice

  Samko, specjalista w produkcji elementów układu hamulcowego na rynek aftermarketowy i lider innowacji, obecny jest na rynku od ponad 20 lat. Wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce jest Motogama.
 • Nexus Business Forum 2017 w szwajcarskim Montreux - relacja Motofaktor.pl

  Podsumowania, plany i przyszłość rynku aftermarketowego - takie tematy zdominowały Nexus Business Forum 2017. Motofaktor.pl był jedynym przedstawicielem polskich mediów uczestniczącym w spotkaniu.
 • A. Sikorski: kto stoi w miejscu, ten się cofa

  Z Adamem Sikorskim, Prezesem Zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej oraz Prezesem PZL Sędziszów S.A., rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Smog, kary i filtry DPF

  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów przedstawił plan działań, które mają ograniczyć poziom zanieczyszczeń pochodzących z samochodów osobowych. Niższa akcyza na auta hybrydowe i elektryczne oraz kary za jazdę samochodami przekraczającymi normę emisji spalin to tylko część propozycji.
 • P. Sarnecki: rola warsztatów w edukacji kierowców dotyczącej opon jest kluczowa

  Z Piotrem Sarneckim, Dyrektorem Generalnym Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Wzrost sprzedaży części zamiennych na rumuńskim aftermarkecie

  Czwarty kwartał 2016 w Rumunii to z jednej strony spadek produkcji samochodów, ale jednocześnie wzrost produkcji części zamiennych. Rumuński korespondent Motofaktor.pl podsumowuje ostatnie kilka miesięcy na lokalnym aftermakecie i nie tylko.
 • Dokąd zawiozą nas autonomiczne samochody

  Rewolucja nadchodzi - eksperci z branży nie mają co do tego wątpliwości. Pytanie tylko, w jakim kierunku zmierza. Czy zapanujemy nad sztuczną inteligencją pojazdów autonomicznych, kto weźmie odpowiedzialność za ewentualny wypadek? To tylko część pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć.KOMENTARZE: