E-katalogi

Partner
merytoryczny
total

WARSZTAT 24/7


Pojazdy użytkowe pod kontrolą

2017-05-09 14:25:44   Autor: artykuł sponsorowany przez firmę Schaeffler


Pojazdy użytkowe pod kontrolą Schaeffler wspiera sektor pojazdów użytkowych. Oferuje warsztatom wysokiej jakości produkty trzech uznanych marek - LuK, INA i FAG - oraz wsparcie techniczne. Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących oferty producenta, a także diagnostyki i napraw uszkodzeń sprzęgła w samochodach użytkowych.

Bogata oferta Schaeffler dla warsztatów obsługujących pojazdy użytkowe to części zamienne i zestawy naprawcze marek LuK, INA i FAG oraz narzędzia specjalne. Mechanicy mogą także skorzystać z profesjonalnych porad nie tylko diagnostycznych, ale także dotyczących wymiany poszczególnych komponentów.

Zalety produktów Schaeffler to jakość pierwszego montażu, najwyższy poziom inżynierii oraz precyzja wykonania. Redukcja kosztów dzięki dłuższemu okresowi eksploatacji to jedna z głównych korzyści z ich stosowania. Dodatkowo, inteligentne zestawy naprawcze skracają czas naprawy pojazdów.

Oferta dla warsztatów ciężarowych to: elementy przeniesienia napędu LuK, komponenty silnika i skrzyni biegów INA oraz podzespoły podwozia FAG:


Schaeffler ma wieloletnie doświadczenie na niezależnym rynku motoryzacyjnym części zamiennych i oferuje rozwiązania dopasowane do różnorodnych wymagań naprawczych. Ofertę uzupełniają filmy instruktażowe dotyczące montażu, biuletyny Service Info i szkolenia techniczne.

Przykładowe informacje techniczne dla pojazdów użytkowych:


Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - plakat

Układy napędu pasowego - broszura techniczna

FAG SmartSET - broszura techniczna

Innowacyjnym i niezwykle pomocnym narzędziem w pracy mechaników samochodowych jest Schaeffler REPXPERT - kompleksowy portal warsztatowy. To wszelkiego rodzaju wsparcie techniczne w jednym, łatwo dostępnym miejscu - nowinki technologiczne, informacje serwisowe, wskazówki montażowe. Aby uzyskać dostęp do informacji technicznych, wystarczy się zarejestrować na stronie www.repxpert.pl. Jest to całkowicie bezpłatne.


Globalnie działająca Grupa Schaeffler, to jedno z największych rodzinnych przedsiębiorstw w Niemczech i w Europie. Firma posiada na całym świecie sieć fabryk, stacji badawczych oraz punktów sprzedażowych. Kolejny artykuł dotyczący oferty Schaeffler dla pojazdów użytkowych będzie poświęcony budowie i działaniu układu sprzęgieł.


Szczegółowe informacje techniczne, porady dotyczące uszkodzeń sprzęgła i układu wysprzęglania oraz informacje na temat oferty produktowej i szkoleniowej Schaeffler i marki LuK dla pojazdów ciężarowych można znaleźć w cyklu artykułów zamieszczonych na Motofaktor.pl:

Układy sprzęgieł w pojazdach użytkowych

Docisk sprzęgła

Tarcza sprzęgłowa

Układ wysprzęglania w pojazdach ciężarowych

Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - podsumowanie

 

Więcej na ten temat:

AKTUALNOŚCI

  Schaeffler: wszystkie najważniejsze systemy silnika teraz pod jedną marką
  Schaeffler: targi pod znakiem prezentacji i szkoleń
  Schaeffler: rozwiązania cyfrowe dla mobilności jutra
  Schaeffler: strategia 'Mobilność przyszłości'
  Schaeffler: OmniSteer ułatwi sterowanie samochodem

WARSZTAT 24/7

  Łożyska stożkowe FAG SmartSET
  Mechanizm rozrządu
  Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - podsumowanie
  Dział Pojazdów Użytkowych Schaefflera
  Układ wysprzęglania w pojazdach ciężarowych

PRODUKTY

  Schaeffler: zestawy naprawcze INA z paskiem rozrządu
  Schaeffler: zestaw naprawczy FAG SmartSET
  Schaeffler: zestaw naprawczy LuK RepSet 2CT
  Schaeffler: tarcza sprzęgła z odśrodkowym tłumikiem drgań typu wahadłowego
  Schaeffler: zestaw narzędzi do drążków skrętnych marki Ruville


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Płyny chłodzące

  Pracujący silnik spalinowy wytwarza duże ilości energii, z której jedynie niewielka część - ok. 34 proc. - zamieniana jest na energię poruszającą pojazd. Reszta to ciepło, które musi zostać umiejętnie rozproszone, by nie doszło do zatarcia silnika. 
 • Problem ze sprzęgłem w autobusie Mercedes-Benz Tourismo

  Eksperci firmy Schaeffler, na przykładzie pojazdu Mercedes-Benz Tourismo, wyjaśniają jak poradzić sobie z usterką sprzęgła w autobusie.
 • Blask bezpieczeństwa

  Kierowcy potrafią bez mrugnięcia okiem wydać kilka tysięcy złotych na naprawę zawieszenia czy układu przeniesienia napędu (sławne „dwumasy”), a tymczasem zadbanie o oświetlenie drogi – kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy – jest pomijane, choć o wiele tańsze. 
 • Sprzęgła Sachs do ciężkich pojazdów użytkowych

  ZF Aftermarket oferuje szeroką gamę produktów marki Sachs, a wśród nich sprzęgła do ciężkich pojazdów użytkowych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rozwoju materiałów, tarcze sprzęgłowe zyskały nowy rodzaj okładzin ciernych. Oznacza to, że w nawet najtrudniejszych warunkach pracy tej klasy pojazdów, są one znacznie mniej podatne na zużycie. Sprawia to, że sprzęgła Sachs są najbardziej wytrzymałym i skutecznym produktem na rynku części zamiennych.
 • Przygotowanie podłoża przy lakierowaniu

  Prawidłowe przygotowanie podłoża w procesie lakierowania jest bardzo istotne przed jego kolejnymi etapami. Eksperci Standox tłumaczą jak prawidłowo wykonać tę czynność za pomocą nowego wypełniacza VOC Xtreme Filler U7600 i ściereczek Express Prep Wipes U3000.
 • Zawieszenia wielowahaczowe

  Prosta definicja zawieszenia samochodu brzmi następująco: „Zawieszeniem samochodu nazywamy zespół elementów łączących koło pojazdu z nadwoziem”. Podstawowym jego zadaniem jest odizolowanie nadwozia pojazdu od drgań powstających podczas toczenia się kół po nawierzchni oraz zapewnienie odpowiedniego kontaktu opony z jezdnią.
 • Regeneracja reflektorów

  Zbliża się jesień i dzień staje się coraz krótszy, a widoczność na drodze jest coraz słabsza. Dlatego warto zwrócić uwagę czy reflektory w naszym samochodzie nie wymagają odświeżenia.
 • Jak nie zepsuć łożyska

  Prawidłowo zamontowane i eksploatowane nowoczesne łożysko powinno pracować poprawnie nawet przez całe "życie" samochodu. Niestety, wszyscy popełniamy błędy i łożyska trzeba wymieniać. Czego w szczególności powinni unikać użytkownicy pojazdów, tłumaczy ekspert firmy SKF.
 • Układy kierownicze i zawieszenie Delphi

  Poprzez rozszerzenie asortymentu o nowe części i kompletne zestawy, oferta układów kierowniczych i zawieszenia Delphi została znacząco zaktualizowana i ulepszona, dzięki czemu nasi klienci łatwiej niż kiedykolwiek znajdą rozwiązania, których potrzebują.
 • Felga w Motorsporcie

  Standardowo, gdy dyskutuje się o felgach, porównuje się wady i zalety popularnych stalówek z produktami ze stopów aluminiowych. Zwyczajowo obala się mit o "miękkiej" feldze aluminiowej i mylne przekonanie o trwałości stalówki. Tradycyjnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo i estetykę, gwarantowane przez obręcze ze stopów aluminiowych. Kierowcy stają się coraz to bardziej świadomi. Jednak jak wygląda kwestia felgi w motorsporcie?
 • Kompleksowa obsługa to podstawa

  Staramy się zachować najwyższe standardy obsługi, począwszy od prowadzenia historii napraw, po obsługę klienta - mówi Michał Racis z Bosch Service Racis.
 • Oznaczenia szyb samochodowych

  Każda szyba w samochodzie opisana jest zestawem znaków, które często są źle interpretowane nawet przez specjalistów. Zatem jak poprawnie sprawdzić np. kraj produkcji szyby?
 • Łożyska stożkowe FAG SmartSET

  Dział aftermarketowy marki Schaeffler opracował rewolucyjny zestaw łożyska stożkowego FAG SmartSET, który swoją konstrukcją i sposobem montażu znacząco ułatwia obsługę i eksploatację tego elementu półosi pojazdu.
 • Olej do sprężarek i czynnik chłodniczy

  Na europejski rynek wprowadzono nowy czynnik chłodniczy - R1234yf. Które mieszanki oleju do sprężarek i nowego czynnika chłodniczego są prawidłowe? Jak uniknąć kosztownych uszkodzeń układu klimatyzacji spowodowanych stosowaniem niewłaściwego oleju? Eksperci Denso odpowiadają na najczęstsze pytania warsztatowców.
 • Mechanizm rozrządu

  Dla zapewnienia płynnej pracy silnika niezbędna jest pełna synchronizacja napędu mechanizmu rozrządu niezależnie od tego, czy w silniku zastosowano pasek zębaty, czy też łańcuch rozrządu.
 • Elektromobilność - technologia jutra

  W ramach cyklu "Elektromobilność - technologia jutra" Ministerstwo Energii wyjaśnia najważniejsze funkcjonujące obecnie skróty odnoszące się do pojazdów elektrycznych.
 • Filtry powietrza Blue Print

  Silniki spalinowe mają ogromne zapotrzebowanie na powietrze. Przeciętny silnik benzynowy do spalenia 1 litra paliwa potrzebuje 10 000 litrów powietrza.
 • Fabryczna regeneracja a naprawa warsztatowa

  Aby zrozumieć różnicę pomiędzy fabryczną regeneracją przekładni kierowniczej, a naprawą warsztatową warto prześledzić, jak wygląda krok po kroku proces regeneracji.
 • Montaż sprzęgła wentylatora chłodnic w pojazdach ciężarowych

  Sprzęgło wentylatora chłodnic jest głównym urządzeniem przekazującym część momentu napędowego i mocy z silnika na śmigło wentylatora chłodnic.  
 • Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - podsumowanie

  Aby ułatwić diagnozę uszkodzeń, jakie mogą wystąpić w układzie wyprzęglania w pojazdach ciężarowych, eksperci marki LuK przygotowali listę typowych przyczyn uszkodzeń oraz sposobów usuwania awarii.KOMENTARZE: