E-katalogi

WARSZTAT 24/7


Pojazdy użytkowe pod kontrolą

2017-05-09 14:25:44   Autor: artykuł sponsorowany przez firmę Schaeffler


Pojazdy użytkowe pod kontrolą Schaeffler wspiera sektor pojazdów użytkowych. Oferuje warsztatom wysokiej jakości produkty trzech uznanych marek - LuK, INA i FAG - oraz wsparcie techniczne. Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących oferty producenta, a także diagnostyki i napraw uszkodzeń sprzęgła w samochodach użytkowych.

Bogata oferta Schaeffler dla warsztatów obsługujących pojazdy użytkowe to części zamienne i zestawy naprawcze marek LuK, INA i FAG oraz narzędzia specjalne. Mechanicy mogą także skorzystać z profesjonalnych porad nie tylko diagnostycznych, ale także dotyczących wymiany poszczególnych komponentów.

Zalety produktów Schaeffler to jakość pierwszego montażu, najwyższy poziom inżynierii oraz precyzja wykonania. Redukcja kosztów dzięki dłuższemu okresowi eksploatacji to jedna z głównych korzyści z ich stosowania. Dodatkowo, inteligentne zestawy naprawcze skracają czas naprawy pojazdów.

Oferta dla warsztatów ciężarowych to: elementy przeniesienia napędu LuK, komponenty silnika i skrzyni biegów INA oraz podzespoły podwozia FAG:


Schaeffler ma wieloletnie doświadczenie na niezależnym rynku motoryzacyjnym części zamiennych i oferuje rozwiązania dopasowane do różnorodnych wymagań naprawczych. Ofertę uzupełniają filmy instruktażowe dotyczące montażu, biuletyny Service Info i szkolenia techniczne.

Przykładowe informacje techniczne dla pojazdów użytkowych:


Diagnoza uszkodzeń sprzęgła - plakat

Układy napędu pasowego - broszura techniczna

FAG SmartSET - broszura techniczna

Innowacyjnym i niezwykle pomocnym narzędziem w pracy mechaników samochodowych jest Schaeffler REPXPERT - kompleksowy portal warsztatowy. To wszelkiego rodzaju wsparcie techniczne w jednym, łatwo dostępnym miejscu - nowinki technologiczne, informacje serwisowe, wskazówki montażowe. Aby uzyskać dostęp do informacji technicznych, wystarczy się zarejestrować na stronie www.repxpert.pl. Jest to całkowicie bezpłatne.


Globalnie działająca Grupa Schaeffler, to jedno z największych rodzinnych przedsiębiorstw w Niemczech i w Europie. Firma posiada na całym świecie sieć fabryk, stacji badawczych oraz punktów sprzedażowych. Kolejny artykuł dotyczący oferty Schaeffler dla pojazdów użytkowych będzie poświęcony budowie i działaniu układu sprzęgieł.


 

Więcej na ten temat:

AKTUALNOŚCI

  Schaeffler: strategia 'Mobilność przyszłości'
  Schaeffler: OmniSteer ułatwi sterowanie samochodem
  Schaeffler: nagrodzony tytułem 'Dostawca Roku'
  Schaeffler: nowa generacja pomp płynu chłodzącego Ruville

WARSZTAT 24/7

  Jak prawidłowo wymienić pompę wody
  Podwójne sprzęgło suche...
  Nowe technologie łożysk kół

PRODUKTY

  Schaeffler: zestawy naprawcze INA z paskiem rozrządu
  Schaeffler: zestaw naprawczy FAG SmartSET
  Schaeffler: zestaw naprawczy LuK RepSet 2CT
  Schaeffler: tarcza sprzęgła z odśrodkowym tłumikiem drgań typu wahadłowego
  Schaeffler: zestaw narzędzi do drążków skrętnych marki Ruville


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Układy sprzęgieł w pojazdach użytkowych

  Silniki spalinowe są w stanie zapewnić wymagane osiągi tylko w określonym zakresie. Aby móc efektywnie korzystać z możliwości silnika przy różnych prędkościach, potrzebna jest skrzynia biegów. Zanim omówimy diagnozę uszkodzeń sprzęgła, warto zapoznać się z jego budową i działaniem.
 • Nieszczelności w układach klimatyzacji

  Wyszukiwanie nieszczelności to czynność ważna i czasochłonna, warto więc ją wykonać prawidłowo za pierwszym, a nie kolejnym razem.
 • Lampy ksenonowe

  Rosnąca popularność lamp ksenonowych sprawia, że są one już stosowane zarówno w samochodach marek luksusowych, jak i popularnych modelach. Pojęcie lampy ksenonowej nie jest jednolite, a ich wymiana wymaga profesjonalnego podejścia do problemu.
 • Pojazdy użytkowe pod kontrolą

  Schaeffler wspiera sektor pojazdów użytkowych. Oferuje warsztatom wysokiej jakości produkty trzech uznanych marek - LuK, INA i FAG - oraz wsparcie techniczne. Rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących oferty producenta, a także diagnostyki i napraw uszkodzeń sprzęgła w samochodach użytkowych.
 • Klient na pierwszym miejscu

  Za sprawą postępującego rozwoju technologicznego wpływającego na niemalże każdy aspekt naszego życia, jednym z głównych aspektów umożliwiających zdobycie przewagi konkurencyjnej jest zapewnienie najwyższego poziomu obsługi klienta. Dotyczy to w równym stopniu sklepów internetowych, jak i stacjonarnych serwisów samochodowych. 
 • Instalacja LPG

  Rynek instalacji LPG z wtryskiem pośrednim jest zdominowany przez te stanowiące mieszankę komponentów od różnych producentów. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie dla silnika?
 • Zestawy rozrządu do silników koncernu Fiat Chrysler

  Ostatnio firma Bosch uzupełniła o dodatkowe komponenty dwa zestawy rozrządu pasujące do bardzo popularnych silników 1.9, 2.0 i 2.4 JTD/JTDM/CDTI produkcji koncernu Fiat Chrysler Automobiles.
 • Pośpiech złym doradcą

  Europejski dział techniczny marki Mintex codziennie otrzymuje kilkanaście zgłoszeń gwarancyjnych dotyczących elementów układu hamulcowego. Jednak po analizie praktycznie wszystkie reklamacje są odrzucane, bo do uszkodzeń nowych części dochodzi podczas ich wymiany w warsztacie.
 • Hamulce godne zaufania

  Firma Delphi oferuje szeroką ofertę części, które zostały zaprojektowane, opracowane i wykonane zgodnie ze standardami obowiązującymi przy produkcji części fabrycznych. Ale nie tylko o to chodzi.
 • Parametry wtryskiwaczy

  Profesjonalna ocena parametrów wtryskiwaczy jest ważnym etapem diagnozy nowoczesnego silnika.
 • Czujnik pedału gazu

  Udział zespołów elektronicznych w nowoczesnych pojazdach stale wzrasta. Ma to związek między innymi z wymogami prawnymi, np. w zakresie redukcji emisji spalin i zużycia paliwa.
 • Olej motocyklowy

  Początek maja to tradycyjnie czas inauguracji sezonu motocyklowego. Niezmiernie ważne jest wtedy prawidłowe przygotowanie maszyny do nadchodzących miesięcy jazdy, tak by nigdy nie odmówiła posłuszeństwa i by mogła służyć jak najdłużej.
 • ZF Services proTech kończy pięć lat

  Koncepcja szkoleniowa profesjonalnego warsztatu rozwijana przez [pro]Tech ZF Aftermarket osiągnęła kamień milowy po upływie pięciu lat działalności i przygotowuje się do ekspansji na rynkach międzynarodowych w 2017 roku.
 • Czujniki prędkości obrotowej kół

  Czujniki te służą do określenia prędkości obrotowej kół i znajdują się w pobliżu piast kół lub przekładni wyrównawczych. Są stosowane w systemach ASR, ABS, GPS.
 • Hak holowniczy

  Decydując się na montaż haka holowniczego powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań - jaki model najlepiej odpowiada moim potrzebom, czyli, co najczęściej będę holować, jaki budżet chcę przeznaczyć na jego zakup i montaż oraz jak technologicznie zaawansowany jest komputer pokładowy w moim pojeździe. Znając odpowiedzi na te pytania łatwiej będzie nam właściwie wybrać hak, a także odpowiednią wiązkę elektryczną, co zapewni nam przede wszystkim bezpieczeństwo w podróży i komfort.
 • Wymiana oleju przekładniowego

  Wbrew mitom, skrzynia biegów to nie zamknięty układ mechaniczny na stałe zalany olejem przekładniowym, w który nie powinno się ingerować. Regularna wymiana oleju jest ważnym elementem eksploatacji auta i to niezależnie od tego, czy jest ono wyposażone w skrzynię biegów manualną czy automatyczną. 
 • Zamiennik o jakości OE?

  Po wydłużeniu gwarancji na produkty MOOG do 3 lat, Federal-Mogul prezentuje teraz przykładowe udoskonalenia produktów, które mają dorównać lub nawet przewyższyć jakością części używane na pierwszy montaż.
 • Wymiana lamp ksenonowych

  Chociaż w Internecie nie brakuje dobrych rad jak samodzielnie wymienić lampę ksenonową, w praktyce będzie o wiele bezpieczniej dla kierowcy i samochodu, gdy wymianą zajmie się profesjonalny warsztat.
 • Poduszki silnika

  Poduszka silnika ma duży wpływ na komfort podróżowania samochodem. Dziś w nowych pojazdach możemy znaleźć m.in. poduszki hydrauliczne lub hydrauliczno-elektryczne.
 • 10 najczęstszych błędów przy obsłudze klimatyzacji

  Układ klimatyzacji samochodowej może pracować niezawodnie przez długie lata. Warunkiem jest jego odpowiednia eksploatacja oraz właściwy serwis.KOMENTARZE: