E-katalogi

NA POBOCZU


Dwie odmiany Tesli Model 3

2017-08-01 13:06:51   Autor: Adrian Januszkiewicz


Dwie odmiany Tesli Model 3 Nowy model Tesli będzie sprzedawany w dwóch wersjach, z których o dziwo ta tańsza trafi później do klientów od tej droższej.

Pierwsze egzemplarze produkcyjne Tesli Model 3 trafiły do klientów podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się 28 lipca w kalifornijskim Fremont.


Prezes amerykańskiej firmy, Elon Musk, zakomunikował, że w lipcu wyprodukowano łącznie 50 sztuk Modelu 3 – 30 z nich przekazano nabywcom, zaś 20 zostanie wykorzystane do walidacji oraz testów. Właścicielem pierwszego egzemplarza został sam Musk.


Ukazały się już oficjalne dane techniczne nowego modelu, z których wynika, że będzie on dostępny w dwóch wersjach.


Odmiana podstawowa (Standard) ma kosztować 35 tys. dolarów, dysponować zasięgiem wynoszącym ok. 355 km na jednym ładowaniu, przyspieszać od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy i osiągać ok. 210 km/h prędkości maksymalnej. Trwające 30 minut ładowanie baterii przy użyciu Superładowarki zapewni jej ok. 210 km zasięgu.


Druga odmiana (Long Range) jest droższa – jej cena podstawowa wynosi 44 tys. dolarów. W zamian otrzymujemy dłuższy zasięg na jednym ładowaniu – ok. 500 km oraz lepsze osiągi. Model 3 w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy i rozpędza maksymalnie do ok. 225 km/h. Podłączenie droższej odmiany Modelu 3 do Superładowarki na 30 minut pozwoli nam przejechać ok. 270 km.


Co ciekawe, nowy pojazd Tesli jest aktualnie dostarczany klientom jedynie w droższej odmianie. Dostawy tańszej wersji rozpoczną się pod koniec 2017 r. Jak poinformował Musk, Model 3, podobnie jak inne pojazdy oferowane przez Teslę, został wyposażony w system, umożliwiający w pełni autonomiczne sterowanie.


Do końca 2018 r. amerykańska firma planuje potroić aktualną liczbę Superładowarek oraz produkować nawet 10 tys. samochodów tygodniowo.


Musk zapowiedział ponadto na twitterze, że w połowie przyszłego roku należy się spodziewać debiutu Modelu 3 w wersji o podwyższonych osiągach – prawdopodobnie zostanie ona wyposażona w dwa silniki elektryczne.Źródło: orpa.pl

Zdjęcie: tesla.com

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Przezroczyste przednie słupki

  Amerykańscy inżynierowie Toyoty zastosowali proste prawa fizyki do opracowania urządzenia, które wyświetli kierowcy obraz zza przednich słupków. Udało się to osiągnąć bez użycia kamer, czujników czy innej elektroniki.
 • Udoskonalony silnik Hondy Civic

  Kompleksowo udoskonalony, opracowany przez Hondę, silnik wysokoprężny i-DTEC o pojemności 1,6 litra i mocy maksymalnej 120 KM będzie dostępny w europejskiej wersji Hondy Civic od marca 2018 roku.
 • Strefy niskoemisyjne w miastach

  Jak wynika z badań społecznych zrealizowanych dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, ponad 70 proc. Polaków uważa, że niskoemisyjny transport pozwoli ograniczyć problem smogu w polskich miastach. Większość z nich zaakceptuje docelowo zamknięcie centrum dla diesli, popierają też wymianę taboru na droższy, ale niskoemisyjny. Jedyne czego się obawiają, to nagłych i zbyt radykalnych obostrzeń.
 • Opel i Vauxhall w PSA

  Grupa PSA ogłosiła finalizację umowy nabycia spółek zależnych Opel/Vauxhall należących do GM. Wstępna umowa została podpisana 6 marca 2017 roku.
 • 10 mld euro dla Audi

  Audi do 2022 r. zamierza zredukować wydatki o 10 mld euro – zaoszczędzone środki pomogą w elektryfikacji oferty modelowej producenta z Inglostadt.
 • Dwie odmiany Tesli Model 3

  Nowy model Tesli będzie sprzedawany w dwóch wersjach, z których o dziwo ta tańsza trafi później do klientów od tej droższej.
 • Polskie drogi wśród najniebezpieczniejszych w Europie

  Według raportu sporządzonego przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu, Polska ma jeden z najbardziej niekorzystnych wskaźników pod względem bezpieczeństwa na drogach publicznych w Europie. Zdaniem autorów raportu poprawa bezpieczeństwa na drogach Starego Kontynentu postępuje zbyt wolno.
 • Elektryczne wyzwanie Arkadego Fiedlera

  Arkady Fiedler po raz kolejny przejedzie przez Afrykę, ale tym razem za kierownicą samochodu elektrycznego.
 • Prius Plug-in Hybrid najlepszy w ADAC EcoTest

  Toyota Prius Plug-in Hybrid otrzymała najwyższą ocenę 5 gwiazdek za ekologiczność w badaniu EcoTest przeprowadzonym przez niemiecki automobilklub ADAC.
 • Rok 2040 na Wyspach Brytyjskich z zakazami dla aut spalinowych

  W 2040 r. Wielka Brytania wprowadzi, podobnie jak Francja, zakaz sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikami spalinowymi.
 • J. Buczek: brak przepisów nie sprzyja pojazdom autonomicznym

  Technologia pojazdów autonomicznych idzie na przód i jest ich coraz więcej na drogach publicznych. Niestety w wielu krajach świata wciąż przepisy prawne i infrastruktura nie są przystosowane do użytkowników takich pojazdów.
 • Polski intive będzie programować dla niemieckich marek

  Spółka intive, dostawca zaawansowanych rozwiązań softwarowych, przejął niemiecką firmę iNTENCE, dzięki czemu polscy programiści będą pracować nad zintegrowanym oprogramowaniem dla najnowszych modeli samochodów najważniejszych światowych marek.
 • Autonomiczny Citroen na autostradzie

  Na autostradzie zarządzanej przez VINCI Autoroutes, autonomiczny samochód produkcji PSA jako pierwszy samodzielnie przejechał przez autostradowy punkt poboru opłat.
 • Autonomiczna jazda z Renault

  Grupa Renault ogłosiła nabycie 35 proc. udziałów w nowej spółce joint venture Autonomous Vehicle Simulation (AVS), utworzonej wspólnie z firmą Oktal, która jest spółką zależną francuskiej firmy Sogeclair z siedzibą w Tuluzie, wyspecjalizowanej w inżynierii lotniczej i symulacjach.
 • Toyota inwestuje w start-upy

  Toyota Research Institute przeznaczył 100 mln USD na nowy fundusz venture capital, Toyota AI Ventures, który ma udzielać wsparcia finansowego i organizacyjnego technologicznym start-upom.
 • Latające samochody

  Z analizy "Przyszłość latających samochodów w latach 2017-2035" wykonanej przez firmę Frost & Sullivan wynika, że koncepcja powszechnych latających samochodów jest bardzo bliska realizacji w różnych wariantach w zależności od producenta.
 • Nowe silniki Euro VI od Scanii

  W ofercie silników Scanii spełniających normę Euro VI pojawiły się jednostki 9-litrowe oferowane w 5 wariantach, z których 2 mogą być napędzane biodieslem FAME, oraz 13 litrowy typ DC13 149, który osiąga 370 KM i pracuje w cyklu Millera.
 • Rolls-Royce mówi nie hybrydom

  Jak informuje dyrektor generalny Rolls-Royce'a, Torsten Müller-Otvös, marka z Goodwood wbrew światowym trendom nie zamierza produkować samochodów hybrydowych, a skupi się w przyszłości na produkcji tych z napędem elektrycznym.
 • Tylko hybrydy i auta elektryczne Volvo

  Volvo zapowiedziało, jako pierwszy producent samochodów, wycofanie się z produkcji silników spalinowych, które ma nastąpić od roku 2019.
 • Komunikacja między pojazdami

  Volkswagen robi kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach publicznych i ku jeździe autonomicznej - w 2019 roku wyposaży seryjnie pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN).KOMENTARZE: