E-katalogi

Partner
merytoryczny
total

WARSZTAT 24/7


Sprzęgła Sachs do ciężkich pojazdów użytkowych

2017-09-11 13:17:40   Autor: artykuł sponsorowany przez firmę ZF


Sprzęgła Sachs do ciężkich pojazdów użytkowych ZF Aftermarket oferuje szeroką gamę produktów marki Sachs, a wśród nich sprzęgła do ciężkich pojazdów użytkowych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rozwoju materiałów, tarcze sprzęgłowe zyskały nowy rodzaj okładzin ciernych. Oznacza to, że w nawet najtrudniejszych warunkach pracy tej klasy pojazdów, są one znacznie mniej podatne na zużycie. Sprawia to, że sprzęgła Sachs są najbardziej wytrzymałym i skutecznym produktem na rynku części zamiennych.

Sprzęgła Sachs to gwarancja najwyższej niezawodności i jakości. Ich zastosowanie sprawia, że moc silnika jest równomiernie przenoszona na koła pojazdu minimalizując przy tym wpływ powstających wstrząsów. Systematyczne zużywanie się okładzin ciernych jest uzależnione od mocy pojazdu i prowadzi do nieodwracalnych zmian w układzie przeniesienia napędu. Fakt ten musi być uwzględniony już na etapie projektowania nowych konstrukcji sprzęgła.

W przypadku ciężkich pojazdów użytkowych decydujące znaczenie ma wytrzymałość sprzęgła, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz skuteczne współdziałanie wszystkich jego elementów. Charakteryzujące się doskonałą stabilnością cieplną i wysoką jakością, nowe sprzęgło do pojazdów użytkowych (HCV) zapewnia znaczącą poprawę ochrony powierzchni ciernej koła zamachowego, co przekłada się na znaczące zmniejszenie zużycia sprzęgła. W pierwszej kolejności nowe okładziny cierne dostępne będą dla tarcz sprzęgłowych o rozmiarach: 362, 395, 400 oraz 430 mm.

Produkt przyjazny środowisku

W opracowanych na nowo sprzęgłach użyto materiałów, które pozbawione są  szkodliwych dla środowiska związków, takich jak: azbest, ołów, kadm, rtęć oraz chrom-VI. Ponadto, w procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się rozpuszczalników. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów wysokiej jakości OE, pochodzących z ZF Aftermarket, nowe sprzęgła są produkowane zgodne ze wszystkimi normami dotyczącymi testów (BPS97).

Porady od ekspertów

Naprawy sprzęgła do pojazdów użytkowych (HCV) powinny być wykonywane przez profesjonalne warsztaty przy wykorzystaniu najwyższej jakości elementów serwisowych. W transporcie dalekobieżnym, nie bez znaczenia jest jak najkrótszy czas wykonywanych napraw i minimalizacja czasu przestoju pojazdu. Korzystanie z tańszych i gorszych jakościowo komponentów prowadzi do zafałszowanego obrazu oszczędności. Wynika to z faktu, że pojazdy wyposażone w tańsze zamienniki wymagają częstszych napraw, a przebyty przez nie dystans na trasie może zostać skrócony nawet dwukrotnie w porównaniu z pojazdami wykorzystującymi podzespoły jakości OE.

Najczęstszym objawem nieprawidłowo funkcjonującego sprzęgła jest niewłaściwe zachowanie rozłączające. Może ono wskazywać na wadliwe zwalnianie łożyska oporowego. W celu usprawnienia procesu naprawy, ZF Aftermarket oferuje warsztatom kompletne zestawy sprzęgłowe marki Sachs. Zawierają one wszystkie niezbędne elementy konieczne do przeprowadzenia naprawy i gwarantują szybką i bezawaryjną wymianę podzespołu. W skład zestawu wchodzą płyty dociskowe, tarcza sprzęgła i łożysko wysprzęglające, jak również dopasowany do układu smar do zastosowania na wypustach piasty.

Aplikacja ZF Part Finder ułatwia natomiast identyfikację części potrzebnych do dokonania naprawy. Wyszukiwanie odbywa się poprzez podanie numeru seryjnego pojazdu lub jego marki. Oprogramowanie jest kompatybilne z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Dodatkowo, można ją pobrać bezpłatnie na tablety i smartfony wyposażone w systemy operacyjne iOS i Android.

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  Sachs Roadshow 2016 - relacja Motofaktor.pl
  Sachs Roadshow 2016 - pełny program
  P.Rothenhofer: Sachs Race Cup to tylko część naszych działań
  Lojalność i nadzieja na lepsze - finał Mechanika Roku 2015
  Sachs Race Cup 2015 - pełny program
  Lojalność i nadzieja na lepsze - finał Mechanika Roku 2015
  Sachs Race Cup 2015 - pełny program
  ZF: Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży dzięki Sachs Race Challenge
  Sachs Race Challenge 2014 - relacja Motofaktor.pl
  Sachs Race Challenge 2014: znamy już plan akcji!

AKTUALNOŚCI

  ZF Friedrichshafen AG: wzrost sprzedaży grupy w H1 2017
  ZF Friedrichshafen: modułowy system osi mSTARS
  ZF Friedrichshafen: inwestycja na Węgrzech
  ZF Friedrichshafen: Vision Zero Vehicle
  Wabco: firma z dwiema nagrodami od CLEPA
  Auto Partner: więcej punktów za zakupy ZF
  Sachs Roadshow 2016 - pierwsze szczegóły
  Fota: trwa odcinek specjalny ZF (Sachs)
  Motorol: produkty grupy ZF u dystrybutora
  ZF: ruszyły zgłoszenia do Sachs Race Cup 2015

WARSZTAT 24/7

  ZF Services proTech kończy pięć lat
  Lemförder Service Pack
  Kompleksowy pakiet do wymiany oleju
  Elektryczny hamulec postojowy ZF TRW
  Drgania skrętne
  Sprzęgło wymaga uwagi
  Nieszczelności zagrażające bezpieczeństwu - zimowe porady ZF Services
  Amortyzatory CDC

PRODUKTY

  ZF Services: produkty marki Lemforder


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Płyny chłodzące

  Pracujący silnik spalinowy wytwarza duże ilości energii, z której jedynie niewielka część - ok. 34 proc. - zamieniana jest na energię poruszającą pojazd. Reszta to ciepło, które musi zostać umiejętnie rozproszone, by nie doszło do zatarcia silnika. 
 • Problem ze sprzęgłem w autobusie Mercedes-Benz Tourismo

  Eksperci firmy Schaeffler, na przykładzie pojazdu Mercedes-Benz Tourismo, wyjaśniają jak poradzić sobie z usterką sprzęgła w autobusie.
 • Blask bezpieczeństwa

  Kierowcy potrafią bez mrugnięcia okiem wydać kilka tysięcy złotych na naprawę zawieszenia czy układu przeniesienia napędu (sławne „dwumasy”), a tymczasem zadbanie o oświetlenie drogi – kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy – jest pomijane, choć o wiele tańsze. 
 • Sprzęgła Sachs do ciężkich pojazdów użytkowych

  ZF Aftermarket oferuje szeroką gamę produktów marki Sachs, a wśród nich sprzęgła do ciężkich pojazdów użytkowych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rozwoju materiałów, tarcze sprzęgłowe zyskały nowy rodzaj okładzin ciernych. Oznacza to, że w nawet najtrudniejszych warunkach pracy tej klasy pojazdów, są one znacznie mniej podatne na zużycie. Sprawia to, że sprzęgła Sachs są najbardziej wytrzymałym i skutecznym produktem na rynku części zamiennych.
 • Przygotowanie podłoża przy lakierowaniu

  Prawidłowe przygotowanie podłoża w procesie lakierowania jest bardzo istotne przed jego kolejnymi etapami. Eksperci Standox tłumaczą jak prawidłowo wykonać tę czynność za pomocą nowego wypełniacza VOC Xtreme Filler U7600 i ściereczek Express Prep Wipes U3000.
 • Zawieszenia wielowahaczowe

  Prosta definicja zawieszenia samochodu brzmi następująco: „Zawieszeniem samochodu nazywamy zespół elementów łączących koło pojazdu z nadwoziem”. Podstawowym jego zadaniem jest odizolowanie nadwozia pojazdu od drgań powstających podczas toczenia się kół po nawierzchni oraz zapewnienie odpowiedniego kontaktu opony z jezdnią.
 • Regeneracja reflektorów

  Zbliża się jesień i dzień staje się coraz krótszy, a widoczność na drodze jest coraz słabsza. Dlatego warto zwrócić uwagę czy reflektory w naszym samochodzie nie wymagają odświeżenia.
 • Jak nie zepsuć łożyska

  Prawidłowo zamontowane i eksploatowane nowoczesne łożysko powinno pracować poprawnie nawet przez całe "życie" samochodu. Niestety, wszyscy popełniamy błędy i łożyska trzeba wymieniać. Czego w szczególności powinni unikać użytkownicy pojazdów, tłumaczy ekspert firmy SKF.
 • Układy kierownicze i zawieszenie Delphi

  Poprzez rozszerzenie asortymentu o nowe części i kompletne zestawy, oferta układów kierowniczych i zawieszenia Delphi została znacząco zaktualizowana i ulepszona, dzięki czemu nasi klienci łatwiej niż kiedykolwiek znajdą rozwiązania, których potrzebują.
 • Felga w Motorsporcie

  Standardowo, gdy dyskutuje się o felgach, porównuje się wady i zalety popularnych stalówek z produktami ze stopów aluminiowych. Zwyczajowo obala się mit o "miękkiej" feldze aluminiowej i mylne przekonanie o trwałości stalówki. Tradycyjnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo i estetykę, gwarantowane przez obręcze ze stopów aluminiowych. Kierowcy stają się coraz to bardziej świadomi. Jednak jak wygląda kwestia felgi w motorsporcie?
 • Kompleksowa obsługa to podstawa

  Staramy się zachować najwyższe standardy obsługi, począwszy od prowadzenia historii napraw, po obsługę klienta - mówi Michał Racis z Bosch Service Racis.
 • Oznaczenia szyb samochodowych

  Każda szyba w samochodzie opisana jest zestawem znaków, które często są źle interpretowane nawet przez specjalistów. Zatem jak poprawnie sprawdzić np. kraj produkcji szyby?
 • Łożyska stożkowe FAG SmartSET

  Dział aftermarketowy marki Schaeffler opracował rewolucyjny zestaw łożyska stożkowego FAG SmartSET, który swoją konstrukcją i sposobem montażu znacząco ułatwia obsługę i eksploatację tego elementu półosi pojazdu.
 • Olej do sprężarek i czynnik chłodniczy

  Na europejski rynek wprowadzono nowy czynnik chłodniczy - R1234yf. Które mieszanki oleju do sprężarek i nowego czynnika chłodniczego są prawidłowe? Jak uniknąć kosztownych uszkodzeń układu klimatyzacji spowodowanych stosowaniem niewłaściwego oleju? Eksperci Denso odpowiadają na najczęstsze pytania warsztatowców.
 • Mechanizm rozrządu

  Dla zapewnienia płynnej pracy silnika niezbędna jest pełna synchronizacja napędu mechanizmu rozrządu niezależnie od tego, czy w silniku zastosowano pasek zębaty, czy też łańcuch rozrządu.
 • Elektromobilność - technologia jutra

  W ramach cyklu "Elektromobilność - technologia jutra" Ministerstwo Energii wyjaśnia najważniejsze funkcjonujące obecnie skróty odnoszące się do pojazdów elektrycznych.
 • Filtry powietrza Blue Print

  Silniki spalinowe mają ogromne zapotrzebowanie na powietrze. Przeciętny silnik benzynowy do spalenia 1 litra paliwa potrzebuje 10 000 litrów powietrza.
 • Fabryczna regeneracja a naprawa warsztatowa

  Aby zrozumieć różnicę pomiędzy fabryczną regeneracją przekładni kierowniczej, a naprawą warsztatową warto prześledzić, jak wygląda krok po kroku proces regeneracji.
 • Montaż sprzęgła wentylatora chłodnic w pojazdach ciężarowych

  Sprzęgło wentylatora chłodnic jest głównym urządzeniem przekazującym część momentu napędowego i mocy z silnika na śmigło wentylatora chłodnic.  
 • Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - podsumowanie

  Aby ułatwić diagnozę uszkodzeń, jakie mogą wystąpić w układzie wyprzęglania w pojazdach ciężarowych, eksperci marki LuK przygotowali listę typowych przyczyn uszkodzeń oraz sposobów usuwania awarii.KOMENTARZE: