E-katalogi

NA POBOCZU


Koniec z nowymi Dieslami

2017-05-18 09:48:33   Autor: Adrian Januszkiewicz


Koniec z nowymi Dieslami Prezes Volvo, Hakan Samuelsson zapowiedział we ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung", że koncern nie będzie już pracować nad nowymi silnikami Diesla. Decyzja ta ma charakter ekonomiczny.

Z punktu widzenia prezesa Samuelssona redukcja emisji tlenków azotu w silnikach wysokoprężnych staje się zbyt droga. "Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że nie będziemy opracowywać nowych generacji silników Diesla" - mówił prezes Volvo. Doprecyzował jednak, że stosowane obecnie jednostki napędowe tego typu będą rozwijane, aby spełnić przyszłe standardy emisji spalin. Zaprezentowane w 2013 roku silniki Diesla Volvo mają być produkowane do około 2023 roku. 


Za sprawą tego posunięcia Volvo chce się bardziej skupić na napędach hybrydowych i elektrycznych w swoich samochodach. Pierwszy w pełni elektryczny samochód firmy ma się pojawić na rynku w 2019 roku. 


"Dostrzegliśmy, że Tesla zaoferowała samochód, po który ludzie ustawiają się w kolejce. W tym obszarze powinno się znaleźć miejsce dla nas z samochodem o wysokiej jakości i atrakcyjnym wyglądzie" - tłumaczył Samuelsson. 


Wcześniej prezes szwedzkiej marki zwracał uwagę, że rosnące wymogi ws. emisji spalin powodują, iż na pewnym etapie ceny samochodów z silnikami Diesla będą na tyle wysokie, że ciekawą alternatywą dla nich staną się hybrydy typu plug-in. 


Jak podaje agencja Reuters, samochody z silnikami Diesla to nadal połowa rejestrowanych w Europie aut. Samo Volvo sprzedaje na tym rynku 90 proc. sztuk modelu XC90 z tego typu jednostkami napędowymi.

Źródło: PAP

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Wodór na stacjach Orlenu

  Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie Orlen został właśnie uruchomiony na niemieckiej stacji koncernu działającej pod marką Star, w miejscowości Mülheim.
 • Rośnie konkurencja dla Tesli

  Daimler AG zamierza zbudować gigafabrykę produkującą baterie, co ma pozwolić niemieckiemu koncernowi motoryzacyjnemu konkurować z Teslą.
 • Japonia stawia na wodór w motoryzacji

  Toyota, Air Liquide Japan i 9 innych japońskich przedsiębiorstw podpisało memorandum o wspólnej budowie kolejnych stacji tankowania wodoru w Japonii, których do 2020 roku w Kraju Kwitnącej Wiśni ma powstać 160.
 • Koniec z nowymi Dieslami

  Prezes Volvo, Hakan Samuelsson zapowiedział we ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung", że koncern nie będzie już pracować nad nowymi silnikami Diesla. Decyzja ta ma charakter ekonomiczny.
 • Fabryka samochodów elektrycznych pod Zgorzelcem

  W niemieckim Rothenburgu, 26 km od Zgorzelca koncern Beijing WKW zbuduje gigantyczną fabrykę samochodów, która da ponad 1 tys. miejsc pracy.
 • Polacy kupują coraz więcej hybryd

  Pierwszy kwartał 2017 roku można uznać za bardzo udany dla polskiej branży motoryzacyjnej. Wzrost segmentu samochodów nowych wynosi 11,2 procenta, można również zaobserwować dynamiczny rozwój segmentu aut z napędem alternatywnym - na poziomie 95,7 proc.
 • Autobus miejski bez kierowcy

  Nowa dzielnica Wiednia, Seestadt Aspern, ma byc pierwszą, gdzie miasto planuje wprowadzić bezzałogowe autobusy komunikacji miejskiej.
 • Elektryczny Crafter produkowany w Polsce

  W fabryce Volkswagena we Wrześni ma być w niedalekiej przyszłości produkowany model Crafter z napędem elektrycznym.
 • Latający samochód ze Słowacji

  Słowacka firma AeroMobil zaprezentowała w Monako swój latający samochód, który ma kosztować 1,2-1,5 mln euro.
 • Koreańczycy inwestują w KSSE

  Koreańska firma z branży motoryzacyjnej Sekonix Poland uruchomiła zakład produkcyjny w Żorach-Osinach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 • Ciężarówka na ogniwa paliwowe

  Testy ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe to kolejny krok Toyoty do realizacji planu wprowadzania technologii wodorowej do głównego nurtu motoryzacji.
 • Punkty karne sprawdzisz online

  Od 24 kwietnia 2017 Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia e-usługę pod nazwą "Sprawdź swoje punkty karne", która jest pierwszym etapem z sześciu w realizacji Programu CEPiK 2.0.
 • Światowy Samochód Roku 2017

  12 kwietnia podczas gali otwierającej tegoroczny salon samochodowy w Nowym Jorku - NYIAS 2017 - ogłoszono wyniki konkursu na Światowy Samochód Roku 2017.
 • Polska Dolina Elektromobilności

  Wojciech Kąkol, inwestor od lat zajmujący się spinaniem nauki z biznesem, zamierza rozwinąć w Trójmieście swój najnowszy pomysł, pierwszy w Polsce klaster dla aut elektrycznych - pisze "Puls Biznesu".
 • Które nowe auta trują najbardziej?

  Niemiecki automobilklub ADAC opublikował raport, zawierający wyniki badań emisji spalin w 77 najnowszych modelach samochodów.
 • Poznań Motor Show 2017

  W dniach 6-9 kwietnia 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Poznań Motor Show 2017, czyli największe targi motoryzacyjne w Polsce. Z tej okazji zarówno wystawcy, jak i organizator przygotowali szereg atrakcji.
 • Pierwsze testy autonomicznego auta z udziałem kierowców amatorów

  Grupa PSA umożliwia kierowcom amatorom przetestowanie pojazdu autonomicznego zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera na drogach regionu paryskiego 28 i 29 marca 2017 roku.
 • Ciężarówki z długimi kabinami na polskich drogach

  Według projektu rozporządzenia ogłoszonego przez Ministerstwo Budownictwa i Infrastruktury od 7 maja 2017 zostaną zmienione przepisy dotyczące wymiarów i wagi pojazdów ciężarowych, Dzięki temu na polskich drogach pojawią się ciągniki z wydłużonymi kabinami jak w amerykańskich ciężarówkach.
 • Fabryka Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej

  W Bielsku-Białej zostało ogłoszone utworzenie Fabryki Samochodów Elektrycznych, której produkcja ma wstępnie wynosić 1 tys. samochodów rocznie, a z czasem ma wzrosnąć. Przedstawiono też pierwszy model śląskiej fabryki - FSE 01.
 • Młody Polak z Tarnowa w wyścigach samochodowych NASCAR

  Maciej Dreszer w tegorocznym sezonie wystartuje w słynnych amerykańskich wyścigach NASCAR. To najmłodszy w historii kierowca i pierwszy Polak, który wygrał wyścig w Zielonym Piekle, czyli na słynnym torze Nürburgring w 2014 roku. 21-letni Maciej Dreszer będzie drugim, po Władysławie Surmie, Polakiem, który weźmie udział w tych zawodach.KOMENTARZE: