E-katalogi

NA POBOCZU


Dwie odmiany Tesli Model 3

2017-08-01 13:06:51   Autor: Adrian Januszkiewicz


Dwie odmiany Tesli Model 3 Nowy model Tesli będzie sprzedawany w dwóch wersjach, z których o dziwo ta tańsza trafi później do klientów od tej droższej.

Pierwsze egzemplarze produkcyjne Tesli Model 3 trafiły do klientów podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się 28 lipca w kalifornijskim Fremont.


Prezes amerykańskiej firmy, Elon Musk, zakomunikował, że w lipcu wyprodukowano łącznie 50 sztuk Modelu 3 – 30 z nich przekazano nabywcom, zaś 20 zostanie wykorzystane do walidacji oraz testów. Właścicielem pierwszego egzemplarza został sam Musk.


Ukazały się już oficjalne dane techniczne nowego modelu, z których wynika, że będzie on dostępny w dwóch wersjach.


Odmiana podstawowa (Standard) ma kosztować 35 tys. dolarów, dysponować zasięgiem wynoszącym ok. 355 km na jednym ładowaniu, przyspieszać od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy i osiągać ok. 210 km/h prędkości maksymalnej. Trwające 30 minut ładowanie baterii przy użyciu Superładowarki zapewni jej ok. 210 km zasięgu.


Druga odmiana (Long Range) jest droższa – jej cena podstawowa wynosi 44 tys. dolarów. W zamian otrzymujemy dłuższy zasięg na jednym ładowaniu – ok. 500 km oraz lepsze osiągi. Model 3 w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy i rozpędza maksymalnie do ok. 225 km/h. Podłączenie droższej odmiany Modelu 3 do Superładowarki na 30 minut pozwoli nam przejechać ok. 270 km.


Co ciekawe, nowy pojazd Tesli jest aktualnie dostarczany klientom jedynie w droższej odmianie. Dostawy tańszej wersji rozpoczną się pod koniec 2017 r. Jak poinformował Musk, Model 3, podobnie jak inne pojazdy oferowane przez Teslę, został wyposażony w system, umożliwiający w pełni autonomiczne sterowanie.


Do końca 2018 r. amerykańska firma planuje potroić aktualną liczbę Superładowarek oraz produkować nawet 10 tys. samochodów tygodniowo.


Musk zapowiedział ponadto na twitterze, że w połowie przyszłego roku należy się spodziewać debiutu Modelu 3 w wersji o podwyższonych osiągach – prawdopodobnie zostanie ona wyposażona w dwa silniki elektryczne.Źródło: orpa.pl

Zdjęcie: tesla.com

Więcej na ten temat:PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • Partnerstwo człowieka i samochodu

  Na zbliżających się Targach Motoryzacyjnych w Tokio Toyota zaprezentuje serię pojazdów koncepcyjnych Toyota Concept-i, która wyraża wizję motoryzacji przyszłości. W tej wizji ludzie i samochody są współpracującymi partnerami, a system oparty na sztucznej inteligencji uczy się od kierowcy, aby lepiej dostosowywać działanie samochodu do jego potrzeb.
 • Elektromobilność w jednym miejscu

  Najnowszy raport PSPA i Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych to pełne zestawienie dostępnych w Polsce pojazdów elektrycznych. Katalog, aktualizowany na bieżąco, został udostępniony pod adresem www.elektromobilni.pl.
 • Wodorowa ciężarówka Toyoty

  Mieszkańcy Los Angeles i Long Beach będą mieli niedługo okazję oswoić się z widokiem zaskakująco cichej ciężarówki. 23 października rozpocznie się test prototypowego pojazdu ciężarowego Toyoty napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi.
 • Polacy za surowym karaniem za brak OC

  W ciągu ostatnich kilku lat zmieniły się poglądy Polaków odnośnie kierowców jeżdżących bez ważnego OC. Dziś, jak wynika z sondaży przeprowadzonych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, coraz więcej osób chce dla nich ostrzejszych kar od holowania niebezpiecznych aut po odbieranie prawa jazdy recydywistom.
 • Nowy silnik gazowy w ciężarówce

  Volvo Trucks wprowadza na rynek pojazdy ciężarowe emitujące od 20 do 100 proc. mniej CO2, a to za sprawą rozwoju nowej, energooszczędnej technologii w zakresie napędu pojazdów gazowych.
 • Mercedes-Benz łączy prąd i wodór w napęd EQ Power

  GLC F-CELL to pierwszy na świecie samochód elektryczny napędzany energią z ogniw paliwowych oraz z akumulatora.
 • Pierwsza stacja wodorowa w Polsce

  Toyota planuje postawić w Polsce pierwszą stację tankowania aut wodorem. Z kim? Kandydatów jest czterech, wszyscy państwowi - pisze Puls Biznesu.
 • Bezpieczeństwo w pojazdach autonomicznych

  Intel opublikował wnioski z eksperymentu sprawdzającego poczucie bezpieczeństwa i zaufanie pasażerów samochodów autonomicznych. W przygotowaniu do wprowadzenia na rynek pojazdów tego typu podobne badania prowadzą kolejne firmy.
 • Pierwsza elektryczna ciężarówka Tesli

  Tesla zaprezentuje we wrześniu swój pierwszy pojazd do zastosowań komercyjnych - informuje agencja Reuters. 
 • Kultowy 'ogórek' Volkswagena powraca

  Koncepcyjny Volkswagen I.D. BUZZ został opracowany i jest rozwijany pod kątem wdrożenia go do produkcji seryjnej.
 • Przezroczyste przednie słupki

  Amerykańscy inżynierowie Toyoty zastosowali proste prawa fizyki do opracowania urządzenia, które wyświetli kierowcy obraz zza przednich słupków. Udało się to osiągnąć bez użycia kamer, czujników czy innej elektroniki.
 • Udoskonalony silnik Hondy Civic

  Kompleksowo udoskonalony, opracowany przez Hondę, silnik wysokoprężny i-DTEC o pojemności 1,6 litra i mocy maksymalnej 120 KM będzie dostępny w europejskiej wersji Hondy Civic od marca 2018 roku.
 • Strefy niskoemisyjne w miastach

  Jak wynika z badań społecznych zrealizowanych dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, ponad 70 proc. Polaków uważa, że niskoemisyjny transport pozwoli ograniczyć problem smogu w polskich miastach. Większość z nich zaakceptuje docelowo zamknięcie centrum dla diesli, popierają też wymianę taboru na droższy, ale niskoemisyjny. Jedyne czego się obawiają, to nagłych i zbyt radykalnych obostrzeń.
 • Opel i Vauxhall w PSA

  Grupa PSA ogłosiła finalizację umowy nabycia spółek zależnych Opel/Vauxhall należących do GM. Wstępna umowa została podpisana 6 marca 2017 roku.
 • 10 mld euro dla Audi

  Audi do 2022 r. zamierza zredukować wydatki o 10 mld euro – zaoszczędzone środki pomogą w elektryfikacji oferty modelowej producenta z Inglostadt.
 • Dwie odmiany Tesli Model 3

  Nowy model Tesli będzie sprzedawany w dwóch wersjach, z których o dziwo ta tańsza trafi później do klientów od tej droższej.
 • Polskie drogi wśród najniebezpieczniejszych w Europie

  Według raportu sporządzonego przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu, Polska ma jeden z najbardziej niekorzystnych wskaźników pod względem bezpieczeństwa na drogach publicznych w Europie. Zdaniem autorów raportu poprawa bezpieczeństwa na drogach Starego Kontynentu postępuje zbyt wolno.
 • Elektryczne wyzwanie Arkadego Fiedlera

  Arkady Fiedler po raz kolejny przejedzie przez Afrykę, ale tym razem za kierownicą samochodu elektrycznego.
 • Prius Plug-in Hybrid najlepszy w ADAC EcoTest

  Toyota Prius Plug-in Hybrid otrzymała najwyższą ocenę 5 gwiazdek za ekologiczność w badaniu EcoTest przeprowadzonym przez niemiecki automobilklub ADAC.
 • Rok 2040 na Wyspach Brytyjskich z zakazami dla aut spalinowych

  W 2040 r. Wielka Brytania wprowadzi, podobnie jak Francja, zakaz sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikami spalinowymi.KOMENTARZE: