E-katalogi

NA POBOCZU


Elektryczny Crafter produkowany w Polsce

2017-04-28 09:22:14   Autor: Adrian Januszkiewicz


Elektryczny Crafter produkowany w Polsce W fabryce Volkswagena we Wrześni ma być w niedalekiej przyszłości produkowany model Crafter z napędem elektrycznym.

Nie wiadomo jeszcze kiedy produkcja elektrycznego dostawczaka Volkswagena ma ruszyć. Zakład we Wrześni od września ubiegłego roku produkuje już seryjnie najnowszą wersję Craftera. Jego produkcja ma wzrosnąć w 2018 roku do 100 tys. egzemplarzy rocznie.


"Elektryczny Crafter jest projektem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W początkowej fazie projektu ostateczny kształt samochodu będzie nadawany w Hanowerze, co jest wyrazem współpracy między zakładami w Polsce i w Niemczech. W kolejnych fazach realizacji, produkcja zostanie przeniesiona do zakładu we Wrześni" - poinformowała rzeczniczka Volkswagen Poznań Dagmara Prystacka.


O tym, że pierwszy samochód dostawczy Volkswagena na prąd będzie prawdopodobnie produkowany w nowej fabryce w Polsce poinformował portal WysokieNapiecie.pl. Pojazd został zaprezentowany w 2016 roku w Hanowerze podczas targów samochodów użytkowych. 


Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach koło Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.


Zakład Volkswagen produkujący Craftera jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce. 


Źródło: PAP

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Wodór na stacjach Orlenu

  Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie Orlen został właśnie uruchomiony na niemieckiej stacji koncernu działającej pod marką Star, w miejscowości Mülheim.
 • Rośnie konkurencja dla Tesli

  Daimler AG zamierza zbudować gigafabrykę produkującą baterie, co ma pozwolić niemieckiemu koncernowi motoryzacyjnemu konkurować z Teslą.
 • Japonia stawia na wodór w motoryzacji

  Toyota, Air Liquide Japan i 9 innych japońskich przedsiębiorstw podpisało memorandum o wspólnej budowie kolejnych stacji tankowania wodoru w Japonii, których do 2020 roku w Kraju Kwitnącej Wiśni ma powstać 160.
 • Koniec z nowymi Dieslami

  Prezes Volvo, Hakan Samuelsson zapowiedział we ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung", że koncern nie będzie już pracować nad nowymi silnikami Diesla. Decyzja ta ma charakter ekonomiczny.
 • Fabryka samochodów elektrycznych pod Zgorzelcem

  W niemieckim Rothenburgu, 26 km od Zgorzelca koncern Beijing WKW zbuduje gigantyczną fabrykę samochodów, która da ponad 1 tys. miejsc pracy.
 • Polacy kupują coraz więcej hybryd

  Pierwszy kwartał 2017 roku można uznać za bardzo udany dla polskiej branży motoryzacyjnej. Wzrost segmentu samochodów nowych wynosi 11,2 procenta, można również zaobserwować dynamiczny rozwój segmentu aut z napędem alternatywnym - na poziomie 95,7 proc.
 • Autobus miejski bez kierowcy

  Nowa dzielnica Wiednia, Seestadt Aspern, ma byc pierwszą, gdzie miasto planuje wprowadzić bezzałogowe autobusy komunikacji miejskiej.
 • Elektryczny Crafter produkowany w Polsce

  W fabryce Volkswagena we Wrześni ma być w niedalekiej przyszłości produkowany model Crafter z napędem elektrycznym.
 • Latający samochód ze Słowacji

  Słowacka firma AeroMobil zaprezentowała w Monako swój latający samochód, który ma kosztować 1,2-1,5 mln euro.
 • Koreańczycy inwestują w KSSE

  Koreańska firma z branży motoryzacyjnej Sekonix Poland uruchomiła zakład produkcyjny w Żorach-Osinach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 • Ciężarówka na ogniwa paliwowe

  Testy ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe to kolejny krok Toyoty do realizacji planu wprowadzania technologii wodorowej do głównego nurtu motoryzacji.
 • Punkty karne sprawdzisz online

  Od 24 kwietnia 2017 Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia e-usługę pod nazwą "Sprawdź swoje punkty karne", która jest pierwszym etapem z sześciu w realizacji Programu CEPiK 2.0.
 • Światowy Samochód Roku 2017

  12 kwietnia podczas gali otwierającej tegoroczny salon samochodowy w Nowym Jorku - NYIAS 2017 - ogłoszono wyniki konkursu na Światowy Samochód Roku 2017.
 • Polska Dolina Elektromobilności

  Wojciech Kąkol, inwestor od lat zajmujący się spinaniem nauki z biznesem, zamierza rozwinąć w Trójmieście swój najnowszy pomysł, pierwszy w Polsce klaster dla aut elektrycznych - pisze "Puls Biznesu".
 • Które nowe auta trują najbardziej?

  Niemiecki automobilklub ADAC opublikował raport, zawierający wyniki badań emisji spalin w 77 najnowszych modelach samochodów.
 • Poznań Motor Show 2017

  W dniach 6-9 kwietnia 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Poznań Motor Show 2017, czyli największe targi motoryzacyjne w Polsce. Z tej okazji zarówno wystawcy, jak i organizator przygotowali szereg atrakcji.
 • Pierwsze testy autonomicznego auta z udziałem kierowców amatorów

  Grupa PSA umożliwia kierowcom amatorom przetestowanie pojazdu autonomicznego zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera na drogach regionu paryskiego 28 i 29 marca 2017 roku.
 • Ciężarówki z długimi kabinami na polskich drogach

  Według projektu rozporządzenia ogłoszonego przez Ministerstwo Budownictwa i Infrastruktury od 7 maja 2017 zostaną zmienione przepisy dotyczące wymiarów i wagi pojazdów ciężarowych, Dzięki temu na polskich drogach pojawią się ciągniki z wydłużonymi kabinami jak w amerykańskich ciężarówkach.
 • Fabryka Samochodów Elektrycznych w Bielsku-Białej

  W Bielsku-Białej zostało ogłoszone utworzenie Fabryki Samochodów Elektrycznych, której produkcja ma wstępnie wynosić 1 tys. samochodów rocznie, a z czasem ma wzrosnąć. Przedstawiono też pierwszy model śląskiej fabryki - FSE 01.
 • Młody Polak z Tarnowa w wyścigach samochodowych NASCAR

  Maciej Dreszer w tegorocznym sezonie wystartuje w słynnych amerykańskich wyścigach NASCAR. To najmłodszy w historii kierowca i pierwszy Polak, który wygrał wyścig w Zielonym Piekle, czyli na słynnym torze Nürburgring w 2014 roku. 21-letni Maciej Dreszer będzie drugim, po Władysławie Surmie, Polakiem, który weźmie udział w tych zawodach.KOMENTARZE: